| Ariela272000 a întrebat:

Ce pot lua după ce și-a dat drumul in în mine, ca să evit o posibila sarcina? Pastilă de a doua zi nu pot.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu există. de acum vorbim doar de avort, fie medicamentos fie chiuretaj

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuia sa folosesti prezervativul, daca stiai ca pastila de a doua zi nu o mai poti lua sau sa refuzi sexul, ca nu moare nimeni, din atata lucru.
Totusi, nu te grabii sa iei nimic, odata ce nu stii daca erai sau nu, in perioada fertila.

| corbulalbrosu a răspuns:

Esti sigura ca actul sexual a fost intretinut in una din zilele care apartin perioadei fertile a actualului ciclu menstrual? Fiindca in caz contrar, sarcina nu poate sa ia nastere chiar daca sperma este ejaculata in vagin. In acest moment nu poti sa faci nimic altceva in afara de a astepta pornirea sangerarii menstruale. Mult noroc. Sanatate!

| Sofer a răspuns:

E indicat sa iei pastilă de a doua zi de urgență. Alta metoda nu exista și sa folosești prezervativ data viitoare ca să nu mai pățești la fel.

| 90210 a răspuns:

Hai sa-ti dau o varianta si mai buna! Pune-l sa poarte prezervativ!