| Razvan_8378 a întrebat:

Ce poezii de dragoste cu ochii verzi stiti? funda :X

Răspuns Câştigător
| Gabitza00 a răspuns:

ANDREI

Un nume va ramane nerostit,
Un zambet, care m-a vrajit,
Un sarut intr-o noapte ploioasa,
Inainte sa mergem acasa,
Cum as putea acum, sa iti multumesc...

R. Si ochii-ti verzi ma privesc
Si ochii-ti mari imi zambesc,
Si gura-ti dulce-mi apasa obrazul
Si-mi spune ...somn usor.

Un an a trecut, iar eu l-am simtit.
Un an in care, am ajuns mai implinit.
Noaptea vine si-ti soptesc, la ureche ca te iubesc
Cum as putea acum, sa iti multumesc. fundita? Te rog...:X:X

4 răspunsuri:
| byby_5696 a răspuns:

Ochii tai verzi ma-nfioara atat de mult incat imi tin loc de cafea. Dimineata e suficienta o privire dulce din partea ta ca sa ma simt proaspata si plina de energie

Nu vreau bogatii, nu vreau faima, vreau lumina ochilor tai verzi sa straluceasca numai pentru mine

Ochii tai verzi sunt gradina paradisului meu, te ador ingerule.

As vrea sa fiu bobocul ce-nfloreste in ochii tai verzi de fiecare data cand ma privesti.

Ochii verzi niciodata sa nu-i crezi... sunt prea frumosi ca sa fie adevarati.

Ti-as daruii diamante dar ochii tai verzi le fac sa para banale pietre.place? sper ca te-amajutat, poezii nu prrea stiu, fundita?

| byby_5696 a răspuns:

Ochii tai verzi ma-nfioara atat de mult incat imi tin loc de cafea. Dimineata e suficienta o privire dulce din partea ta ca sa ma simt proaspata si plina de energie

Nu vreau bogatii, nu vreau faima, vreau lumina ochilor tai verzi sa straluceasca numai pentru mine

Ochii tai verzi sunt gradina paradisului meu, te ador ingerule.

As vrea sa fiu bobocul ce-nfloreste in ochii tai verzi de fiecare data cand ma privesti.

Ochii verzi niciodata sa nu-i crezi... sunt prea frumosi ca sa fie adevarati.

Ti-as daruii diamante dar ochii tai verzi le fac sa para banale pietre.place? sper ca te-amajutat, poezii nu prea stiu, fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E natura-n ochii tăi,
Văd cum naşte umezi clipe,
Timpul arde în văpăi.
Nu mă privi acum, iubito!

sau

http://www.romanianvoice.com/poezii/poezii/ochii.php
(îi aseamănă cu nişte ciorchini, deci sunt vrezi)
O seară de vis!