| ddan821 a întrebat:

Ce parere aveti fetelor? va plac baietii care pe sub pantaloni nu poarta boxeri/chiloti? sau cei care poarta?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

La barbati lenjeria intim mai ales cea stramta, determina supraincalzirea zonei scrotale deci si a testiculelor. Unul din motivele pentru care testiculele se afla in exterior, in scrot este temperatura mai scazuta decat in interiorul/restul organismului, necesara viabilitatii spermatozoizilor si implicit a fertilitatii. Reglarea temperaturii la acest nivel se face cu ajutorul muschilor cremasteri, care inconjoara/imbraca fiecare testicul. Cand acesti muschi se contracta ca urmare a reactiei la diversi factori; frig, efort, excitatie sexuala, etc., scrotul urca, apropiindu-se de corp si se previne pierderea caldurii. Cand se relaxeaza, scortul coboara si temperatura de la acest nivel scade.

Acesta este mecanismul de reglare ce se petrece in mod fiziologic. Purtand lenjerie intima foarte stramta, procesul este alterat prin faptul ca temperatura este constant mentinuta la un nivel mai inalt. Consecintele pe termen lung includ alterarea calitatii spermatozoizilor, ducand chiar la infertilitate. Deci purtati chiloti, boxeri largi. Sanatate.

| raluk27 a răspuns:

Nici nu vreau să mă gândesc cum miros blugii aluia care nu poarta chiloți

| dragodana a răspuns:

Salut! Nici nu este indicat sa nu porti lenjerie intima. Pielea penisului este delicata si se va freca de materialul pantalonilor si te vei alege cu rani.
Boxerii sport(cei scurti)/chilotii mi se par sexy.Boxerii largi sunt moartea pasiunii.

| ddan821 explică:

Hahalaughing moartea pasiunii, intr-adevar..Eu am momente in care port si momente in care nu port.Si mie imi plac tot boxerii sport