| RosaliaOriginala a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele transgender? De ce sa ii acceptam daca ei nu s-au putut accepta pe ei înșiși?

32 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Tot respectul și stima pentru ei

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ei nu s-au putut accepta pe ei înșiși pentru ca ei traiesc in corpul ala. Tu ce treaba ai cu ei? Mai mult decat sa ii lasi sa iti traiasca viata asa cum vor?

| RosaliaOriginala explică (pentru suntserios):

Si eu de ce i as accepta? Daca spun ca ma doare undeva de ei, asta inseamna ca nu sunt open minded?

| suntserios a răspuns (pentru RosaliaOriginala):

Intrebarea e de ce nu i-ai accepta?

| Holiday a răspuns (pentru RosaliaOriginala):

"Daca spun ca ma doare undeva de ei, asta inseamna ca nu sunt open minded?"

Sa nu accepti, si sa nu te intereseze, sunt doua lucruri complet diferite.

| Hammurabi a răspuns (pentru RosaliaOriginala):

Cred că interpretezi tu greșit.
În situația asta, să-i "accepți" înseamnă să-ți vezi de treabă ca și când nu i-ai vedea. Ceea ce ai spus și tu mai sus. Să te doară undeva de ei și să-ți vezi de treaba ta.
Nu-ți cere nimeni să-i iei în brațe și să-i compătimești. laughing

| RosaliaOriginala explică (pentru suntserios):

Pt ca nu ii consider oameni normali ca restul?

| suntserios a răspuns (pentru RosaliaOriginala):

Asta e parere ta.
Tu crezi ca nu sunt normali pentru ca tu ai impresia ca normalul inseamna sa fie cum vrei tu. Ceea ce e o gandirea destul de ingusta, aroganta si egoista.
Ei, pentru ei si pentru majoritatea oamenilor sunt doar niste oameni. Niste oameni normali care au alte preferinte sexuale decat majoritatea.

| Drimmero a răspuns (pentru suntserios):

"Ei, pentru ei si pentru majoritatea oamenilor sunt doar niste oameni. Niste oameni normali care au alte preferinte sexuale decat majoritatea." Teoretic din punct de vedere medical transexualii nu sunt chiar normali, sufera de disforie de gen, boala aia le produce toate dereglarile si au impresia ca sexul lor "real" nu se pupa cu fizicul in care s-a nascut, nu se identifica cu adevarat. Sunt probabil singura categorie din lgbt care chiar au probleme psihice. Ca nu vor ei sa accepte asta e partea a 2-a dar medical nu sunt tocmai sanatosi mental. Asta nu inseamna ca trebuie sa aruncam cu pietre dupa ei, au deja multe probleme.

| RAY a răspuns:

Un organ sexual nu te defineste, asta e parerea mea

| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa ignori pe cei pe care nu-i intelegi, fiindca nu ai suficiente cunsotinte medicale, ca sa intelegi ce se intampla in realitate in mintea si corpul altora.

Mai cresti catva ani, mai studiaza si mai lasa obsesia pentru porn, ca si tu ai probleme de acceptare si intelegere cu pornografia si frecatul obsesiv al organelor genitale, care iti vor afecta masiv viata personala in viitor.
Nu da cu piatra si nu barfii, cand tu insuti ai bube-n cap!

https://www.tpu.ro/dragoste-si-sex/cum-scapi-de-adictia-de-porn/

| AnonymousCadrar a răspuns (pentru Violleta2022):

Uite unde era inteligenta, nici tu nu ai suficiente cunostinte in programare ca sã mã faci pe mine parazit, du-te si te culca ca furi curent nu mai comenta la toata lumea ca ti- o iei pe coaja o sa te vedem la stiriwinking

| mihai69 a răspuns:

De fapt, cu ce te deranjează pe tine, de nu vrei să-i accepți?
Nu e destul că s-au trezit într-un corp nepotrivit?

| RosaliaOriginala explică (pentru mihai69):

Nu exista sa te trezesti intr-un corp nepotrivit, ce ai fumat?

| mihai69 a răspuns (pentru RosaliaOriginala):

Dacă nu ți s-a întâmplat ție, nu înseamnă că e imposibil.
De fumat, n-am mai fumat de vreo 16 ani. Deci - nimic! Poate tu...

| Drimmero a răspuns:

Sunt niste oameni bolnavi psihic, asta nu o zic eu din rautate sau ignoranta, parca vad ca ma fac astia in toate felurile, ma intai sa se documenteze ca asta o zice medicina iar eu ii dau crezare stiintei.
Cat despre acceptare, eu unul nu sunt fan trans sau lgbt in general, doar imi sunt indiferenti la modul ca exista si nu ma afecteaza cu ceva existenta lor.

| Freya1 a răspuns:

Fiecare trăiește cu mentalitatea și cu gândirea lui.Problema la tine e ca ai foarte multe fixuri ce dacă le-ai putea tine doar pentru tine ar fi ok, dar problema e ca nu poți asta si prin ce faci sau spui poți sa afecteze oameni.

Nu te poate obliga nimeni sa accepți o persoana cu alta orientare sexuala, poți sa ii ignori, sa îți vezi de treaba ta.Dar dacă ești genul de om ce pur și simplu ataca și jignește doar pentru ca nu ii convine lui ceva e problema.

| PussyCrusader a răspuns (pentru Freya1):

Sincer eu nu recunosc că ceea ce fac ei este corect sau real, există doar două genuri, masculin și feminin, si dacă și-ar vedea de viața lor i-aș lăsa să trăiască pentru că eu nu sunt cel care o sa ii judece; ce pot totuși să fac ii sa îmi dau părerea și să spun niste adevăruri.

De ce sa nu ii pot ataca și jigni? Ai fost oriunde pe internet in ultimul timp? Orice faci cat de puțin pot sa te atace hoardele de activiști trans, acum mai nou se leagă de jocul nou de la Harry Potter pentru că autorul Harry Potter ar fi spus ceva "transphobic" pe Twitter, cu toate că jocul nu are nicio o treabă cu autorul înafara de numele pe care îl poartă, și au apărut acum toți "justițiarii" care sa spună că dacă cumperi jocul, deci tu poți să nu ai nicio părere despre LGBT, doar daca cumperi jocul ești homofob și transphobic. Cu ceva timp înainte doar dacă menționai că sunt doar două genuri erai cel mai rău om de pe pământ și meritai doar sa mori și toate chinurile.

Și din nou, nu as avea probleme daca și ar vedea de viața lor, dar ei nu fac asta, ei vor ca tot mai mulți sa fie la fel ca ei, și pentru că oamenii adulți sunt ținte mai grele, aceștia atacă copiii, care în școlile din vest sunt încurajați să își schimbe sexul.

Așa că nu, in timp ce ei se simt bine sa atace orice opoziție față de cultul lor, așa și eu o să mă simt bine sa atac și să critic orice încercare de a lor să facă LGBT o normalitate in România, și nu doar asta, o sa le atac și critic propria persoană și existență.

| Freya1 a răspuns (pentru PussyCrusader):

Dacă pentru tine exista doar doua genuri, nu înseamnă că pentru toată lumea e obligatoriu sa fie asa, asta e ideea.
Dacă tu nu accepți, nu ești obligat sa ai tangente cu ei sau sa devi ca ei.

Pentru ca nu e ok sa jignească nimeni pe nimeni.
Faza cu discriminatul ei știu de unde a pornit treaba asta. Poate au înțeles greșit sau chiar e ceva la mijloc pentru care s-au atacat.Dar tu dacă ști ca nu e asa nu ai de ce sa te supere, sau de ce sa te facă sa nu mai cumperi jocul respectiv și etc.Aici sunt mai multe la mijloc pentru care te ataci tu, și tine de ce ti-ai implementat în cap, cum sunt homofobii.

Fiecare își schimba sexul daca simte, nu funcționează altfel.Nu poți sa te forțezi sa îți placa barbatii dacă ție îți plac femeile, sau invers.Deci nu tine, și ti-am spus, îți e ție implementat în cap cum ca e o problema când de fapt fiecare își poate vedea de treaba și sa trăim liniștiți.

Vezi, exact ce ti-am spus.Tu nu poți sa accepți ca pur și simplu exista oameni diferiți.Si e normal sa ataci și tu când cineva se ia de tine, sau tu ce ai vrea? Sa stea sa ii scuipati și denigrați doar pentru ca nu va convine voua alegerea lor în viata?
Eu nu sunt pro nici contra, doar îmi vad de treaba.

| PussyCrusader a răspuns (pentru Freya1):

Cum am mai spus, problema mea este îndoctrinarea care se întâmplă în școlile din vest și care dacă nu este oprită, v a ajunge sa îi corupă și pe copiii noștri, și crede mă, daca ar sta in banca lor cum spui tu ar fi bine.

Copii care sunt perfect sănătoși și normal nu ar avea astfel de gânduri de a-și schimba sexul, sunt încurajați să facă acest lucru, adică dacă unui băiat mic cu toate că el poate nu vrea sa se identifice ca și fată, daca acesta poarta tocurile mamei sau ceva de genul deja practic este pierdut, pentru că sa fim sinceri, un copil de 8 ani ce poate face decât să accepte când îi sunt spuse chestii de genul că tu trebuie să fii fată și chestii de genul.

Pot accepta că există persoane diferite, cum știu că există și persoane de alta culoare și sunt perfect ok cu ei, doar că aceste persoane LGBT promovează aceasta chestie ca și cum ar fi una pozitivă, când de fapt copii mici de 15 ani sunt drogați cu droguri cum ar fi lepron și multe altele care sunt folosite in pușcării pentru castrare.

De asemenea în anii 90' și începutul anilor 2000 nu existau nici pe departe la fel de multe persoane de genul, in ultimii 10 sau 15 ani această chestie a devenit un trend, o chestie pe care o fac copiii ca sa fie cool, nu neg că există persoane care sunt așa si normal, dar majoritatea acum urmează trenduri, mai ales că aceste persoane sunt minori care nu înțeleg ce înseamnă toate chestiile astea cu pronume diferite.

Nu este ok sa se jignească nimeni, dar atunci de ce pur și simplu dacă îți spui părerea că există doar 2 sexe, aceste persoane consideră că este corect sa te atace și să îți de-a "cancel", sau daca nu folosești pronumele pe care îl preferă ei, poți fii caracterizat ca și cum ai agresat aceaa persoană.

Chestia cu jocul nu mă supăra nici măcar puțin, dar sunt persoane trans care au spus că dacă cumperi jocul ești homofob, transfob, racist și toate chestiile urate, așa că ba da, daca pur și simplu cumpăr un joc o sa fiu caracterizat ca și cineva care poate nu sunt.

Tu spui că dacă îți place ceva nu te poți forța să îți placă altceva, dar îți spun ce pot face ei, cum ți am mai spus, forțează copiii, nu forțat, dar prin cuvinte frumoase și promisiuni false. Daca chestiile astea s ar oprii sincer nu as avea nici o problemă cu genul de persoane daca nu mă afectează pe mine.

Și ultimul tau punct, din nou, daca ei ar trăi liniștiți fara să promoveze acest stil de viață, nu i as denigra deloc, dar ei se simt împuterniciți sa denigreze pe oricine care poate are doar un punct de vedere puțin diferit.

Eu sunt contra adoptării acestor îndoctrinări in țara noastră cum au fost adoptate și în țările vestice, dar din păcate prin intermediul internetului, mulți tineri de la noi au fost deja corupți.

| Freya1 a răspuns (pentru PussyCrusader):

Copilul nu își schimba orientarea sexuala dacă nu simte asta.
Nu trebuie sa fi nebun ca să ai alta orientare, pur și simplu sunt oameni ce simt altceva fata de tine, asta trebuie sa înțelegi.Si oricum, una e sa te prostești când ești mic și alte e ce simți când ești mare.Si eu când eram mica ma jucam doar cu mașinuțe, fotbal cu băieții, stăteam doar în grupuri de băieți, ma băteam cu băieți dar după ce am început sa cresc am devenit mai feminina și sensibila decât era cazul.Am și am avut relații cu sexul opus și asa mai departe.

Fi asa de revoltat și pe zgaibele astea ce apar zi de zi în fundurile goale pe rețelele de socializează și promovează prostituția reala și online.Fi revoltat ca ne învață copilele sa umble cu buricele goale, cu b...cile pe afara de la 11 ani.Fi revoltat ca le invata de cum sa umble după din aste cu bani și mașini ca să ii stoarcă. Alea de ce nu te deranjează ce promovează zi de zi curvasareala?
Fi la fel de revoltat pe bombardierii astea ce mai nou învață tinerii sa duca fete la produs, sau sa meargă la furat nu sa fie "sclavi" pe salariu.Pe misogini ce ii învață pe copii (uitarea acum la categoria familie și relații cred la o întrebare a unui copil de 16 ani și un "inteligent "ce îl invata) sa nu respecte femeia.Pe feministe ce fac toți bărbații porci și lasa-i pe cei cu alta orientare în pace ca nu se ia,mai de graba se ia ce am enumerat eu mai sus.

Și pe vremuri erau, dar atunci era rușine sa te manifești.
Și da, e trend, ca cei din ziua de azi asta știu sa facă, sa creeze moda noua și sa se ia ca turma unul după altul pana se dau cu capul de gard și realizează ca e o prostie.
Dar nu rămâne nimeni cu apucăturile astea dacă nu asta simte.

Pentru ca se simt jigniti și nu e ok sa te bagi cu cineva în seama asa.Adica asta e atac direct. Daca tu consideri ca exista doar doua sexe și nu ii agreez pe cei ce cred altceva ii ignori pur și simplu, nu te bagi prin comentarii și începi cu "hooo" și după te miri ca îți dau Block.

Nu mai repet.Cred ca ar trebui sa fi supărat și revoltat pe pedofili, pe hoții etc ce chiar fac fizic și mental rău oamenilor.Nu pe niste oameni ce s-au născut mai diferit decât tine sau decât mine.

| PussyCrusader a răspuns (pentru Freya1):

Normal că nu sunt de acord cu toate chestiile pe care le ai listat mai sus, normal că urăsc feministele care acuza bărbații pe nedrept de viol și le strică toată viața, normal că toate acele persoane pe care le ai menționat sunt ultima speță a societății, dar problema din nou pe care o aduc nu este că unii copii se prostesc când sunt mici sau se joacă cu mașinuțe când sunt fete și păpușele când sunt băieți, problema mea este că le este alterat corpul permanent, Intr un mod foarte nesănătos, după cum am spus, copiilor le sunt administrate droguri care sunt administrate violatorilor in închisoare pentru a ii castra, și au fost părinți care nu au fost de acord cu aceste tratamente și operații și ghici ce, hoarda LGBT i-a dat în judecată și le-a luat drepturile părintești pentru punere în pericol a minorului care își "dorea" schimbarea de sex. Dar sa fim sinceri, multi dintre noi nu am fi fost gata la 18 ani sa luam o decizie care o sa ne schimbe viața permanent, la 13, 14 sau 15 ani cred că și mai puțină abilitate de a decide ce v a fi mai bine pentru viitor au. Și asta se reflectă în studiile care arata că nu puțini, ci o majoritate a copiilor care își schimbă sexul și nu doar a copiilor, și a adulților care își schimbă sexul, o majoritate din aceștia decurg la a își încheia propriile zile, și ceilalți care regretă dar nu decurg la aceste metode, încearcă să se întoarcă la sexul cu care s au născut dar acest lucru este imposibil, astfel încât pentru ani la rând le-a fost administrat estrogen/testosteron care i-a făcut impotenți.

Și nu numai, aceste operații sunt plătite de către stat în SUA, nu trebuie sa scoată nimeni niciun ban din portofel, și scuze dar trebuie sa te contrazic când spui că copilul nu își schimbă orientarea daca nu simte asta, este minor, și nu ar trebui sa poată să ia decizii privindu i sexualitatea de la o vârstă atât de fragedă, mai ales când îi lovește pubertatea și nimic nu mai este cert pentru ei și se simt singuri și consideră că nu au cu cine comunica, și atunci când intră pe internet vad această publicitate adusa acestei ideologii și că este normal sa se schimbe și nu o sa ii judece nimeni.

Nu este greșit să te prostești când ești copil, dar acea prosteala sa nu aibă consecințe care poate și v a afecta grav viitorul copilului când acesta nu știa mai bine.

Și da, tot ce ai spus despre copilele de 11 ani care se îmbracă parcă sunt pe centură, despre cei care racolează astfel de minore, și nu spun că misoginii nu există, dar cred că problema este accesul la internet de la o vârstă prea fragedă, și văd băieții de 10-15 ani pe Andrew Tate pe TikTok și poate iau prea atare ce spune și nu pot decide pentru ei, și cu toate că nu tot ce spune Andrew Tate este adevărat universal, acesta a ajutat multi bărbați care se simțeau pierduți în societatea de astăzi.
De asemenea feministele care tratează orice urma de masculinitate ca și cum ai fi comis un genocid.

Sunt multe probleme nu numai cu societatea noastră ci și cea din vest, și din părerea mea această publicitate față de ideologia sexului nu ajuta cu nimic. Părerea mea este că ii ridicol ceea ce se întâmplă acum in Vest, adică nu trebuie să cauți mult pe TikTok sau YouTube, cele 100 de genuri care există mai nou, cum te poți identifica de la lup, la spirit, la demon, de la avea în loc de pronume el/ea, să aibă pronume void/ei.

Și normal că sunt revoltat față de pedofili, violatori și celelalte gunoaie ale societății, și dacă acele persoane doar s ar fi născut diferit nu as avea nimic cu ele, dar atâta timp cât persoanele de genul ne îndoctrinează tânără generație care nu știe mai bine, și le produce schimbări ireversibile care îi marchează pe viață, nu pot sa nu ii arunc în aceași oala cu persoanele menționate mai sus.

| RosaliaOriginala explică (pentru PussyCrusader):

E feminista de aia frate, nu are rost sa o bagi in seama

| Freya1 a răspuns (pentru PussyCrusader):

Cine droghează copii? :o

Nu toată lumea și permite sa facă schimbare de sex și sa ia tratament,sunt oameni bine văzuți ce nu își permi, d-apoi sa ți le de-a cineva gratis.
Sunt o mulțime ce se sinucid tocmai de asta, sau pentru ca nu sunt acceptați în societate.

Deci tu spui ca feministele exista, dar misogini asa si asa. Feministele sunt dăunătoare, dar misogini va mai ajuta totuși pe voi ca bărbați.
Ha?

Fără supărare dar ai lagune mari pe ici colo în gândire și eu scriu degeaba.

| PussyCrusader a răspuns (pentru Freya1):

Îmi pare rău că tu crezi o astfel de chestie despre mine.

"Cine droghează copiii?"- pai fix instituțiile medicale din America sau ale altor țări vestice care nu doar că ii droghează cum am mai spus a mia oară cu droguri care sunt folosite pentru a castra violatorii in închisori. Fetelor de 13, 14 ani le sunt tăiați sânii, și cum am mai spus din nou a mia oară, sunt practic chinuiți pe viață după astfel de operații.

Pai punctul meu nu a fost că nu își permit, punctul meu a fost că copiilor ăia mici le sunt plătite aceste operații care îi încurajează sa le facă (și nu doar lor le sunt plătite operațiile). Văd că nu mi ai răspuns la ce am spus mai sus, ai răspuns la ce ți a convenit ție. Daca un copil de fapt nu vrea sa își schimbe sexul (o majoritate când ajung la maturitate nu își mai doresc acest lucru), după nu pot sa se întoarcă la o viață normală cu sexul lor din naștere, pentru că au fost practic castrați, la propriu, și ție ce ți se pare mai trist?
Câțiva copii care nu își fac operațiile de schimbare de sex și doamne ferește cine știe ce li se întâmplă (cu toate că aproape toți care își "doresc" asta in copilărie, când cresc mai mari nu își mai doresc acel lucru), sau sute de copii care nu au luat o alegere corecta pentru că nu era alegerea lor și acum sunt impotenți și pompați de hormoni de sex opus.

Și crede mă, in societate acum nu sunt așa de multe persoane ca mine, mai multe sunt ca tine care îi acceptă și nu îi judecă deloc, nici măcar cu o vorbă nu îi atinge că doamne ferește sunt speciali.

Și nu, nu am spus niciodată că misoginii nu există, am și spus, "nu spun că misoginii nu există", mă refer că la ce te ai referit tu cu bătutul femeilor sau ce ziceai sunt pur și simplu misinterpretari de la vorbele lui Andrew Tate, pe care băieții mai mici nu le pot descifra pe unele ca și glume. Normal că misoginii sunt oameni răi, dar mă refer la misoginii adevărați care urăsc femeile și le bat și cine știe ce le mai fac, dar acum daca un băiat vrea el sa fie mai masculin, asta nu înseamnă deloc că este misogin, mai nou orice spui rău despre o femeie ești misogin.

Dar na, trebuie sa îmi bagi cuvinte în gură și să spui că am spus eu că nu există misogini, și nu, nici nu am spus că ne mai ajută pe noi. Dar ai observat în ultimul timp bărbații cum sunt tratați pe internet? Ies toate feministele și spun că toți bărbații ar trebui sa moară, că sunt degeaba, că nu contribuie nimic la societate, și după părerea mea misoginii care există sunt mult mai puțini decât feministele, ceva de genul 100:1, pentru că bărbaților nu prea le pasă de toate chestiile astea cu egalitate și chestii de genul pentru că știu cam toți că suntem egali. Dar femeile( chiar și bărbații care nu primesc in alt fel atenție de la femei), sar rapid să spună că nu au drepturi cât bărbații, cu toate că aproape toate femeile sunt avantajate in societate, și nu am văzut vreun bărbat să se plângă de asta, doar feministele înflăcărate.

Și nu, nu cred că am eu lagune mari în gândire și nici nu scrii degeaba, pur și simplu nu vrei tu sa accepți niște dovezi pe care ți le am dat eu. "Cine droghează copiii?", ți am spus de nenumărate ori mai sus. Și apoi îmi mai și bagi cuvinte in gura pe care eu nu le am spus, doar că nu ai înțeles tu ce spuneam, fără supărare.

Și acest trend LGBT dăunează grav populației tinere, pentru că dacă ar fi fost un trend ca oricare altul și copiii nu pațeau nimic atunci nu mă mai interesa, dar sunt luați copii sănătoși care se dezvoltă cum trebuie și le este furata o viață sănătoasă. Pentru că testosteronul (mă refer la testosteronul luat ca pastile sau injecții, cel produs natural nu are nimic) nu este sănătos oricât de mult vrei sa crezi asta, bodybuilderii mor in stânga și în dreapta din cauza abuzului de steroizi și ghici mai ce, a testosteronului, și fetițelor mici le este administrat de parcă beau apă.

| Holiday a răspuns:

Cam aceeasi parere ca despre cei care isi vopsesc parul pentru ca "nu se accepta pe ei insisi", cum spui tu.
Adica nu ma deranjeaza cu absolut nimic.

| raMLesS a răspuns:

Nu am nimic cu ei, dar au o problema psihica cel mai probabil, sau au trecut prin cine stie ce traume si vor sa-si schimbe corpul.
Un barbat care vrea sa se faca femeie, in mod sigur nu este o persoana ocupata, ba chiar are foarte mult timp liber si putine activitati importante de discuta intr-una despre schimbarea sexului si chiar ajunge sa puna in practica... sunt persoanele alea lenese care cauta tot timpul confortul, eu unul nu ii inteleg.

Mai demult cand stateam cu iubita mea si cu vreo 2 prietene de-ale ei, se machiau si m-au machiat si pe mine la caterincarolling on the floor, (eram beat apropo), ideea e ca toata viata s-au chinuit unii sa arate ca o fata, iar eu in 10 minute de machiaj aratam mai bine decat ei laughing
Mda si repet, nu ii inteleg, nu ii arat cu degetul si nici nu ii sustin, dar la prima vedere nu mi se pare natural, mi se par doar niste degenerati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce crezi ca nu s-au acceptat pe ei înșiși? Aceasta tranziție întocmai ca ii ajuta sa se accepte. Faptul ca au decis aceasta schimbare este produsul deciziei lor personale întocmai ca nu erau mulțumiți de cum erau înainte și ii ajuta aceasta schimbare

| PussyCrusader a răspuns:

In primul rand toată prostia asta legată de trans, și orice tine de LGBTQ și ideologia asta a sexului, este mai mult un trend decât chiar o problemă adevărată, mulți oameni sunt triști, depresivi și pierduți, și când intră pe internet și caută aceste probleme, sunt îndoctrinați de această ideologie care le spune că s au născut în corpul greșit, că trebuie să iei hormoni feminini/masculini și o sa scapi de toate problemele, și cea mai rea parte din toată chestia asta este aceea că populația tânără și un special cea minoră este mult mai ușor de îndoctrinat decât cea mai in vârstă, de exemplu un copil trece prin pubertate, o perioadă în care oricine este confuz și caută alinare in orice modalitate posibilă, și din nou când ei intră pe internet sunt loviți de această prostie că sunt în corpul greșit că trebuie să își schimbe sexul și nu știu câte alte prostii, la noi in Romania avem noroc că nu sunt permise astfel de operații pe minori, dar în America este o adevărată epidemie in care copiilor sănătoși le sunt administrate droguri care în alte cazuri sunt administrate pentru a castra violatorii sexuali.

Așa că nu, nu sunt de acord cu aceste persoane, pentru că în fiecare zi intru pe pagini de Instagram și Facebook intitulate LGBTQ, și văd acolo doar copii cu vârste de la 11 ani care spun că sunt gay, lesbi și multe căcaturi de genul, și pur și simplu nu consider că la o vârstă atât de fragedă poți lua decizii care o sa te bântuie toată viața, in special tranziția de la băiat la fata sau invers, așa că nu, nu îi suport și nu am nicio simpatie pentru ei.

| AnonymousCadrar a răspuns:

Chiar daca se accepta ei nu ar trebui noi sa ii acceptãm. Daca Dumnezeu te-a facut sa fi ceva si tu vrei sa schimbi inseamna ca esti impotriva lui si a cuvantului lui si de aici ne dam seama cat de mult il respecți si il iubesti pe Dumnezeu, daca tu nu il accepti pe el, Dumnezeu de ce te-ar accepta pe tine?

| samibnroxana a răspuns:

Teemix e ok, pnm e femeie la 1.95, in rest da i dracu

| rrrrrrrrrrrtrrr a răspuns:

Lasa-i in plata domnului.