| Kimy_8371 a întrebat:

Ce reprezinta pentru voi cuvantul iubire, cum l-ati defini?

Răspuns Câştigător
| andr33a_2690 a răspuns:

Cuvantul,,iubire''...E un simplu cuvantlaughing...De fapt eu cred ca e vorba de ce provoaca in sufletul fiecaruia.Sentimentele pe care le induce fiecarei persoane.Pt mine e cel mai puternic sentiment care poate exista si poate provoca cele mai puternici bucurii dar si cele mai puternice tristeti si chiar depresii!big grin

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ceva imposibil in ziua de azi eu nu mai cred in iubire, doar aventuri.

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Iubire = incredere, respect, afectiune...

| AliceHappyGirl a răspuns:

Iubirea este un sentiment pe care nu pot sa il exprim in cuvinte. E mult prea puternic. Doar se simte.

| Carmen a răspuns:

Un lucru, sentiment minunat cladit intre doua persoane, dar si un mister greu de patruns...

| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Cel mai tampit cuvant din lume.cand il cunosti, te faci de ***straight face

| NoChanceForUs a răspuns:

Pentru definitii si sinonime, accesati www.dex-online.ro :)

| NoChanceForUs a răspuns:

I-auite frate ce mi-am luat repede stupizi.Va multumesc.big grin

| bogdan74688 a răspuns:

Eu l-as asemana cu Mos Craciun. La inceput toti credem in el, si stim ca exista, dar dupa aia suntem dezamagiti o perioada, stiind ca e o fabula, si sfarsim impacandu-ne cu idea ca e doar pentru cei "mici".

| MaeRi a răspuns:

Pentru mine a iubi e sinonim cu a trai, completarea a doua suflete. daruire, bunatate= Viata.Inafara de asta Iubire=intelegere, respect, daruire, afectiune, incredere, bunatate,fara tradare,loialitate,alaturare,fara minciuni, prietenie, familie.Si mai cred ca iubirea este sentimentul care ne face sa mergem mai departe, este elementul vital de care are nevoie un om, pentru ca, fara iubire poti avea orice, tot te vei simti neimplinit si gol. Eu cred ca asta este rostul omului in viata: sa iubeasca si sa fie iubit.

| Bubu9110 a răspuns:

Buna!
Iubirea nu poate fi definita, e ceva ce se simte. Ceva de care nu poti scapa.
Mie imi place sa spun : Un vierme ce roade neincetat o inima de fata si una de baiat love struck

| andr33a_2690 a răspuns:

Cuvantul,,iubire''...e un simplu cuvant. Eu cred ca ceea ce conteaza e ceea ce provoaca acest cuvant in sufletul fiecaruia. Pentru mine iubirea este cel mai frumos sentiment si poate provoca cele mai mari bucurii dar si cele mai mari tristeti sau poate chiar depresii!big grin

| Saiko2502 a răspuns:

Iubirea este cel mai frumos lucru care ti se poate intamplalove struck atunci cand iubesti toata viata devine rozhappy cu toate ca la mine e o problema, mie nu-mi place rozulbig grin dar totusi cand iubesti pe cineva simti fluturi in stomac, inima iti bate foarte repede si iti doresti sa-ti petreci fiecare minut cu el/ealove struck atunci cand iubesti gandul tau este numai la persoana iubitalove struck

| BastetReloaded a răspuns:

Iubire:ma pupa vasile

| buterfly a răspuns:

Pai sti cum se spune iubirea nu se zice ea se simte:X
Pai iubirea e unul din cele mai nobile sentimentewinking...Cum a spus si andr33a : poate provoca bucurii dar uneori si tristeti!winking

| SfarsitDeDrum a răspuns:

O mare bataie de cap`!:-

| PykyPyky a răspuns:

Iubirea nu are definitie.(Ma refer la ce simti)

| anatyls a răspuns:

Mi-a placut ft mult o vorba a cuiva:"iubirea in definitii moare, ea trebuie traita"...asa ca la intrebarea ta as raspunde doar atat iubire inseamna tot ceea ce-mi vine in minte cind aud acest cuvint

| whitepoetry a răspuns:

Cand ma gandesc la iubire nu ma gandesc numai la iubirea pentru sexul opus, ci si la iubirea divina, ca lege a mecanicii Universului, dar si la iubirea pentru parinti, pentru natura. Iubirea este un sentimente extrem de complex, pe care fiecare incercam sa il conturam in felul nostru, dar ea e mai mult decat doar un cuvant cu incarcaturi emotionale. Este insasi samanta ce a fost plantata la temelia lumii, fara iubire nu ar fi decat un vid existential, in care energiile latente ale materiei ar orbecai in intuneric, fara ca sa se inchege ceva(cum e de exemplu cu crearea Universului). Iubirea este cel mai nobil sentiment pe care inima noastra il poate nutri in aceasta lume guvernata adesea de haos si hazard!

| anonim_8561 a răspuns:

Iubirea este sentimentul care toti il simtim, si nu poti sa uiti usor cum e sa iubesti, esti fericit, te gandesti numai la persoana care o iubesti...

| alexandra_6619 a răspuns:

Iubirea e pus si simplu un sentiment se produce atunci cand doi oameni se atrag reciproc