| forlucky a întrebat:

Ce prezervativ trebuie pentru un penis de 16, 5 cm lungime si 9 cm diametru?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Diametru de 9cm? Nu se fabrica prezervative care au o asemenea largime.winking Marimea prezervativului care se va potrivi perfect pe penis trebuie aleasa in functie de grosimea penisului. Aceasta largime a prezervativului potrivit se determina prin masurarea circumferintei penisului in mm, valoarea obtinuta se imparte la 2 si din rezultatul rezultat se scad 10-15 unitati. Valoarea astfel obtinuta/determinata reprezinta marimea/numarul care ar trebui sa fie cel inscris pe ambalajul prezervativului. Marimea prezervativului se alege in functie de grosimea penisului si nu de lunginea acestuia, deoarece in general prezervativele sunt fabricate in urmatoare 3 dimensiune si anume 178mm; 195mm si 205mm lungime, dar exista si prezervative cu dimensiuni EXTRA pana la un maxim de 251mm lungime. In schimb ca si largime sunt fabricate in 4-5-6 tipodimensiuni/marimi/largimi si anume; acestea pot fi notate cu literele "S", "M", "L", "XL" si "Extra large" (small, medium, large) sau cu numere care reprezinta latimea aplatizata a prezervativului masurat in mm, care incepe de la 43-45 mm si creste cam din 3 in 3 mm (in functie de marca/producator) si ajunge la latimea maxima de 66(67) mm. In cazul prezervativelor fabricate sub brandul Durex, lista completa cu modelele si dimensiunile este urmatoarea : Brand;; Style;; Length (mm);; Width (max/min in mm)
-Durex Close Fit 178 49
-Sensation 178 52
-Ribbed 178 53
-Pleasuremax 195 66/54
-Elite, Extra Safe, Featherlite, Performa, Select Flavors, Tingle 205 63/52
- Avanti Ultima 205 63/52
-Comfort XL 251 63/54

| forlucky explică (pentru corbulalbrosu):

Ceva mai precis? M-am pierdut in detalii

| Emilian65 a răspuns:

Tu, ai confundat diametru cu circumferinta. Este imposibil sa ai un penis cu diametru de 9 cm. Nu ai sa gasesti nicaieri prezervative pentru penis de 9 cm.

| Ara997 a răspuns:

Eu zic sa-ti cumperi direct un balon

| fatacarecusigurantanuteprivestecanddormi a răspuns:

9 cm diametru? mm mai bine zis