| galaga a întrebat:

Ce pot sa fac, sa ma port cum vreau eu si sa faca ce vreau fara ai mei sa aiba treaba? Ai mei sunt religiosi foarte religiosi si nu ma lasa sa ma imbrac cum vreau, sa ascult muzica si din astea, sa ma imbrac cum vreau fara sa ma intereseze de ce zic ei? Am 19 ani

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti faci bagajele si pleci de acasa!
Asta este unica solutie sa faci ce vrei, cum vrei, cand vrei si maia les cu cine vrei.
Din pacate, locuind cu pairntii ai obligatia sa le respecti casa si regulile lor. Nu-ti convine: te muti!

| Emma30555 a răspuns:

Poti sa i infrunti sa ii convingi ca poti trai liber si sa fi decenta atunci când trebuie, poti sa faci lucrurile astea pe ascuns sau te poti angaja si te poti muta cu chirie sau pleci la facultate si stai la camin

| Saiko10 a răspuns:

Te muti de acasa, degeaba vorbesti cu ei, par niste persoane care nu sunt capabile sa isi schimbe mentalitatea.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Saiko10):

Parintii nu au de ce sa-si schimbe mentalitatea, ca doar traiesc in CASA LOR si au regulile lor. copilul este cel acre trebuie sa respecte casa si regulile casei impuse de parinti, din respect pentru parintii lui.
Dar cum copilul are 19 ani este este un rebel, este liber sa-si ia zborul de acasa si sa isi faca viata dupa cum il taie capul.