| dfsdsf a întrebat:

Ce părere aveți despre persoanele care ucid alte persoane din iubire și apoi se sinucid?

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sunt multe motive pentru care aș înțelege să te sinucizi. Datorii multe, te-ai încurcat cu tot felul de dubioși, sentimentul ratării, să ai în jur numai persoane cretine. Mi se pare stupid să îți iei viața pentru că cineva nu consideră că ești persoana potrivită pentru a-i fi partener. Persoana aia nici măcar nu te cunoaște cu adevărat, cunoaște o imagine, o oglindă. Nu te refuză pe tine.
Când ucizi pe cineva pentru că nu simte la fel ca tine e clar că vorbim de chestii ireparabile. Aceștia sunt oameni psihopați care, cu părere de rău că au ajuns așa, nu au ce căuta printre noi. Într-un fel mă bucur pentru că aleg să se sinucidă pentru că ne fac nouă misiunea mai ușoară. Să iei viața unui om aduce cu ea o anumită karma negativă. În timp ce să ții un om după gratii duce la cheltuieli foarte mari pentru stat. Doar să fie puși cumva la muncă, dar se încalcă astfel drepturile omului. De parcă ăștia mai pot fi numiți oameni.

| DeathIncarnate a răspuns:

Stop it.
Get some help.

| Violleta2022 a răspuns:

Aia nu-i iubire, este obsesie bolnava, iar cei care ucid sunt grav bolnavi, mental!

| corbulalbrosu a răspuns:

Respectivele persoane au grave probleme psihice fiind indivizi dezaxati care ar trebui sa fie internati in ospicii, locul in care pot fi tratati si tinuti permanent sub observatie. In caz contrar devin periculosi atat pentru societate cat si pentru ei insusi.

| Necunoscut112 a răspuns:

Dacă nu mai suporţi să trăieşti, eşti liber să îţi iei zilele, se numeşte "selecţie naturală". Însă fără a te gândi să ucizi o altă persoană. În primul rând, cu siguranţă fata aia nu ar vrea să moară, are o familie, un rost şi nu ai tu dreptul de decizie asupra vieţii unei alte persoane. În al doilea rând, şi dacă apelezi la gestul ăsta nesăbuit, tot nu o să fiţi împreună niciodată.
P. S. Să nu uiţi să consulţi un psiholog. Este foarte important pentru tine şi pentru societate.

| dfsdsf explică (pentru Necunoscut112):

Nu ai cum să înțelegi ce trăiește un bărbat când fata pe care el o iubește îl ignoră...
Prefer să nu mai trăiesc nici eu nici ea decât să știu că ea este cu altul. Ori cu mine, ori fără nimeni.
Tu înseamnă că nu ai iubit niciodată cu adevărat și probabil de asta gândești așa, deoarece viața ta se rezumă doar la sex și plăcere, dar iubire 0.
Va veni și la tine clipa când vei fi în stare să faci lucruri rele pentru cineva la care ții cu adevărat.
Ps: Nu am nevoie să consult nici un psiholog deoarece sunt în anul 3 la Psihologie happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au probleme la cap

| Yldz99 a răspuns:

Presupun că tu vrei să devii așa