| sexanon a întrebat:

Ce prezervative imi recomandati din gama durex? Am incercat ultra thin dar, nu am fost multumit de ele, prea subtiri, s-au spart de 2 ori pana acum si intra si foarte greu. De asemenea am incercat si extra safe, dar nu am fost nici de ele multumit, erau prea groase, nu se simtea mai nimic, alte idei? Cum sunt Tickle me sau classic sau alte modele?

8 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Atentie, prezervativele NU tin loc de lubrifiant, din pacate multe fete nu se umezesc suficient si frecarea excesiva duce la ruperea si celui mai bun prezervativ. In plus daca-ti iei un prezervativ prea mic are de asemenea sanse multe sa se rupa. Insa revenind, foloseste lubrifianti pe baza de apa si nu vor mai fi atatea probleme.

| sexanon explică (pentru AlexanderAdrian):

Nu asta era intrebarea mea, stiu si eu asta.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru sexanon):

Pai scuza-ma in momentul in care spui ca intra foarte greu te asigur ca n-are nici o legatura cu cat de subtire sau gros e prezervativul ci cu cat de lubrifiat e sau daca folosesti lubrifianti in plus.

Inca o chestie daca n-ai 18 ani si nu ai cum sa procuri lubrifianti pe baza de apa si folosesti cine stie ce gasesti prin casa ai toate sansele ca o crema sau lapte de corp sa fragilizeze latexul si sa duca la rupere, eu incerc sa te ajut cu informatii suplimentare fiindca pe aici s-a spus ca li s-au rupt pana si de-alde durex extra -safe asa ca... atunci cand intra greu eu ce era sa inteleg? de ce-ar intra vreodata greu daca e lubrifiere suficienta? Am zis n-am dat cu parul.

| Alcyon a răspuns:

Ia de-alea normale. Cele ultrathin se rup intr-adevar, mai usor. Din pacate pentru tine, prezervativul perfect inca nu s-a inventat. Orice-ai face, tot fara e mai bine.

| drhotzu a răspuns:

Pai incearca pana cand gasesti ceva care sa va faca voua placere... poate ce imi place mie si prietenei mele tie nu iti place...

| Cristiann25 a răspuns:

Eu folosesc ultra thin de foarte mult timp si nu am avut niciodata probleme cu ele. Cele "extra safe" s-au rupt.

| Greenscarf26 a răspuns:

Cele "classic" si "jeans" sunt super sigure si le recomand happy

| Popescu_Mihai_1990_MCRs a răspuns:

Salut. Recomand Durex Pleasuremax, au puncte iesite in relief si sunt lubrifiate suplimentar, uite, gasesti aici.
http://prezervative.net/shop/durex-pleasuremax/

au si lubrifiante, daca ai probleme.