| ioanalexandra345 a întrebat:

Ce pot sa fac ca sa am ciclul regulat si cum este scurgerea de nidatie?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ciclul menstrual mai mult sau mai putin neregulat, poate fi reglat la cel considerat normal/standard de 28 de zile cu ajutorul pastilelor AC prescrise de catre un medic ginecolog in urma unei consultatii si a cateva analize hormonale si a testului de coagulare a sangelui. Sangerarea de nidatie este posibil sa se produca in cazuri foarte sau extrem de rare, si se manifesta sub forma aparitiei de cateva picaturi de sange rosu, curat, care se pot scurge cu circa 4 -7 zile inainte de data la care a reiesit din calcule ca ar urma sa inceapa urmatoarea menstruatie. Multa sanatate!