| Ekcstsy a întrebat:

Ce parere aveti... Prietenia se poate transforma in iubire? Dar invers? Iubirea sa se transforme in prietenie?

11 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Prietenia in iubire da, dar invers niciodata... Poate exista unele excepti dar sunt rare si sunt mai mult chinuite acele prietenii... Nu mai este o prietenia aia
Sper ca te-am ajutat. Vot (folositor) Plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

| LalLyBoOmD a răspuns:

Prietenie in iubire da, apoi ===============> vine despartirea =======> dispare si prietenia si iubirea =====> intervine ura

Bine, daca doi care au fost impreuna hotarasc sa ramana prieteni nah.

| Creionash a răspuns:

Prietenia in iubire..cu siguranta se poate.dar iubirea in prietenie......mai rar vezi asa ceva..practic e cam imposibil.dar poate ca sunt si exceptii..insa eu nu stiu nici un caz...big grin

| mat31new a răspuns:

Prietenia in iubire da, iubire in prietenie foarte greu si cere timp sau o intamplare atat de socanta incat iti vine sa urasti aceea persoana dupa care iti revii si devine o prietenie. funda? te rog happy

| Ekcstsy explică (pentru mat31new):

Dar de exemplu in urma unui divort sunt nenumarate cazuri in care cei doi au ramas prieteni si inca mai vorbesc, se intalnesc si nu vorbesc neaparat de cazul in care sunt copii la mijloc.

| mat31new a răspuns (pentru Ekcstsy):

Cum am spus, unu sau poate amandoi partener/i a facut ceva pentru care au inceput sa se urasca si a rezultat in divort pentru ca erau foarte stresati si n-au putut gasi o cale de impacare, dupa divort au avut timp de singuratate in care s-au calmat si au devenit prieteni.

| Azµre a răspuns:

Ambele variante sunt posibile atâta timp cât suntem deschiși și copți la minte. Am avut relație de prietenie care s-a transformat în iubire și am avut și relație de iubire care printr-o nefericire s-a stransformat într-una de prietenie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenia da, se transforma destul de usor in iubire. Invers? eu zic ca nu.cel putin eu n-am reusit miracolul asta big grin

| Ekcstsy explică:

Ca si o completare la prietenie ma refer gen cum se mai spune BFF. Cei mai buni prieteni sa i se puna si sa ii spui tot sa fiti unul langa celalalt cand aveti nevoie de ajutor etc... Normal ca mai intai trebuie sa legi o prietenie cu cineva sa il cunosti cat de cat si apoi abia sa incepi o relatie happy. Imi cer scuze pentru lipsa de explicatii din intrebarea initiala

| DubstepQueen a răspuns:

Da ambele sunt posibile... iubirea sa se transforme in prietenie mi se pare cam trist...

| Norvegianul a răspuns:

Prietenia se poate transforma in iubire, mi s-a intamplat. Invers, mai greu.