| Andreiu68 a întrebat:

Ce parere aveti fetelor atunci cand sunteti abordatede un baiat necunoscut in parc sau plimbandu-va. Sa vina la voi cu un,, buna" nu te supara te-am vazut, imi pari draguta si vreau sa ne cunoastem. Cum ati reactiona, ce ati face pe mai departe, ce credeti despre tipul respectiv? E ceva dragut? Vreau sa incerc sa abordez si eu fete dar mi-e teama ca nu o sa iasa ok. Pareri? Am 19 ani

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca nu esti frumos, poti renunta la idee, si cam cred ca nu esti din moment ce intrebi asa ceva pe TPU

| Andreiu68 explică (pentru RAY):

Nu sunt frumos nici urat, pot spune ca sunt simpatic si dragut dupa spusele mai multora. Nu am cosuri, cicatrici si altceva pe fata, sunt aranjat tuns, pensat ochi albastrii si imbracat bine. Daca postez pe TPU asa ceva nu inseamna ca sunt urat.

| LoveSleep a răspuns:

Dacă scoți "nu te supăra" și în loc de "vreau să ne cunoaștem" zici "chiar vreau să vorbesc cu tine", sau ceva de genul, ar putea merge.

| Emma30555 a răspuns:

Poți sa încerci cu ceva spontan. Abordarea pe care vrei tu sa o aplici nu cred ca ar da bine. Trebuie sa te legi de ceva de unde sa pornești o discuție, ceva amuzant și sa nu pari un ciudat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca Faci asa ceva pari cam disperat, mai bine iesi cu prietenii si daca observi o fata ca se uita la tine in special, poti sa mergi sa vorbesti cu ea, nu fi cu privirile pe fiecare tipe pe stradã deoarece asta nu e atractiv.
Dacã prinzi pe una ca se holbeaza la tine mai bine zici un buna si relaxat o intrebi cum o cheama, dupã te prezinti tu sau invers, dupã merge natural poti discuscuta despre orice iti vine pe moment, dar nu lua cu dragutã, frumoasa complimente aiurea deoarece esti sec, imagineazati de la cati baieti aud chestiile astea la un moment dat Devine plictisitor pentru orice fatã.

Nu te lua dupã tipele de mai sus deoarece trebuie sa fi ca Brad pitt sa le atragi, adicã trebuie sa fi vazut foarte aratos cam cum vad ele pe unu frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu spune „îmi pari drăguță". Spune „îmi placi foarte mult".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu e dragut.E patetic.

| Laura927 a răspuns:

Daca tipul este dragut in sensul ca arata asa cum imi place, de ce m-ar deranja?
Da daca vrei sa iti mearga trebuie sa fii foarte amuzant si placut si foarte sigur pe tine, deloc fitos ma refer sa nu o faci pe interesantul si nici pe milogul. uita-te pe Youtube cum sa agati tipe in parc.

| GrungyCacti a răspuns:

Cum a spus Laura, daca tipul mi se pare dragut, ingrijit as rosi si as accepta sa ne cunoastem. In ziua de azi nu prea stiu cum altfel sa cunosti persoane. O astfel de intamplare ar fi bine venita, cel putin din partea mea.