| anonim_4396 a întrebat:

Ce poate semnifica faptul ca iubita mai tine legătura cu fostul ei iubit? Ca ea vorbește aproape în fiecare zi cu fostul ei iubit prin mesaje pe telefon, chiar dacă nu îmi spune tot timpul ca vorbeste cu el, dar ea a recunoscut ca tine legătura cu el, dar ea îmi spune ca vorbeste cam odată la câteva zile, dar mai tot timpul e cu telefonul în mana și vorbește prin mesaje cu fostul iubit.
Incep sa ma îngrijorez, mi-e frica sa nu ducă treaba asta la despărțire. Faza ciudată a fost ca fostul ei iubit a sunat-o odată când era cu mine la intalnire și ea nu i-a spus ca e cu mine, i-a spus lui ca e cu o colega de facultate. Sunt puțin confuz, mai ales ca i-am cunoscut și părinții de curând și nici părinții ei nu sunt de acord ca ea sa tina legătură cu fostul iubit. Eu i-am spus ca nu ma deranjează, dar faza e ca ea când suntem la întâlnire vorbește mereu cu el prin mesaje.
Oare exista astfel de relații? Mi-e frica sa nu ducă faza asta la despărțire...

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Vrea sa si-o traga pe ascuns cu el iar tu in loc sa iei atitudine adopti pozitia de SCLAVUL SOTIEI

| MarianWLF a răspuns:

Ori tu, ori el, e greu, dar asta e alegerea care trebuie facuta. O persoana indecisa e o persoana periculoasa si gata oricand greseasca, gandeste-te ca 12 ore pe zi tu stai cu gandul asta in inima, si te macina, daca nu poate face alegerea asta, eu zic ca mai bine suferi putin acum, decat sa irosesti 1, 2, 3 ani din viata degeaba, si dupa sa fie si mai grea despartirea.

| Violleta2022 a răspuns:

Este evident ca-l iubeste si nu poate renunta la el.
Cu alte cuvinte: te inseala, relatia lor continund, odata ce nu se pot abtine sa rupa definitiv legatura cu el.
Faptul ca ea deja minte, este o alta confirmare ca relatia lor nu-i incheiata.

Ai o singura solutie: sa-i ceri sa rupa definitiv legatura cu fostul si sa nu-i mai raspudna niciodata la mesaje, telefoane sau intalniri, adica, daca te iubeste pe tine si vrea sa fie cu tine, apai sa fie doar cu tine.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Ce se aseamănă se adună

Răspuns utilizator avertizat
| NoOne18 a răspuns:

Curva,pe scurt. Eu cand l-am cunoscut pe actualulmeu, imediat am rupt legatura cu fostul si m-am mutat la actualul meu, si ma dedic numai lui.Fostul cand a incercat sa se bage in seama cu mine " da ce mai faci, da esti bine:" eu i-am spus direct sa inceteze cu mesajele ca nu am nevoie de atentia lui.

| CiupapiMuninio a răspuns:

Te ânșala! ai grija frt!

| thokla a răspuns:

Fugi că o să suferi rău