| Emmilia a întrebat:

Ce pot vorbi cu un baiat de care imi place? Ce subiecte sa abordez ca sa il "cuceresc"?

10 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Intereseaza te inainte despre el, ce i place si fa-ti o idee, dupa aceea te bagi in discutie si daca te ajuta si corpul e ca si cucerit

| DdDiX a răspuns:

Intreaba-l ce hobby-uri are, ce ii place sa faca intr-o vacanta, unde ii place sa se plimbe, care este mancarea lui preferata, ce nu suporta in general la oameni, care este viziunea lui asupra vietii, ce ar dori sa devina cand o sa fiu matur. Cand ai curaj, il poti intreba cum i-ar placea sa fie o fata ( spre exemplu ce vede el la o fata atunci cand se indragosteste).
Nu vorbi prea mult, dar nici muta sa nu stai! Nu fii agitata si stai cat mai calma! Fii in largul tau (nu exagera) si vorbeste clar si nu tipa.:*

| DroGhy a răspuns:

Depinde...intreabal ce ii place si in functie de asta vorbiti...

| IsJustMe007 a răspuns:

Frate deci in ultima vreme am vazut numai intr de genu asta :"ce sa fac sa-l cuceresc" "cu ce sa ma imbrac ca sa ma iubeasca" etc. Noi trebuie sa fim noi, fara sa ne prefacem ca suntem fete rebele[doar ca "el" sa se indragosteasca de noi]cand noi st emotive si sensibile sau invers.Nu trebuie sa vii cu listaq de subiecte de discutie pregatita de acasa.Gaseste cv despre care sa vb, intr cv ce vrei sa aflii despre el, fa o gluma, spune-i despre pasiunile tale si intreaba-l care sunt ale lui si....etc.laughing

| BLeur a răspuns:

Bună.

Păi bagă-te în seamă cu el, vorbeşte cu el despre chetii intime şi chestii care l-e faceţi zi de zi.
Povesteşte-i cum a fost ziua ta(bună/rea), ce ai făcut în ziua respectivă şi o să înceapă şi el cu subiectele. când este momentul, spune-i că îl placi, dar el ar trebui să facă acest pas.
Băiatul face primul pas, nu fata.
Dar, mai întâi, cunoaşte-l foarte bine. Ieşi cu el pe afară, stai cu el mai mult, petreceţi timpul mai mult împreună, dă-te pe lângă el. Şi după ce simţi tu că l-ai cunoscut destul de bine, spune-i pur şi simplu, faţă în faţă că îl placi. DAR, numai atunci când simţi că este momentul potrivit pentru aceast pas.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : d3l3t3r98

| TheDifference a răspuns:

Nu trebuie sa vorbesti despre sex, nici macar nu trebuie sa vorbesti despre ce ii place, dar nici sa il obesedezi cu chestii de fete laughing, pur si simplu vorbeste ce ai vorbi cu oricine, fii tu, incearca sa fi putin amuzanta (dar nu in genu: hai sa iti spun un banc laughing ) si nu uita sa ai mereu in zambet pe fata ...succes :*

| Denis777 a răspuns:

Baieti in secial le place sa discutati despre sex, normal nu? laughing pai sa zicem orice dar cu o fata ce ai putea vorbi ca sa o cuceresti(intrebarea asta vroiam sa o pun acum 5 minute pe TPU)laughing

| jacko a răspuns:

Pai.ce sa mai, vb cu el despre sex laughing si se rezolva treaba de la sine.

| Jojo123 a răspuns:

Tu esti in poza care o ai la profil? Daca da nu mai trebuie sa zici nimic ..doar du-te si arata-i laughing)