| croissant a întrebat:

Ce parere aveti despre resemnare? Sa ma resemnez ca nu imi voi gasi sufletul-pereche?

Răspuns Câştigător
| Littledoctor26 a răspuns:

Buna! Cunosc oameni care au avut poate 5-6 relatii frumoase si de durata si oameni care traiesc singuri si la varste inaintate. Cred ca nu trebuie sa astepti nimic. Daca e sa fie, o sa fie. Incearca sa socializezi, sa ai grija de aspectul fizic si de igiena, sa fii o persoana cu suflet bun si cu siguranta cineva pe placul tau te va remarca la un moment dat. Secretul este doar sa nu astepti nimic, lasa viata sa isi urmeze cursul firesc! Succes!

17 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Da!
Renunta a mai cauta, asta e calea de a gasi!

| Mogiojojo a răspuns (pentru danbnz):

De unde stii?

| danbnz a răspuns (pentru Mogiojojo):

Din proprie experienta.
Mi-a mers mult mai bine in viata de cand am renuntat la a mai imi dori ceva.
Universul iti da cand ai nevoie nu cand ceri!

| RAY a răspuns:

Buna,tu faci ce vrei e viata ta, eu personal mam resmenat, nu din cauza ca nu am gasit acel suflet pierdut sau jumatate pur simplu cand nu atragi sexul opus ce dz sa faci, mai le aud si pe unele ca doar sufletul conteaza

stati in casa, sanatate

| LoveSleep a răspuns:

Niciodata sa nu gandesti asa ceva. Ce marime porti la picior? Iti plac tocurile? Cati ani ai? Ai grijă că cazi de pe balustradă frumoas-o. Lasa-mi mesaj pe privat daca doresti o relație. Ai ciuperci între degete?

| Frank51 a răspuns:

Daca e vorba de regrete, sau unele experiente este recomandata resemnarea. Dar in situatii de viata cam orice este posibil, deci e inutila.

| SilentRain a răspuns:

E mai bine sa încerci decât sa nu faci absolut nimic

| Marius22222222222 a răspuns:

Doar moartea nu are rezolvare. In rest orice se rezolva. Daca nu ai gasit sufletu perche este pentru ca meriti ceva cu adevarat deosebit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părerea mea este sa iei o pauza de la tipi și să meditezi asupra ta. Pauza în sens că sa nu mai vorbești cu nimeni, ce poate deveni sexual.

Sa vezi ce te îndrăgostești și te atasezi de persoane atunci, fara nici o problema îți găsești sufletul pereche, precis. Pentru că te atasezi extrem de ușor. Vorbind doar cu unul de o data, nu cu mai mulți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe la 50-60 da te poți resemna acum cât ești tânără mai ales ca arăți și bine as zice ca e mare greșeală și pripita continua sa fi optimista și zâmbește ca nu se știe cine se va îndrăgosti de zâmbetul tău. Când te aștepți mai puțin atunci poate sa ți se schimbe brusc viata totul e imprevizibil se va găsi și un băiat pentru tine sunt sigur nu aștepta perfecțiunea la el ca nici la tine nu e, cu rabdarea treci marea. Poți încerca chiar tu sa abordezi sa iei inițiativa poate ai așteptări prea mari și de aceea nu găsești pe nimeni. Sau nu ai găsit pe cineva care sa rezoneze cu tine sa aiba ceva în comun cu tine nu renunța ce e al tău e pus deoparte

| Mogiojojo a răspuns:

Ar trebui sa intelegi ca nu iti trebuie un suflet pereche ca sa fii un intreg. Trebuie sa iti stabilesti prioritatile; un iubit nu e o prioritate; e ceva ce te incurca. Sper ca intelegiwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Nu stiu ce varsta ai, dar resemnarea nu e niciodata o optiune. Fiecare dintre noi avem sufletul pereche pe undeva si la un moment dat destinul va face sa ne iasa in cale.
Rabdare si tutun!
Incearca fiecare oportunitate care iti iese in cale si cine stie de unde sare iepurele cand iesi la vanatoare!
Succes!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Octavian81):

Bun sfat, măcar să-i i-a pe toți de o data, un gang bang nu strica.

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai daca vorbește cu unul o sa se îndrăgostească de el o să-mi dea si ala cu sutul in fund si tot asa ...Si daca ar vorbi cu mai mulți cum zice colegu trebuie sa pice unu laughing)))

| anonim_4396 a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Pai, ea trebuie sa fie îndrăgostită.
Pentru a funcționa o posibila relație(cred), poate sa o aprecieze, respecte dacă e băiat ok, dar o data ce se îndrăgostește el profund relație se cam diminueaza, iubire dinaia egala cu suflete pereche e doar in filme, in viața reală nu prea cred.

Bine zis pica, că se plictisește ușor de ăla care e îndrăgostit de ea, zice in mintea ei l-am prins, nu mai am ce face cu el și trece la următorul, sau ii mai da cate putina pzda când vrea ea.nu el. laughing

Răspuns utilizator avertizat