| pigmni a întrebat:

Ce parere aveti despre prietenii online? V-ati intalnit vreodata in realitate? Credeti ca e ok sa te intalnesti cu cineva dupa ce ati vorbit un an online? Iar daca te intalnesti unde ar trebui sa mergi si ce masuri sa iei si ce semn dubioase pot fi?

Răspuns Apreciat de Editori
| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Decât după ce vorbești foarte mult timp și simți siguranță din partea persoanei respective! Eu personal m-am întâlnit cu persoane cunoscute online și păstrăm legătura pana și în ziua de azi happy Am avut oportunitatea sa cunosc persoane deosebite. Te întâlnești în locuri publice dacă nu te simți în siguranță sau iei cu tine pe cinevawinking Siguranta pe primul loc!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daaa, m-am întâlnit deja cu 3 prieteni de pe internet. Cu unu la mare, cu una am fost eu în vizită la ea 4 zile după o prietenie de vreo 4-5 ani pe net, și încă un prieten a venit el în vizită 3 sau 4 zile.
E o experiență faină, mai ales dacă aveți o prietenie lungă și frumoasă.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Te intalnesti cu cineva dupa ce vorbesti mult timp, esti sigur/a ca nu este vreun dubios sau ceva de genul si ai o oarecare incredere in acea persoana. Pe scurt, cand o cunosti bine.

| Andreeush a răspuns:

Depinde de persoană, dacă îți inspiră încredere.

| Eireann a răspuns:

Loc public cat mai circulat, niciodata nu ma urc cu ei in masina si un prieten imi are track location la telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faptul că întâlnești 'prieteni' online în sine e foarte dubios.

| Catalin77945 a răspuns:

Exact cum a spus si Bogdan, trebuie sa te vezi doar cu cei cu care ai vb si ii cunosti cat de cat destul de ok, adica pana la urma cine stie de cine si ce dubiosi poti da