| anonim_4396 a întrebat:

Ce rost are sa iubesti o persoana dacă ea nu te iubește? crying Eu stau sunt trist si ma gandesc la ea dar ea pate rade si ii este bine si oare s-a gandit vreo data la mine... crying Adică ea nu ma urăște pe mine ca vorbim dar foarte putin și ii forte de treaba cu toți nu numai cu mine și un prieten i-a zis ca o plac nu a reacționat și ma așteptam la asta, dar știu ca nu o pot avea. Ii ceva de genu o iubire imposibila.

4 răspunsuri:
| Deny1333 a răspuns:

Păi, nu ştiu de ce trebuie să iubim persoana care nu ne împărtăşeşte sentimentele, ştiu doar că în viaţă nu noi alegem pe cine să iubim. Pur şi simplu, se întâmplă...
Ocupă-ţi timpul cu altceva, nu te mai gândi aşa mult la ea şi la situaţia din prezent, nu mai căuta explicaţii şi motive, ieşi cu prietenii pe-afară cât de mult poţi, străduieşte-te să iei note bune la şcoală, orice. Te vei simţi mult mai bine.
Totul trece, chiar dacă lasă urme sau nu. happy

| NoSmile a răspuns:

E foarte greu sa iubesti o persoana care la randul ei nu simte nimic pentru tine. dar.esti sigur de asta? nu prietenul tau trebuia sa-i spuna,ci tu. trebuia sa preiei initiativa, sa lasi teama si sa-i spui ceea ce simti. sau sa-i dovedesti, sunt atatea modalitatii. poate ca si ea te place dar asteapta ca primul pas sa-l faci tu. bafta.

| Anndrey1234 a răspuns:

Eu zic sa nu te lasi pacalit de chestia asta. Daca nu te placea vorbea cu tine...era putin mai apropiata. Ceea ce cred eu ca vrea sa faca este ca vrea sa para indiferenta ca tu "sa te duci in genunchi la ea".Al 2-lea motiv ar fi ca te uraste(la propriu) ceea ce nu cred ca este adevarat deoarece nu poti uri pr cineva.Nu o mai baga in seama o vreme...si vei vedea ca lucrurile se vor schimba radicalwinking.Voi vorbiti dar banuiesc ca prin SMS sau pe mess. Daca e asa si nu vorbeste cu tine la scoala sau "face to face" inseamna ca acea fata chiar simte ceva pentru tine dar ii e teama de ceva.

| ana_5424 a răspuns:

Pai nu dar intreab-o uh?