| Whatthehell66 a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile dintre o fata mai mare si un baiat care este mai mic decat respectiva fata?big grin Funditawinking

Răspuns Câştigător
| Blondyx a răspuns:

Pai depine daca tu il placi cu adevarat pe acel baiat...si daca il placi asa de mult combinate cu el...adica daca u chiar ti la el nu trebuie sati pese de gura lumii.combinate cu el.vezi cum e si daca nu iti place dai papucii.foarte usortongue

16 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Iubitul meu actual e cu 3 ani mai mic si nu avem probleme legat de varsta, desi ne aflam in etape diferite ale vietii.

Daca exista atractie, maturitate si compatibilitate, restul nu mai conteaza caci dragostea tot apare!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nimic nou sub soare! Totul e sa tineti cu adevarat unul la altul! Doar nu gura lumii va da de mancare, etc!

| Bacemi a răspuns:

Totul tine de modul in care gandesc. Nimic impotriva daca se potrivesc. Eu am fost impreuna cu o fata cu 6 ani mai mare. Diferenta era 19 -25.

| Dan a răspuns:

Nu conteaza varsta, ci dragostea dintre voi.Noroc in love!

| Laurici :x a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu este ceva iesit din comunwinking

daca cele doua pers se iubesc ce conteaza varsta :X

prietenul meu are 19 ani iar eu 15 sh ne iubim mult :X

nu conteaza diferenta de varsta ci conteaza iubirea dintre ei :X

| Contrast a răspuns:

Nu e recomandat sa-ti infiezi un iubit, dar totusi daca tu crezi ca diferenta de varsta dintre voi nu va va afecta maturitatea relatiei e ok. Depinde si ce vrei de la aceasta relatie...si cat de mult va pasa amanduora de sentimentele voastre, ce asteptati unul de la celalalt si de la aceasta relatie! Dar pana una-alta, nu uitati:
Dragostea nu are varsta!

| Drums a răspuns:

N-am nimic impotriva. daca iubesti nu conteaza varsta, pana la urma sufletul nu se schimba dupa varsta.
cateodata te gandesti in mintea ta, nu este frumos ca e mai mic.etc,dar asta e in creierul tau.inimii nu ai cum sa-i explici acest lucru pentru ca ea nu intelege ea SIMTE. eu am o parere buna despre relatiile unde fetele sunt mai mici ca baietii.
sa ma anuntati si p mine daca scrie undeva ca numai baietii trbe sa fie mereu mai mari intr-o relatie
laughinglaughingrolling on the floor pup

| bkmad a răspuns:

Sti am avut tot timpul anului scolar o asemenea de intamplare era mai mic ca mine cu doi ani dar arata foarte bine si nu pare de varsta pe care o are si se imbraca chiar foarte bine este matur si asta conteaza sa va intelegeti bine. si eu m-am luat dupa niste conceptii proaste si am zis ca va rade lumea de mine dar nu a trecut foarte mult timp si a inceput sa-mi placa mie de el si lui sa nu-i mai placa asa tare de mine apoi am vazut ce am pierdut ...si acum mai regretlaughing. si chiar nu conteaza asta tu ar trebui sa faci ce simti ce gandesti nu s ate iei dupa lume si conteaza sa va intelegeti bine sa va simtiti bine amandoi si sa va iubititongue. asa ca bafta :*:*

| lilstar a răspuns:

Mi s-a intamplat laughing si nu am nimic impotriva:X si nu stiu...nu pot sa accept ca m-am indragostit de ellaughing adica mi se pare ciudat ca nu am mai simtit asta chiar asa big grinlaughing

| roxynutza a răspuns:

Cunosc o persoana un bun prieten care are 16 ani si prietena lui 20 mi se pare c-am aiurea si in plus a mai si nascut o fetita superba. fetita nu are nici macar o vina e o printesa. dar acum el nu prea mai vrea sa ramana cu ea...

| Tiby_4612 a răspuns:

Pai normal daca o femeie vrea sa se culce cu mine un baiat de 22 ani si ea 35 nu e nimic in neregula

| Adredemesconf a răspuns:

Nu conteaza varsta atata timp cat ei se iubesc...

| Nimic special a răspuns:

Ce conteaza varsta? Daca acele persoane se iubesc totul e in regula.

| Asdgjkjgs a răspuns:

Nu prea conteaza ca fata e mai mare dar conteaza diferenta de varsta si varsta fiecaruia... spre exemplu o fata de 20 de ani cu un baiat de 16 ani e un pic ciudat, dar daca ea are 17 e ok.la fel ar fi ok daca ea ar avea 45 si el 40.
cred ca tine si de experienta si de maturitate.
p.s.eu am avut o relatie cu un baiat mai mic cu un an (desi parea mai mare ca mine) si a fost dragut dar nu se poate compara cu actualul meu prieten care e cu 3 ani mai mare ca mine big grin

| Vero1996 a răspuns:

Aceasta situatie o au parintii meilaughing Mama e mai mare ca tata cu vreo 4 anilaughing. Mi se pare normal daca se iubesc cu adv.

| Cambria a răspuns:

Iubitul meu e mai micutel ca mine cu 3 ani si cu toate astea nu se simte nici o diferenta de varsta. Ne completam unul pe celalalt si ne intelegem foarte bine. Nu conteaza varsta in dragoste, conteaza intelegerea, compatibilitatea, respectul si dragostea.