| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre sexul de la prima întâlnire?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Majoritatea se dau ceea ce nu-s, aparentele înșală! Mulți se dau băieți buni pana își ating scopul, asta e valabil si la sexul frumos, nu este o regula evident, dar foarte rar in zilele noastre o sa găsești pe cineva cu capul pr umeri, cu coloana dreapta care știe sa țină unele informații/secrete doar pentru el! Se lauda altora care sunt relativ ca el, care și ei la rândul lor bârfesc și denigrează ca sa para masculi Alpha și șmecheri, dar șmecheria nu consta in numărul partidelor și in ați bate joc de o persoana care nu ți-o greșit niciodată cu nimic, asta denota prostie cronica ce nu are nici un leac! Un bărbat adevărat niciodată nu denigrează o fata/ o femeie dacă aceasta sa comportat decent și adecvat cu el! Trebuie sa fi foarte vigilenta pe cine cunosti, și sa nu te mai increzi in povesti frumoase, promisiuni, compromisuri, când faptele mereu ți au dovedit contrariul. happy
In ziua de azi nu prea mai exista așa ceva, este doar un concept, o definiție!

24 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O placere la comun acord, mult mai bine decat sa astepti apoi nu ai parte de nimic. Sant multe solutii in privinta asta, multi nu se plang dupa femei cum era pe vremuri in schimb ele au la indemana toti barbatii din lume, pe ales.

| Violleta2022 a răspuns:

Detestabil!

| Mosotti a răspuns:

Am o parere f buna, daca oamenii se plac mult, de ce ar mai astepta pana sa faca sex?! Ca doar nu ar face ceva rau, pot sa faca foarte repede sex daca simt ei asta.
De ce n-ar face sex la prima intalnire? Adica de ca sa nu aiba o placere mai repede?

Doar sa fie protejat sa nu se lase cu copii sau boli, atata tot.

| alexandraionela1234 a răspuns (pentru Mosotti):

Frumos răspuns

| Mosotti a răspuns (pentru alexandraionela1234):

Pai asta este adevarul, nu ai de ce sa amani o placere daca nu face rau, ca nu e ca mancarea, bautura, fumatul si drogurile unde apare o placere capcana iar dupa un timp suferi de 10 ori mai tare si f mult timp, alea trebuie amanate de tot.
Dar sexul n-a ucis pe nimeni si n-a imbolnavit daca se face cu protectie.

Cand ii vad pe unii doamne, cand e vb de sex, o zic ca si cum ar vorbi de spanzuratoare.
"Nu te mai gandi acolo...ia-ti gandu.", ca si cum ar fi "ia-ti gandu sa dai in cap, sa te droghezi...".
Adica considera asta ca pe ceva rau, obsedare, etc.
Daca ai fantezii zice ca esti bolnav, pervers, de parca nu e normal sa avem fantezii atat timp cat nu facem rau altora.

Dar occidentalii gandesc ca mine, cum dracu aia pot gandi asa, si noi nu! Si unde au ajuns ei, si unde am ajuns noi cu gandirea asta ingusta?
Aia au relatii de la 13 ani si nu e nici o problema, la noi e.

Aici unii parinti isi feresc fetele de sex ca si cum ala nu ii baga penisul, ci un bat cu cuie inrosite in foc.
Dincolo ii educa sexual sa se protejeze, si au unda verde daca simt nevoia.

| alexandraionela1234 a răspuns (pentru Mosotti):

Exact... Sau daca o fata face asta e facuta c*rva. Foarte nașpa gândire avem, sincer.

| Mosotti a răspuns (pentru alexandraionela1234):

Pai e facuta ccurva de idioti! Si daca se f cu mai multi sa zicem ce? Si baietii nu f mai multe?
Pai daca ele nu s-ar f, ei cu cine s-ar mai f? Nu vezi cat de dobitoci sunt?
Condamna, dar in acelasi timp se folosesc toti barbatii de femei, inclusiv de ccurve, pai cum vine?

Sa-ti zic asa sincer, daca as fi gasit inainte una cu care sa ma inteleg si sa ne place, nu ma deranja ca facea videochat sau pprostitutie, aia e o meserie, restul e restul, zic asa ca idee doar.
Eu le respect si pe alea, orice munca isi are rolul bine definit in societate. Si cand se munceste pe nimic la unu, zic ca e mai rau.

Damite o fata care face sex de la prima intalnire sau ca s-ar culca cu mai multi parteneri, poate ii place diversitatea, ce are?

| alexandraionela1234 a răspuns (pentru Mosotti):

In sfarsit cineva care gândește exact ca mine! Ai respectul meu

| Mosotti a răspuns (pentru alexandraionela1234):

Mersi, pai asa e, niste tampiti, ei ar f 100, dar le desconsidera pe alea 100.
Pai le desconsidera ca alea se p pe ei, nu le convine ca il pot arunca pe prost la gunoi cand doresc, vor una sa le fie fata in casa, si sa le stea pentru f cand vor ei, sa le intrebe de unde vi, de ce vi, sa mai faca si pe gelosu si sa fie si al dracu.
Cand femeia naste, pe el il doare in pix, citeste ziaru, femeia se chinuie si cu copil si cu casa, sa cresti un copil e mai greu de 5 ori decat la munca.
Ca de ex daca plange copilu nu stii de ce plange! Nu e simplu.

Si o fata care are mai multi parteneri sau ii schimba, are potential! Ei se simt in nesiguranta si le condamna.

| mentholinks a răspuns:

Asa tarziu, pai pana ma intalnesc cu ea imi trece cheful. La prima vedere e cel mai ok.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O parere buna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E mai bine sa nu fi o prada ușoară, altfel te va vedea ca pe un obiect și naiva, ca apoi după ce înscrie sa spună tye tye și sa se laude ca un cocalar prietenilor lui și sa te denigreze! Asta e categoria proștilor, nu toți sunt așa, eu cel putin NU!
Dacă asta simți asta faci!, dar îți asumi! Cred ca vei părea mai misterioasa și interesantă dacă nu pici la pat fast, te va respecta mai mult și nu te va pune in aceeași oala cu celalalte ușuratice!

| alexandraionela1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Superb răspuns, frumos gândit, dar daca o faci cu draci si imaturi normal ca se vor lauda. Un bărbat matur nu va spune niciodată ce si cum a făcut cu o femeie.

| alexandraionela1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Superb, se vede ca esti un bărbat cum trebuie si matur. Felicitări

| anonim_4396 explică (pentru alexandraionela1234):

Mulți nu sunt la asentiment cu tine, dar îți mulțumesc frumoshee hee
Invata din greșeli și nu ii oferi oricui posibilitatea de a te avea daca nu te merita, și nu uita. faptele vorbesc nu cuvintele siropoase. Take care of you happy

| anonim_4396 explică (pentru alexandraionela1234):

Majoritatea se dau ceea ce nu-s, aparentele înșală! Mulți se dau băieți buni pana își ating scopul, asta e valabil si la sexul frumos, nu este o regula evident, dar foarte rar in zilele noastre o sa găsești pe cineva cu capul pr umeri, cu coloana dreapta care știe sa țină unele informații/secrete doar pentru el! Se lauda altora care sunt relativ ca el, care și ei la rândul lor bârfesc și denigrează ca sa para masculi Alpha și șmecheri, dar șmecheria nu consta in numărul partidelor și in ați bate joc de o persoana care nu ți-o greșit niciodată cu nimic, asta denota prostie cronica ce nu are nici un leac! Un bărbat adevărat niciodată nu denigrează o fata/ o femeie dacă aceasta sa comportat decent și adecvat cu el! Trebuie sa fi foarte vigilenta pe cine cunosti, și sa nu te mai increzi in povesti frumoase, promisiuni, compromisuri, când faptele mereu ți au dovedit contrariul. happy
In ziua de azi nu prea mai exista așa ceva, este doar un concept, o definiție!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceva ce eu personal nu aș face.

| Together a răspuns:

O parere foarte buna, inseamna ca ma place cu adevarat.

| gogugogugogu a răspuns:

Riscant. Cat de sigura poti fi ca merita asta?

| Mosotti a răspuns (pentru gogugogugogu):

De ce riscant? Ca doar ala nu ii da in cap, ii ofera placere, ce risca?
Pai daca il place si ea, merita si ea asta, merita amandoi reciproc, se simt bine amandoi, unde e problema?
Ca doar nu face doar pentru el. Si chiar daca ar face pentru el, daca placi un om, ii faci unele placeri.
Insa nu e cazul de asta in cazul nostru, ci de placere reciproca.

| Kiran a răspuns:

Depinde ce ideologie urmezi in viata. daca nu prea iti pasa de acea "onoare", poti pana la casatorie sa fi avut 50 parteneri sexuali. altii se rezuma pana la casatorie fix pentru aceea persoana,

| MyNameisEduard a răspuns:

N-am nici o problemă cu asta, fiecare decide ce si când sa facă. Părerea mea este ca cel mai bine ar fi după căsătorie pentru a evita bolile, sarcinile nedorite si multe altele+că așa este religios. Încă odata asta este doar părerea mea, fiecare este liber sa decidă ce e ok si ce nu.

| Anonimalex6996 a răspuns:

Este ok. Dar grija ca majoritatea băieților fac asta si apoi se lauda. R urat ss iti strici imaginea ca fata

| alexandraionela1234 a răspuns (pentru Anonimalex6996):

Am cunoscut baieti care s au lăudat chiar daca nu s-a întâmplat nimic. Deci e irelevant daca zice?

| Danielhernandes a răspuns:

Parerea mea este de stul de clara ca mi se pare ceva normal daca cei 2 se vad sa zicem in trun parc si se plac de stul de mult de la prima intalnire e ceva normal