| Mary1904 a întrebat:

Ce parere aveti despre sexul oral? Am citit pe net cateva chestii care incurajeaza practicarea lui. Considerati ca e ceva josnic?

Răspuns Câştigător
| BSwwatch a răspuns:

Ehehe draga Mary... aici parerile-s impartite,cel putin din punt de vedere verbal,ca practic... Dumnezeu cu mila,o multime de cupluri,persoane, neaga cu vehementa,dar in intimitate,le amortesc falciletongue Eu spre exemplu nu consider ca ca este ceva josnic, face parte din viata sexuala, a jocurilor erotice, da, eu personal consider ca este ceva normal.Si de recomandat nu pot recomanda eu asta, dorinta vine de la sine odata cu experienta sexuala ori fara experienta sexuala!

| Mary1904 explică (pentru BSwwatch):

Am incercat si eu. Sunt cu prietenul meu de apoape un an. Pur si simplu am simtit sa fac asta. Dar majoritatea fetelor cu care am vorbit nu sunt de acord cu acest gen de sex, de asta m-am gandit sa intreb, sa vad ce parere au altii. Multumesc frumos de raspuns. happy

| BSwwatch a răspuns (pentru Mary1904):

Fiind un subiect TABU din pacate,normal ca din punct de vedere verbal au o parere negativa,dar dupa cum am mai spus, in intimitate lucrurile pot sa cu totul si cu totul diferit, asta nu inseamna ca generalizez, sunt si persoane care fac pur si simplu sex/dragoste doar in pozitia misionarului, dar pina la urma fiecare face ceea ce-i place!

| Mary1904 explică (pentru BSwwatch):

Asa e. Multumesc de raspunsuri. tongue

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iti satisfaci si sa fii la randul tau satisfacut de persoana pe care o iubesti, nu poate fi josnic, orice ai face, asta incluzand si sexul oral.

In rest, poate fi josnic, diferenta o face cine afla despre asta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vin si eu (cam tarziu) cu o intrebare: wtf?
Ce faci tu acum e ca si cand ai cere voie societatii pentru ceva ce faci in intimitate, ceva in care doar voi doi sunteti implicati cat timp nu ai de gand sa faci un gangbang pios cu cei care-ti raspund.
Subiectul ''sex'' este, din pacate, si in ziua de azi unul tabu. Societatea are prejudecati, in special in ceea ce priveste femeia. Acele fete nu stii ceea ce fac in intimitate, nu stii daca le e frica sa nu fie catalogate curve, multe neaga in public ca ele ar avea sexualitate...
Sugestia mea e sa te informezi strict din punct de vedere al sanatatii cum sta treaba cu lucrurile astea. De pe un site de specialitate, ca-s destule.

| Deedeek a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce raspuns de gospodina...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Deedeek):

Esti sarcastic? Numai gospodina nu sunt, iar asta nu inseamna ca sunt o pocnitoare, daca asta insinuezi. In fine, cu ce nu esti de acord, care e problema?

| Lavii007 a răspuns:

Sunt de parere ca e ceva normal intre 2 persoane care se iubesc si au intimitate

| XyYx a răspuns:

E ceva normal in niciun caz ceva josnic. Trebuie insa sa faci doar atunci cand iti doresti, cand simti si nu cand partenerul iti cere.

| Mary1904 explică (pentru XyYx):

Multumesc frumos. happy

| Mary1904 explică:

Nu sunt proasta, sunt doar la inceput, si nu stiu foarte multe. Am cerut doar pareri, nu era necesar sa ma jignesti. Multumesc.