| Allexygv a întrebat:

Ce parere aveti despre prietenia dintre un baiat si o fata? Exista?

Răspuns Câştigător
| ShaOfHatred a răspuns:

"Prietenia dintre un băiat și-o fată,
Prietenie care n-o să meargă niciodată,
Deoarece și pentru că implică sentimente
Și mai devreme, mai târziu, se întâmplă accidente."

16 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Cei care se inspiră din telenovele susțin că nu ar exista.
Da, există. Și asta pentru că nu poți avea sentimente pentru toata lumea, in schimb te poti intelege bine cu persoana respectivă.
Am avut un asemenea prieten, ne stiam din copilarie, nu aveam sentimente unul fata de celalalt.
In schimb, altii insinuiau ca am fi impreună.
Am fost intrebati daca suntem impreuna sau la un moment dat eram sub o umbrela, la care un vecin a adăugat că vine tanarul cuplu.
Eram amici și atât, nimic mai mult.

| Freya1 a răspuns (pentru Ofiintă):

Nu ma inspira din telenovele dar tot nu cred ca exista prietenie intre un băiat si o fata.
Da,sa te cunosti cu cineva e una,dar sa ai o prietenie,prietenie e altceva. Daca ai o varsta rezonabilă si nu esti copil (uneori si copii patesc) si stai cu o persoană de sex opus ore in sir, mergeți unul la altul sa va uitati la filme, va povestiți lucuri intime si secrete, stati in bot toata ziua e clar ca pana la urma ceva se leagă, macar o atracție fizică.
Tu ai întrebat dacă te place? Sau macar ai fost atenta la anumite semne? Te-ai gandit ca poate uneori face anumite gesturi fata de tine pentru ca te place într-un alt mod nu ca prietena?

| Ofiintă a răspuns (pentru Freya1):

N-am întrebat așa ceva. De regulă îmi dau seama dacă cineva mă place sau că și-ar dori ceva mai mult. Spre exemplu, aveam colegi de liceu cu care comunicam ca între colegi și îmi dădeam seama dacă mă plăceau sau dimpotrivă, ma tratau si ei exact ca pe o colegă.
Stiu ca exista si categoria care te place în tăcere, nu indrazneste sa recunoască, dar reiese cumva in mod indirect.
Cât despre acel prieten, acum are o prietenă pe care o iubeste si pare că se potrivesc.

| Freya1 a răspuns (pentru Ofiintă):

O data ce te imprietenesti cu cineva de sex opus e clar ca va potriviti din anumite privinte si atunci e destul de dificil sa nu te gandesti ca nu ai putea sa traiesti ani de zile cu acea persoana in casa si sa mai beneficiezi si de sex, atenție si mai multa afectiune.
Plus ca sa nu mai vorbim ca o dată ce unul dintre ei isi face o relatie devine ciudat sa vada asta, sau sa audă anumite detalii intime despre ei.
Eu asa consider.
Cand ai avut tu acea prietenie, a fost vreunul din voi intr-o relatie?

| Ofiintă a răspuns (pentru Freya1):

Noi eram prieteni din copilărie.
Știu și când s-a născut, m-a dus bunica lui să-l văd laughing
Sunt mai mare cu aproximativ 3 ani.
Fetele din satul meu natal erau mai dificile și el era candidatul ideal cu care să petrec uneori timpul liber.
Nu eram lipiti unul de celalalt. Avand in vedere ca eram vecini, mergeam impreună la scoala, ne mai intalneam in statie, autobuz. Mai mergeam si la inot.
Cu timpul am crescut, dar nu s-a schimbat relatia dintre noi.
Momentan este student in alt oras si are o prietena, este normal sa te distantezi la un moment dat.
Eu fiind mai mare decât el si adolescenta pe atunci, eram atrasa de alti baieti, mai mari decât mine și mă mai confesam lui, el mai făcea misto de mine, dar era inteligent si de treabă.

| Freya1 a răspuns (pentru Ofiintă):

Nu vreau sa ma dau atot stiutoare dar, dar având în vedere că era si mai mic ca tine mai mult ca sigur te plăcea.Cum ai spus si tu, erai adolescenta si erai atrasă de alti băieți, de aia nu ti-ai putut da seama ca el te place.
Asta e parerea mea, acum fiecare cu ce crede.

| Ofiintă a răspuns (pentru Freya1):

Nu insist să te conving de altceva.
Contează în schimb să existe reciprocitate.
Nu de alta, dar persoane care mă plăceau au mai fost, dar și persoane pe care să le plac eu și care nu mă plăceau pe mine.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu. intotdeauna se ajunge la SEX

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Desigur ca exista. Vezi si intrebarea de sub intrebarea ta big grin

| Freya1 a răspuns:

Mai sunt persoane ce zic ca da.Dar eu persoanal cred ca nu.
Mai devreme sau mai tarziu unul dintre ei va fi atras într-un alt mod decat prietenesc de celălalt.

| Emilian65 a răspuns:

Da, exista si dureaza o viata daca cei doi stiu cum sa o intretina.

| Crackman a răspuns:

Nu

| alexalx1234 a răspuns:

Nu există.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, clar! Eu sunt de sex masculin si aproape toate persoanele cu care vorbesc si imi sunt "prietene" sunt de sex feminin. Nu stiu de ce, dar asa e. Si te asigur ca nu imi place de niciuna dintre ele mai multe decat ca o prietena big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Offf...nu știu sigur. Sper că da. sad

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Normal ca exista.