| RAY a întrebat:

Ce parere aveti indiferenta te face mai atragator sexului opus?

https://www.youtube.com/watch?v=a_ynSaAxx-8

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Până la un punct, normal că între un bărbat care e disponibil din prima 24/24 pentru tine, de n-aveți nici o săptămână împreună și deja te sună de 10 ori pe zi, vrea să vă vedeți și vorbiți non-stop riști să-ți pierzi interesu mai repede decât de unu care te sună, manifestă interes dar nu se lasă cu totu așa din prima

12 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu, pe dos, indiferenta e luata ca aroganta de multe ori, sau e semnal ca nu placi pe persoana respectiva, si gata, deci deja ai facut prima impresie negativa.

Un om care place pe cineva nu poate fi indiferent in mod automat, daca este, e clar.
Si iar, cand placi pe cineva nu te joci cu teste, sa vedem, sa testam ca daca-s asa cum e, daca is invers cum e, nu merge, nu-ti permiti sa te joci pentru simplu fapt ca nu vei simti ca vrei sa faci asta.

Trebuie sa fi deschis, sociabil si natural, atata tot, si vezi daca te place asa sau nu te place, sa fi deschis si sociabil ca, cu orice om, nu asa in mod exagerat cu persoana respectiva, sa para penibil.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Vezi ce spune ala in video

| alina2k18 a răspuns (pentru Mosotti):

Tu confunzi aroganta cu sictireala/timiditatea/anxietatea laughing
Ca sa fii arogant trebuie sa ai si cu cewinking ca daca esti un intepat sictirit singuratic ce sta non stop pe net acasa nu inseamna ca esti arogant laughing

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Am vazut, da, e corect dar nu trebuie sa fiu indiferent ca sa aiba libertate, sunt normal, deschis, sociabil si ii ofer si libertate apoi, asa-s eu, si ii si zic ca are libertate sa faca ce vrea.

| Mosotti a răspuns (pentru alina2k18):

Ai dreptate! Eu ziceam de unu care asa face joc, care doar se preface ca ar fi, dar daca nu e in fire, poate nici nu ii iese prefacatoreala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Unii/unele incearcă s-o facă pe inabordabilii ca să nu pară că se lasă ușor.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

E o prostie. Pentru ca asta denota un caracter prost, iar daca face asa atunci, va face n chestii urate mai in colo.
E si caracter prost dar si prostie, ca un om care e om stie ca nu e nevoie sa faca asa, stie ca trebuie sa fie natural, si daca este placut, va fi oricum, daca se ajunge la jocul asta e clar ca nu e placut asa cum este, si atunci nu mai are sens.
Si daca face asa, inseamna ca nu place pe persoana respectiva, ca daca placea, nu facea asa sub nici o forma, pentru ca abia astepta sa fie cu ea, asta e joaca tampita.
Aia este.

Mie daca-mi place una, ma int mai putin daca face pe inabordabila sau nu, plus ca daca ma place si ea, cum am zis, nu va face asa jocuri.

| alina2k18 a răspuns:

Da, evident daca esti valabil din toate punctele de vederewinking si ai femei de te vor oricumwinking
Daca esti opusul tot la TPU si viata virtuala ramai laughing

| RAY explică (pentru alina2k18):

Sa raspund mai greu la mesaje la fete? sa nu fiu mereu la dispozitia lor?

| Mosotti a răspuns (pentru alina2k18):

Corect, foarte inteligent spus, bravo!
Il vor oricum, insa daca tu placi pe unu si ala e indiferent, s-ar putea ca prima impresia sa nu-ti placa si sa zici "nu am chef de din astia, gasesc altul care-mi place si e mai sociabil", desi cand placi pe cineva, nu prea zici asa, insa este posibil si asa uneori, si deci pierd amandoi, ea ca ramane fara cine-i place, el la fel.

Mai ales daca este unu care doar face jocuri, cand el real nu e indiferent, deja nu ai ce cauta cu acela, ca nu-ti va fi bine daca are acest caracter, ca va face oricand si altele nasoale.
Dar bine, asta nu stii de la inceput.

Eu consider ca omu trebuie sa fie natural cum este el, si atat, fie indiferent, fie ne, dar nu sa ne fortam sa facem jocuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,dar e o indiferenta studiată, care vine la pachet cu un "talent" innascut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nop.
Cum arati.Sinceritatea, vulnerabilitatea și simțul umorului + să spui exact ce gândești te face mai atractiv fata de sexul opus.
Poate într-un mod chiar direct și agresiv.
Mulți confunda indiferenta cu increderea în sine.

https://youtu.be/HqeEL8YwoOY