| Gameru a întrebat:

Ce rost mai are sa iubesti doar pentru suferinta?! straight face Mie unul nu imi mai trebuie iubita veci straight face

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Lasa ca va fi bine si fara ea, banii si lucrurile bune care le facem in viata ne mentin fericiti. Sa traiasca cine vrea cu muiere, eu am vazut numai scandal in relatii si am intalnit tinere care vroiau luxuri.

| Gameru explică (pentru mgtow):

Corect omule. Fete=Probleme oi fi eu un pusti de 14 ani dar inteleg perfect ce zici

| mgtow a răspuns (pentru Gameru):

Tampesc pe zi ce trece. In mod normal 2 oameni care ar trebui sa fie fericiti se intalnesc o data si raman impreuna, nu poti considera jumatatea ta o tipa cu care sa tavalit in pat cu multi si tu sa stai dupa ea. E cam absurda situatia.

| Gameru explică (pentru mgtow):

Dawinking

| Gameru explică (pentru mgtow):

Nici eu nu ma mai dau in vant dupa fete.Ca toate-s la fel.

33 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu poti spune ca nu iti mai trebuie iubita, trebuie doar sa nu-ti mai pese.
'Gagicile' astea in relatii sunt niste animale, desi gandesc mult, actioneaza dupa instinct, habar n-au ce fac si de ce, se trezesc doar ca au facut.
Am inteles ca ai 14 ani, stai chill, cunoaste fete doar ca sa mai bulanesti ceva, mai tarziu apare sexul, o sa-ti prinda bine experienta acumulata in bulaneala pana atunci, pentru viata sexuala.
Relatiile alea in care barbatul independent cunoaste fata desteapta care il completeaza sunt doar in filme, sau cazuri 1 la 1000.
'Fugareste' tot ce prinzi, si nu da 2 bani pe fete, asta e atitudinea ce atrage fetele, si cam asta-i societatea de acum.

| Oana92 a răspuns:

O sa iti treaca ideea asta cand o sa te indragostesti din nou...

| Duucu a răspuns:

Și ce propui?

| fuzzer a răspuns:

Ma intreb, de ce sa mai respir, cand stiu ca oxigenul este vital in acest proces de supravietuire, dar tot el ma si omoara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce rost mai are iubirea daca ne facem sa plutim, sa zambim, ne inunda cu fericire, ne face sa ne simtim in siguranta, ne da incredere si parca totul e mai bun. Ce rost are laughing?

Esti pici, mai ai de mancat. Stii, cineva imi spusese cand eram mai mica sa arat ca iubesc, sa par indragostita, sa ma bucur de fiecare traire, senzatie si vibratie. Pe scurt : sa ma prefac dar sa ma simt bine si sa ma bucur de relatie. Cand o sa plece nu te va durea nicaieri cu reteta asta. Si am practicat-o. Oricine putea sa jure ca sunt indragostita, ca traiesc cea mai frumoasa poveste de iubire, m-am bucurat de momentele frumoase si le-am savurat.

Acum ca am pus punct relatiei nu am ramas singura ca sa sufar si sa ma intreb ce rost mai are sa iubesti daca pana la urma suferi. Ma bucur ca am trait momente minunate dar sunt extrem de detasata de ce a fost.

Ce a fost a fost, ce urmeaza va fi extrem de frumos. happy

Oricum relatiile care le ai la varsta asta sunt mai mult experiente care sa te formeze.Nu iei pe nimeni de sotie ca sa faci cu ea 3 plozi. Nu mai dramatiza ca nu are rostul la varsta ta. Distreaza-te cu ele si cand mai cresti cauta ceva serios.winking

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am 23 de ani si tot de chef le arde la astea, cand normal ar fi sa vrea ceva serios. Mint de ingheata apele in loc sa zica omule mie imi plac chefurile sa ies cu multi pana mai fac cativa ani sa ma satur de ei, sau nu vreau ceva stabil dar se dau drept sfinte apoi pe la spate trage cu pistolul si zice alta victima de care mi-am batut joc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Ma nu stiu, eu de exemplu nu sunt asa si nu gandesc asa. Si nici nu mi se pare ok sa stai cu unu si sa o mai arzi cu altul ca mai simplu ii zici bye'bye lu primul si o arzi aiurea cu cine vrei pana la urma. Ma rog, fiecare cu mentalitatea lui. ^^

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate asa le e scris unora sa nu aiba parte deloc de jumatatea vietii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Sau isi cauta jumatatea unde nu trebuie.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e chiar asa eu am incercat si cu fete urate si frumoase in diverse imprejurimi dar a fost in zadar, ma multumesc cu singuratatea.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu inteleg cum poti tu sa ai momente frumoase cu cineva pe care nu il placi/iubesti. E frumos sa te prefaci? Eu stiam ca e un stres. Chiar m-ai bagat in ceata cu raspunsul asta, nu vad ce poate fi atat de frumos la o relatie, daca relatia e superficiala din partea ta. Esti materialista? Te bucuri ca un baiat da 10 lei si pentru tine cand iesiti? Sau te multumesti doar cu sex?

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Ce conteaza exteriorul? Nu cred ca e vreo vorba ca urata e mai sfanta sau ceva laughing. Interiorul conteaza si chimia aia dintre voi. Si da, cred ca e mai ok sa fii singur decat sa te bagi in relatii doar ca sa nu mai fi singur.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

laughing Nu, nu e vorba nici de sex si nici de bani. Nu imi place sa plateasca nimeni pentru mine. Daca era vorba de bani nu cred ca mai radea nici-o vanzatoare de noi cand ne bateam cine sa plateasca si il tineam eu pe el ca sa-mi ia vanzatoarea mie banii si replici de genul " eu platesc, tu cari ". laughing

Pur si simplu te detasezi la sfarsitul relatiei. Nu te arunci in suferinta pentru ca o data ce incepi sa-ti hranesti suferinta nimeni nu te va mai putea ridica de la pamant. Si te mai minti ca nu a fost iubire, ca a fost ceva trecator. Si eviti suferinta. Cel putin asa am gasit eu calea catre linistire dupa ce o luna pe mine si la 4 dimineata ma gaseai stand in geam cu piese triste, plangand si fumand pana dimineata. Creierul mai trebuie si mintit uneori.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Ah... Altfel suna laughing
La sfarsitul relatiei sunt de acord ca trebuie sa te detasezi, doar ca unii am impresia ca nu pot, isi creeaza obsesii.
Din primul tau mesaj intelesesem ca toata relatia esti detasata, de aia mi se parea aiurea.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebe sa fie o atractie cel putin, dar eu am zis hai poate e mai sincera cuminte si tot al dracului era, am incercat sa fiu gentil, simtit sa nu fiu magar dar in zadar. Am avut experiente in relatii amoroase si m-am saturat de ele, acum nu mai cred deloc in asa ceva si va fi rau pentru cea care isi va face iluzii cu mine pentru ca NU il primeste din prima. Mai bine raman cu o pisica in casa si ma duc sa conduc tirul aia da viata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Scriu si eu cu gandul la mai multe rolling on the floor.
Pana la urma e si normal ca dupa o relatie in care tot ce faceai includea si persoana aia si dintr-o data nu tu mesajele care erau inceputul zilei pentru tine si toate cele. Dar cum incepem si cu " nu o sa mai gasesc pe nimeni asa ", " nu o sa mai iubesc pe nimeni la fel " si toate tampeniile mi se pare si normal sa suferi si sa o dai si in obsesii.

Cum ziceam, daca iti hranesti suferinta e clar ca nu o sa te ridici ca sa treci mai departe.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Eu am motan, ii combinam smug? laughing Nu stiu mai, cred ca cel mai bine dintr-o prietenie iese o relatie frumoasa.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Al meu nu iese din casa. Mai ales nu stau in tara, rusii daca vin peste voi eu nu am treaba cu ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Al meu se mai arunca de pe geam, prea multe reclame cu red bull. laughing Unde esti acum?

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Spania.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu o singura data am suferit, dar nu am simtit ca sunt pierdut, ca fara ea e sfarsitul lumii... Pur si simplu mi-a parut rau ca persoana de langa mine nu simtea la fel, si am fost mintit. Desi imi era clar dor de momentele pe care le-ai spus tu, nu m-as fi impacat cu ea nici a 2-a zi. O vreme am zis si eu ca 'nu-mi mai trebuie', si am stat singur, dar dupa o perioada mi-am revenit. In restul relatiilor ne-am 'racit' amandoi din timp si am ramas prieteni, o singura data am dat eu papucii ca un nesimtit, cand m-a innebunit de cap o moldoveanca, se tinea scai de mine desi nu oferea nimic. Am facut in perioada aia un accident si mi-a tinut morala desi era paralela, nici n-a fost de fata, si i-am dat eject urat, cred ca e singura fata care a suferit urat din cauza mea big grin
In fine, ziceai ca ai un motan de combinat? laughing Am eu pisica big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu s-a razbunat laughing)?
Mai mult caine, te musca de unde apuca. laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea avea cum sa se razbune, am intrat si eu intr-un anturaj 'fitos' odata cu despartirea, s-a bagat o prietena comuna (pitzi scorpie laughing ) sa ma ajute sa scap de ea, pe de-o parte o consola si ii spunea ca nu are rost sa se gandeasca la mine, pe cealalta parte se dadea la mine si chiar m-a sarutat in fata ei. Cum spuneam, a suferit urat de tot din cauza mea.
Si pisica mea e cam caine, cand avea cateva sute de grame ma jucam cam agresiv cu ea, si sarea la antebrat ca un caine. Atunci avea gherutele scurte si moi, si radeam. Acum are 4 ani, ghearele ca niste cutite, si nu prea mai rad cand imi sare asa sad
In plus, o plimb la iarba verde, am invatat-o sa mearga in ham cu lesa, daca nu sunt drumuri pe aproape ii scot lesa si merge dupa sau inaintea mea, ca un caine. Cand intra un strain in casa, fuge la usa si il miroase.
Deci care e mai caine? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Asa a fost si la mine. L-am primit agresiv si am zis ete ce dragut roade el mana day dreaming. Pana s-a facut ditamai dihania si-mi facea gauri in brat, a ajuns sa muste de gat si de unde prinde laughing.
Ei scuza-ma dar eu nu l-am scos afara. laughing E loial ce e drept, daca stau si 3 ore in baie sta la usa si ma asteapta. laughing Vrea sa stea unde stau eu si toate cele. Al meu fuge cand vine cineva necunoscut. La bunica-mea se " hahaie ". laughing
No al tau laughing. Al meu e corcitura.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Si a mea e tot pisica de apartament, dar o iau in weekenduri la curte, si acolo o las libera. La bloc nu mai am curaj sa o las, am avut ceva motani pana acum, si se umpleau de purici, veneau muscati de caini, pana la urma nu mai veneau deloc sad
Cand e pe afara si apar persoane straine prin curte, se freaca de picioarele lor, apoi vede ca nu-s 'de-ai casei' si maraie, ii scuipa... laughing
Cand era mica statea in baie cat faceam dus, acum nu mai sta, in schimb abia asteapta sa ma prinda pe wc, mi se pune pe genunchi si incepe sa ma maseze (cu ghearele) rolling on the floor
Daca as putea, i-as face cateva clone si le-as pune in congelator, ca ma sperie gandul ca deja are 4 ani, si viata de pisica e scurta sad Parca ieri am luat-o, incapea intr-o palma si urmarea tot ce misca prin casa, inclusiv propria codita laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Https://www.youtube.com/watch?v=OgL1_F2xLHA si mie imi e dor de cat de dulce era atunci cand era mic. :)) Bestia asta imi sare pe picioare acum cand mai inchid geamul seara si cum e intuneric sa te trezesti cu ceva agatat care te rontaie nu e prea placut =)). Mai ales daca e 4.

Mai eu nu am vrut niciodata sa-l invat pe afara ca sa nu-l apuce iesirile din casa cand vede usa, la cate masini sunt nu-mi prea surade.

Mda nu e suficient de lunga pentru cat ne-am dori noi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu stau intr-un cartier linistit, cu alei intre blocuri, nu ajung pisicii pana pe strazile mai circulate. Era ok pentru pisici, insa acum cativa ani erau foarte multi caini, imi era frica si mie sa vin seara pe jos. Nu prea as mai tine motan, ca devin puturosi dupa 2-3 ani, ii apuca 'gagicareala' si isi marcheaza teritoriul prin casa, vin batuti, tavaliti prin cate balti... Foarte urat :))
http://classiccar.3xforum.ro/img/pics/classiccar.3xforum.ro/ok_119230.jpg
http://www.99poze.ro/_865682189/42/

| TnT123 a răspuns:

Nici mie