| Andreiu68 a întrebat:

Ce parere aveti, fetelor despre un baiat de 21 de ani care nu a avut niciodata o relatie? Spun asta pentru ca este vorba de mine si ma simt ciudat si fustrat; si cred ca daca ar auzi o fata ca nu am avut nici o relatie pana acum ar parea un pic ciudat, pentru ca vedem numai pusti de 13-14 ani cu relatii,ce-i drept copilarii reltiile dar na,au macar. Nici o relatie pana acum,nici un sarut, nici o intalnire nada. Nu ca am asteptat sa pice din cer, am vorbit cu fete cam cu putine 15-20. Au fost 2-3 fete care m-au placut,dar nu am vorbit cu ele ca sa ne cunoastem sau ceva. Nu sunt sa zicem urat ca sa nu se lipeasca nimic, sunt dragut, 1, 68 inaltime ochi albastri,muncesc, stau singur, masina mea etc dar na si imi este teama ca pe viitor daca am sa vorbesc cu o fata si cand o sa ii spun ca nu am avut revalii o sa par ciudat.Ce parere aveti fete si baieti despre asta?

Răspuns Apreciat de Editori
| Alexxiax98 a răspuns:

Aia de 13-14 ani cu relatii sunt ciudati, nu tu. happy
Stai linistit, nicio fata trecuta de stadiul homo-erectus nu va fi interesata ca tu n-ai mai avut relatii. Nu e un job, sa necesite experienta, conteaza doar cum esti cu ea.
Sunt sigura ca problema ta e la nivelul psihicului. Nu zic ca ai fi nebun, happy ci ca nu gestionezi bine situatia. Ai 21 de ani, ai suficienta vreme, nu cred ca esti in postura de a te stresa. Daca esti natural, relaxat si politicos, nu e niciun motiv ca vreo fata sa te respinga, mai putin acela ca "nu te simte". Atunci nu ai ce face, dar in rest nu te retine nimic. Daca ai lucra putin la moral, sunt sigura ca ar lucra universul putin si pentru tine.winking

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil din cauza frustrării ca n ai avut relație esti ușor disperat si atunci cu orice fata intti in contact grăbești poate fără sa ti dai seama lucrurile, ea realizeaza si si pierde interesu. Fetele nu vor sa fie grabite sa intre in relatie si isi pierd instant inter3su cand își dau seama ca "prada" le pică la picioare imediat.

| RAY a răspuns:

Din nou se dovedeste faptul ca pe net suntem ceea ce vrem sa fim nu ceea ce suntem,hai sa vedem,inaltimea ta e cam mica,inaltimea conteaza foarte mult pentru ca ea da siguranta unei femei,in toate anunturile postate de catre femei pe site urile de dating observam ceva,femeile vor barbati inalti,in fapt masculinitatea inseamna un barbat inalt,bine facut,observ ipocrizia gen nu conteaza ca fata nu te place la fizic =pe bune,si atunci de ce sa stea cu tine? de ce ar sta o fata cu tine, atractia fizica este cea mai importanta intre relatile inter umane,ca neaga asta uni realitatea conteaza, al dolea lucru e ce vrei tu? fete frumoase? vezi de alea de nasul tau, vezi de o carte de motivatie, socializare, nu crede tampeni de pe net gen fetele nu pun pret pe fizic, nu pe naiba, femeile cheltuie multi banii, timp ca sa arate frumoase ca ele cica sa nu fie interesate de tipi frumosi cata ipocrizie

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, esti foarte micut de statura si asta este un impedimet pentru fete, pentru ca doar cele sub 1.60 se vor uita la tine si accepta sa iasa cu tine.
Deci, din spart ai sanse, la doar un sfert din fete, fata de cat ar avea un baiat inalt.
Cu sase atat de mici, trebuie sa compensezi cumva, iesind in evidenta prin ceva anume: vocabular frumos, comportament bun, educatie, cumva ca sa atragi fetele cu ace ai pueta fii impreuna.
Eu personal, am atragetat intotdeauna baietii foarte inalti de peste 1.90m, pentru ca am 1.74 si imi place sa merg pe tocuri de 10 cm. Bineinteles ca l-am gasit si m-am maritat cu el. Nu-ti fa probleme, ca inaltimea a fost doar un criteriu de selectie, pe langa celelalte calitati pe care le-am cautat la un baiat si am fost placut surpinsa, sa le gasesc (inteligent, educat, bun simt, placut la infatisare, corp atletic, nefumator, negelos, nemanipulator samd). Masina nu-i un criteriu decat pentru pitipoance sau materialiste, ca aia ti-o poti face mai tarziu, impreuna cu baiatul.
Tu continua sa cauti!
Orienteaza-te la fete prim magazine, prin cafenele samd.

| Andreeush a răspuns:

Nu e nimic ciudat în asta.
Nu ai găsit încă pe cineva cu care să fii.
Nu ar trebui să te simți rușinat.

| Frank51 a răspuns:

Relatiile din ziua de azi nu sunt de fapt relatii. Ceea ce vedem noi la tineri este o forma noua si necunoscuta de anomalie instinctuala. O relatie poate sa fie si de prietenie, nu trebuie ca partenerii sa fie "sudati" sau sa intocmeasca un act imaginar in care semneaza amandoi, asta este greseala generatiei. Nici eu nu am avut vreo relatie, in sensul de relatie cu scopul de familie, procreare, stabilitate, pentru ca o astfel de relatie este foarte greu de creat(cu persoane nepotrivite). Stai linistit si fii tu insuti, o sa iti dai seama cand gasesti persoana potrivita la momentul potrivit.

Oh, apropo, acea persoana o sa admire faptul ca esti ceea ce esti, adica faptul ca lupti cu viata si esti diferit de restul lumii.

| Subsemnatul123 a răspuns:

A ajuns o normalitate sa nu ai prietena la varsta asta. Asa-i societatea din ziua de azi. Si da n-o sa-ti pice niciodata nimic din cer. Daca tu nu incerci sa le cauti ele n-o sa vina niciodata la tine. Nici la mine n-au venit niciodata si m-am impacat cu singuratatea si nu mai vreau sa aud de relatii.

| DanyDav a răspuns:

Cred ca inca nu ai intalnit fata potrivita, si poate esti si tu cam timid, in general fetele asteapta ca tu sa faci pasul urmator.

| Magda20 a răspuns:

Nu ești deloc ciudat doar pentru faptul că nu ai avut nicio relație până acum. Poate nu ai găsit pe nimeni să te atragă suficient și nu ai vrut să fii cu cineva doar de dragul de a avea relație. Toate la timpul lor și poate că prima relație va fi cu noroc.

| 223kkk a răspuns:

Stai calm și eu sunt ca tine pentru ca am dat doar de curve. Nu am avut nici o relație, vreau sa cunosc o fata serioasa care știe ce are în cap.Si îți zic încă ceva mai bine singur decât cu o cuva sau cu cineva care nu te iubește.