| anamaria08589 a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile in care baiatul este mai mic ca fata?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La varsta? la inaltime?

| Violleta2022 a răspuns:

Total inutile si fara rost, mai ales ales daca amadoi sunt sub 18 ani.
Explicatia este simpla: au timpui diferite de dezvoltare psihica si fizica!
Fata incepe sa se dezvolte mai devreme decat baiatul cu 2-3 ani, intrand la pubertate la 13-14 ani, pe cand baiatul se dezvolta mult mai incet, intrand la pubertate abia la 15-16 ani.

Pentru adulti este diferit!
Baiatul recupereaza pe parcus si ajunge dupa 20 de ani, sa fie la acelasi nivel ca fata. Ca atare, o diferenta de 2-3 ani, nu va fi niciodata sesizabila, cand sunt adulti.

| Emilian65 a răspuns:

O parere buna, daca ei se iubesc.

| Frank51 a răspuns:

Important este sa o aiba mare.

| Sofer a răspuns:

La ani difetenta de 5 ani nu ar fi problema iar inaltime sa fie egali sau ea mai scunda.

| Eireann a răspuns:

Depinde de diferenta si de varsta celor doi. O femeie de 35 de ani cu un barbat de 30 e ok dar o fata de 20 de ani cu un baiat de 15 ani... Depinde daca cei 2 se iubesc, se inteleg, au planuri comune, ca in orice cuplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ar trebui sa am o parere? E treaba lor.
Iubirea tine cont de inaltime, sau cum?

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Eu am o amica care e la facultate si e impreuna cu un boboc. (Fizic asta nu se observa pentru ca amandoi sunt destul de inalti si similari) fiecare cu preferintele lui. Eu prefer barbatii cu 3-5-6 ani mai mari ca mine