| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti ma de cea mai buna prietena a mea de sora mea ma singura fata caruia am incredere sau mai bine zis aveam incredere sa ii spun ceva. Azi am iesit cu un baiat care il plac si el pe mine si am hotarat sa nu spunem la nimeni k iesim pentru ca lumea asta se cam baga intre noi si spune multe. Si am luat-o si pe ea cu mine ca ea era cu fetele in parculet si ele au plecat si ca sa nu ramana singura am luat-o cu mine. Cu toate ca nu vroiam cam am zis ca ne intalnim doar noi 2. Si m-a intrebat baiatul ala ca de ce am luat-o si pe ea si i-am zis " A nu stai linistit ca eu o stiu pe sora mea nu zice nimic k eu ii zic de toate alea " si mi-a zis ca ce incredere am in ea si i-am zis ca normal k doar e sora mea si daca nu in ea atunci in cine?

Asa bun si dupa aia pe seara ea iese cu prietenul ei afara ( prietenul ei nu stiu ce are cu mine dar mai demult s-a dus si a scos despre mine o gramada vorbe printre care s-a auzit si la prietenul meu baiatul pe care il iubesc ). In fata ei ma striga zana printesa ma face in toate felurile in fata ei ca sa vada ea ca ne intelegem bine. Dar eu stiu sigur ca din cauza lui acum numai sunt cu prietenul meu. Si normal ca nu imi pica nici mie bine.

Si ea s-a dus si i-a zis ca m-am intalnit cu baiatul ala afara. Si acum trebuie sa ma pregatesc ca iar se aude in tot liceul acum ca sunt cu el baiatul ala. Si nu suntem doar il plac doar ma place si atat tot ne vedem si gata. Si normal k m-am enerva pe ea cum naibii eu am incredere in ea k e prietena mea cea mai buna si ea se duce si ii zice lui ala. Si tocmai ii zisesem sa nu zica nimica. Si a zis ca da sa stau linistita.
Ce parere aveti de sora mea? Deci eu chiar numai pot cu asemena de om. Si nu e prima oara cand imi face din astea m-ai mi-a facut odata si mai rau. Si daca ma cert cu ea.parintii mei fac " a ca ce ca trebuie sa fiti unite sa fiti prietene ". frumos. nu?

7 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Recunosc ca mi a fost cam greu sa ti citesc textul,pentru ca nu l am prea inteles, dar din ce am citit in mare...e nasol pentru tine.
Iubita, o sa ti dau un sfat bun si ar fi bine daca l ai ua in considerare...in momentul cand iti faci o relatie,incerca pe cat posibil sa acorzi mai mult timp doar tie si iubitului tau si numai introduce si,,alte,, persoane in relatia voastra!
Pur si simplu inceraca sa te limitezi in privinta asa ziselor,,prietene,,.
Se pot intampla multe,se poate chiar indragosti cea mai buna prietena a ta de iubitul tau si sunt fff multe cazuri de genul asta.
De aceea,eu te sfatuiesc sa fii mai rezervata in privinta unor persoane si dedica ti timpul relatiei tale.
Bine,vis a vis de prietena ta, sfatul meu e sa incerci sa te datasezi diplomatic de ea, cred ca stii la ce ma refer!
Bafta!

| ghiCIne a răspuns:

Inteleg ce spui si e normal sa fi revoltata pe tema asta.
Avem nevoie de cineva cariua sa-i marturisim gandurile si intamplarile noastre, ca unui jurnal intim.
Insa tu ti-ai pierdut increderea in sora ta.
Ea avand un prieten, va discuta cu el aproape orice, ca doar asa e o relatie de cuplu, se vorbesc multe.
Daca te-a deranjat ce-a facut ea, sper ca i-ai spus, iar daca din nou nu te-a luat in serios arata-i ca esti suparata si nu vorbi cu ea o vreme (cat se poate)- dar sa stie de ce.
Poate te gandesti sa nu-i mai marturisesti nimic din activitatile tale.
Macar apropie-te de mama ta, ar putea fi un bun sfatuitor.

| MaDeclarFan a răspuns:

Offfffffff,incearca sa-ti gasesti o prietena sau un prieten mai bun/a in care sa poti avea incredere,iar cu sora ta nu trebuie sa te certi, relatia dintre voi e aceeasi, doar k nu ii mai sp tot ce sa intampla cu tine

| mistery01ro a răspuns:

Eu m-am oprit din citit dupa primele 4 randuri! Aveti probleme mai mari la gramatica decat in dragoste... sad

| anonim_4396 explică (pentru mistery01ro):

Hahahah! foarte tare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

! Alta Telenovela. App... nu vad care-i problema!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da; frumos; adică frumos cum ai scris!
bine fată,mi-a plăcut! eu am trecut doar să văd ce mai faci;
și știi că nu-i bine să îți iei prietena cu tine la întâlneală! da?
nu de altceva,dar poate vrei să te mai pupi și tu cu ăla de te vezi! așa-i normal! ca să nu mai zic că îl bagi pe om la idei! au băieții ăstia,in ziua de azi,niște fantezii de numa-numa!
sau e riscul să ți-l fure!
bine,acu ce tare o să mai plângi tu! nu? doar e coadă mare la ușa ta! eu așa zic! pentru că ești o fată deșteaptă! și frumoasă,că ți-am văzut poza de pe blog!
bine, draga mea; te las acum; mai vorbim, pa!