| IamJoKeR a întrebat:

Ce parere aveti despre prietenia cu beneficii? Merita sa ai o astfel de prietenie?

Răspuns Câştigător
| GirlOnline81 a răspuns:

Pentru mine ideea de "prietenie cu beneficii" nu functioneaza. Este ca si cum cineva mi-ar spune ca sunt suficient de buna ca sa ma f.uta, dar nu destul de buna pentru a-si investi sentimentele. In concluzie, mai degraba as prefera sa ma autosatisfac decat sa devin o jucarie din colectia "sa am ce f.ute".

| OrdanKarris a răspuns (pentru GirlOnline81):

Sa clarificam cateva aspecte:
1. Tu tranzactionezi sex pentru altceva(sentimente) in cazul tau. Aspect care imi da de inteles ca nu-ti place sexul atat de mult si ca mai degraba ai prefera un sac de box emotional, preferabil de sex masculin. Tu efectiv nu ai o placere nativa pentru sex la fel ca mine, asadar nu pierd nimic daca iti fac vant. Iar sexul care-l oferi/tranzactionezi din start nu va fi bun pentru ca-l oferi din obligatie si oricum vei face tot posibilul, sa-l raresti, respectiv sa-l elimini complet. O s-a cam sfarsesti singura, autosatisfacandu-te. Nu-ti fa griji, dupa o varsta nu-ti va mai spune nimeni ca esti suficient de buna, nici macar pentru sex. Ironia sortii.
2. Muieri ca tine se plang ca sunt vazute ca "jucarii" sexuale, apoi te vei plange ca nu mai esti vazuta ca "jucarie" sexuala.
3. Orice ai zice, pana si tu te lasi jucata sexual, cand devii suficient de disperata, frustrata, batrana, nedorita. Totul tine de coctailul de hormoni la etapa potrivita in viata ta. De asta este bine lumea sa ignore complet ce iese pe gura muierii.
Spor la autosatisfacere.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Thanks big grin.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GirlOnline81):

Greu se mai gasesc femei ca tine. Pot spune ca esti inteligenta.

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate prietenie cu benefici -ceea ce e absurd,parerea mea, personala,voi puteti face orice,iti dau niste argumente contra

Exista sansa sa te indragostesti,atunci ce dz faci?
exista sansa mai mare de bts =dat fiind faptul ca poate avea mai multi parteneri sexuali

nu sunt pro monogamiei, dar, observ ceva general uman =iubirea, iubirea este prezenta peste tot si in analele istoriei umane, deci clar ca avem nevoie de IUBIRE, Sexul fiind doar o componenta dintr un asamblu numit viata

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Nu exista iubire in poligamie, deci de contrazici.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Tu ai auzit de povestea regelui indian care a contruit un palat pentru sotia lui? numai afirma aiureli, ba da exista iubire

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Poti folosi prezervativ.
Nu existã sansa sa te indragostesti, pentru ca nu te implici.
Dragostea nu apare instant, apare când te implici si investesti ceva mai mult decât sexz

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti folosi prezervativ.
Nu existã sansa sa te indragostesti, pentru ca nu te implici.
Dragostea nu apare instant, apare când te implici si investesti ceva mai mult decât sexz

total gresit, dragostea este ceva involuntar

| corbulalbrosu a răspuns:

Numai incercand iti poti da seama daca merita sau nu sa ai o relatie sexuala bazata pe acest tip de prietenie cu beneficii... evidente. Curaj! Bafta! Succes!

| Plato a răspuns:

Abject, dezgustator, ordinar, mizerabil.
Simbolul renuntarii la stima de sine, al desfranarii si destrabalarii.
Un act imoral si infect.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Păi daca este cu beneficii, mai este prietenia adevarata?

| IamJoKeR explică (pentru QElenaBoghiu):

No prea...

| OrdanKarris a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

De ce as vrea eu ca barbat sa am o "prietenie adevarata" cu o femeie? Daca nu e sex ocazional sau macar relatie unde implica sex, de ce as sta o secunda cu tine? Ca sa ce?

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru OrdanKarris):

Atunci de ce mai numești "prietenie cu benifici"?

De ce nu spui mai bine (Sex la ocazie)

| OrdanKarris a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Nu prea ai inteles ce voiam sa zic sau te prefaci ca nu intelegi. Am spus daca nu este sex ocazional (aici include si prietenia cu beneficii) sau relatie (care si asta implica sex), de ce as opta pentru "prietenia adevarata" (exact cum te-ai exprimat)? Felul cum ai spus-o deduc ca aceasta "prietenie adevarata" nu implica sex. Sunt nevoit sa repet intrebarea: de ce as opta pentru ultima varianta? Ca sa ce?

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru OrdanKarris):

Ai dreptate

| sadrian46 a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Da, nici o prietenie nu este mai adevărată ca alta.
În fiecare prietenie este un beneficiu reciproc, recunoscut sau nu.