| meinteil a întrebat:

Ce reprezinta pentru voi iubirea?
Eu unul nu cred ca exista iubire ci doar interes.
Voi ce parere aveti?

34 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La fel ca tine, situatia materiala si banii conteaza pentru ea. Eu le iau tare din prima orice se plateste la jumate daca nu-i convine ma ridic de la masa si plec, desi am facut asa ceva una din ele ma cheama inapoi si zice bine bine nu pleca rolling on the floor laughing

| RAY a răspuns:

Ceea ce credem e ceva subiectiv,de acord?
eu cred ca exista iubirea pentru ca eu am simtit o,desigur nu pot spune ca toti simt ceea ce am simtit eu, dar nu stiu daca exista fete fidele sau daca fetele chiar iubesc cu adevarat asta nu stiu, daca as gasi una si as vedea ca e fidela si ca chiar e sincera, serioasa si ca nu e manipulatoare atunci as crede, ceea ce credem e ceva subiectiv, nu reprezinta ceva

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru meinteil):

Sincer sa fiu ai dreptate, da exista un interes dar si noi avem un interes nu doar ele

| Nemessys a răspuns (pentru meinteil):

Lasa-ma sa ghicesc. Ai avut experiente neplacute in relatiile precedente nu? -_-

| RAY a răspuns (pentru Nemessys):

Https://www.tpu.ro/......espingere/
https://www.tpu.ro/......faptul-ca/
https://www.tpu.ro/......-acum-sex/

eu il inteleg e aiurea, deci fetele vorbesc usor, fa ti o iubita, pentru ele e usor sa isi faca un iubit

| Nemessys a răspuns (pentru RAY):

EXACT rolling on the floor. Ele pot avea o relatie si cu primul baiat cu care se baga in seama. laughing))

| anonim_4396 a răspuns (pentru meinteil):

Este adevãrat ce spui, dar ele isi doresc un barbat stabil(cu bani) dacã stã cu tine, asta nu inseamnã ca iti furã din portofel, sau cã ar vrea asta.
Binenteles trebuie sã nu fi asa credul, dacã intarzie o pui sã mai plãteascã si ea, nu o lasi sã se joace cu portofelul si sentimentele tale zicând, imi cumperi si mie, faci te rog asta pentru mine etc

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu crezi in iubirea feminima?

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand mergem in oras o las si cand vine plata daca vad ca nu are intentii sa plateasca ii zic vezi ca tu trebuie sa platesti partea ta doar nu vrei sa fiu prost sa platesc tot, Mai ales cand nu o cunosc asa imi place sa procedez. Au fost ocazii (unele) cand ziceau lasa ca platesc eu (ea), i-am zis nu punem jumate amandoi sau daca tu platesti eu invit data viitoare. Altele care asteptau bani de la mine interes scria pe ele si nici nu le-am mai dus acasa cu masina laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Cred dar incerc sã nu imi pun prea multe sperante pentru o fatã, deoarece primesc total Opusul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Tare aia cu plãteste ea si o vezi din nou, asa sigur o sa revinã.
Eu le interzic sã stea pe telefon si nu mã arat cu masina, doar dupa ce o verific sa vãd daca e pe interese, nu vede masina pânã nu o duc La apartament laughing
Si farã mesaje, vorbit la telefon dupa ce stabilesc ceva.

| RAY a răspuns:

NuGaseamNumeLiber te pomeni ca esti tu barbat, mai isi schimba mami pampersul sau ai invatat sa til scimbi singur?

| mihai69 a răspuns:

Interesul e tot o formă de iubire - cea de sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Existã dar fiecare avem nevoie de potrivire de caracter, fetele inclinând spre Securitate iar baietii mai mult spre viata intimã.

Fetele au nevoie de: grijã, intelegere, respect, recunostere, devotament, asigurare.

Iar baietii: incredere, acceptare, apreciere, admiratie, aprobare incurajare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughingVoi va dați seama ce patetici sunteti spunand:"eu nu cred ca exista iubire","eu nu am nevoie","iubirea e pentru fraieri"? Cred ca nu. Spune naibii adevarul,"sunt prea idiot ca sa imi fac o iubita"Nu te minti singur, numai lasii fac asta.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce consideri ca esti idiot daca nu ai iubita?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Mai citeste odata ce am spus eu si modifica-ti raspunsul.Fa-l sa para de un barbat de 28 de ani.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci daca esti barbat esti credul? omule eu cred in ceea ce vad, simt, aud, prin ceea ce percep prin cele 5 simturi plus ce regasesc prin stiinta, aici nu e vorba de maturitate, da-mi o dovada stiintifica si te cred simplu

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

O dovada stiintifica referitoare la ce ray? Hmm?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Barbat? cam mult spus.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

La ce ai afirmat tu

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce ti ai sters contul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Meh,stiu,dar asta se presupune ca ar fi.Ca e total paralel cu ce implica asta, e alta problema.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce inseamna a fi barbat te intreb din nou? a fi barbat inseamna sa crezi orbeste in fete?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt curios ce inseamna in viziunea lui RAY.
Si totusi, ca sa raspund la intrebare, din scurta mea experienta de viata, n-am avut de a face cu nicio fata 'pe interes', iar de cunoscut, cunosc maxim 4-5.

| Mada1920 a răspuns:

Pentru mine iubirea a reprezentat si inca mai reprezinta totul. Iubirea inseamna incredere,loialitate,sprijin, speranta,acel moment cand esti capabil sa iti dai tot pentru acel om,haini, bani, mancare, telefon, sa lasi totul in urma.

| RAY a răspuns (pentru Mada1920):

Ce romantic, te uiti des la telenovele?

| Mada1920 a răspuns (pentru RAY):

Esti foarte ironic, din contra nu imi place sa ma uit la telenovele, am raspuns din ce am trait.

| RAY a răspuns (pentru Mada1920):

Credeam ca vedem acelasi telenovela amandoi

| Mada1920 a răspuns (pentru RAY):

Din pacate nu, nu este imaginatie este ceea ce am oferit eu.

| RAY a răspuns (pentru Mada1920):

Ai dreptate nu este imaginatie ceea ce ai oferit doar tu stii cate ai oferit

| Mada1920 a răspuns (pentru RAY):

Exact

| Bogdann1107 a răspuns:

Exista!