| FORMULADTI a întrebat:

Ce parerea aveti despre cuplurile in care fata este mai mare cu un an, maxim 2?

Răspuns Câştigător
| papushika21 a răspuns:

Nu cred ca este o problema. Stii cum se spune''dragostea n-are varsta".Nu conteza cine e mai mare si cu cat..important ca intre ei exista dragoste adevarata

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu vad nici o problema, ajunge sa considere ei ca se potrivesc.
Lumea n-o poti multumi orice ai face, asa ca n-ar trebui sa le pese decat de ei!

| matsa06 a răspuns:

In dragoste inaltimea, varsta si greutate nu au nici o importanta. Daca va iubiti, continuati-va relatia si nu ascultati gura lumii.

| neutrino a răspuns:

Depinde de ce varsta aveti, daca baiatul are, de exemplu, 13 ani, o fata de 15 ani nu are ce face cu el, oricar s-ar chinui. Atunci cand cei doi au peste 30 de ani, aceasta problema poate sa nu se puna.

| Solovey a răspuns:

NU chiar sunt de acord cu neutrino, daca un baiat de ex are 14 si o fata 15 si se iubesc si sunt unul pentru altul mereu, crede-ma ca nimic nu o sa-i desparta.Un baiat la 14 ani este de obicei mai inalta ca fata de 15 si ambii se vor potrivi daca se iubesc. si sunt de acord cu greece12 lumea no multumesti, poti sa fii chiar si cu 2 ani mai mare ca ea dar la lume sa nu-i placa asa ca n-ai ce-i face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fie si cu 10 ani mai mare. n-am nici-o parere

| sofisis a răspuns:

Diferenta e prea mica sa fie considerata relevanta.
Deci nu este absolut nici o problema.

| darrio2007 a răspuns:

Daca exista dragoste si respect nu conteaza varsta.

| mamasiita a răspuns:

Nu vad problema, exista cupluri unde baietii sunt mai mari si cu 20 de ani ca partenera. De ce nu ar exista si invers?

| CoquineNoire a răspuns:

Mama si boracul.

| Madayna a răspuns:

Atata timp cat exista iubire, varsta nu are nici o importanta.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Nici o parere.
Daca nu este o problema si nu conteaza asa tare varsta in iubire atunci de ce fetele prefera baietii mai mari ca ele?
Aproape toate fetele cu care schimb pareri si discut chestii mi-au spus ca ele vor un baiat mai mare ca ele si nu un ''mucos'' de seama lor.
Suna dur stiu,dar cam asa stau lucrurile.
Cica unul mai mare e mai experimentat,trecut prin viata, au ce invata de la el, le pot oferi intelegere, confort, tralala
Tot timpul m-am lovit de acest impediment.
Nu am reusit niciodata sa fiu intr-o relatie cu o colega de exemplu sau cu una cu 2-3 ani mai mare ca mine.
Nu ca nu eram in stare, dar cand aflau ca eram mai mic ca ele deja se schimba treaba.

Dar oricum sunt si exceptii.

| Floryna16 a răspuns:

Nu conteaza ce spun alti nici varsta nu mai conteaza acuma....conteaza iubire si intelegerea

| Lary9419 a răspuns:

Si eu sunt mai mare fata de prietenul meu cu 2 ani.Pentru noi nu este o problema aceasta diferenta, ne intelegem foarte bine. big grin Eu am 20, iar el 18.