| anonim_4396 a întrebat:

Ce s-a ma fac? Am o relatie cu un baiat de aproape 4 luni. timp in care eu am fost acolo cand a avut nevoie de mine, eu am renuntat la mine, faceam totul pentru el, faceam naveta cu trenul, pentru el. cu banii lui el prefera sa iasa cu prietenii, la bar sa se distreze, iar eu, renuntam la mine pentru el. Am fost mintita, jignita, adormeam plangand iar pe el nici nu il interesa. Am uitat de mine, faceam totul pentru el si pentru relatie. In tot acest timp, am trecut multe cu vedere. i-am imprumutat bani, in conditiile in care el este salariat iar eu sunt la facultate. Flori si mesaje dragute nici nu se mai pune problema, nu sunt genul lui, am inteles. In ultimul timp ceva s-a intamplat, s-a schimbat, m-a luat de buna( indiferent ce va face, eu sunt aici ) am vorbit cu mama lui si am aflat foarte multe lucruri, multe minciuni, am aflat ca intimitatile noastre el i le spunea mama lui, am aflat ca ma mintea privindu-ma in ochi. mama lui l-a dat afara din casa, intr-o cearta el a ridicat mana sa dea in ea, plus alte iesiri violente, de aceea el sta la matusa lui. uneori ma intreb daca eu am ajuns sa iubesc o minciuna. de curand, a existat posibilitatea ca eu sa fiu insarcinata. El s-a speriat, mama si matusa lui erau pe o parte el pe alta parte... iar eu singura. i-am asigurat ca nu sunt insarcinata totul s-a calmat. A doua zi, am fost la el, sa vorbim, cand m-a vazut, a fost nervos, am incercat sa il iau in brate iar el m-a impins, m-am lovit de pat, am cazut jos si am inceput sa plang, nici nu l-a interesat, si-a luat geaca si a plecat. Pe seara a venit la mine, mi-a spus ca ma iubeste si ca vrea o familie cu mine. Eu nu stiu ce sa fac, sa cred...

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca si-a permis sa te minta/sa divulge intimitatile si apoi sa te loveasca, tu, cu un asemenea om vrei sa stai? eu as zice pas.
Tu, trebuie sa cantaresti totul si sa pui in balanta faptele bune ale lui.
Dar cred ca faptele bune sunt putine, ori deloc.
Plus ca, aveti doar 4 luni si, si-a permis sa te loveasca?
Daca ramaneai lata? el a plecat ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat...
Nu cred ca te merita, iar tu, cred ca meriti ceva mai bun.
Decizia iti apartine in totalitate!
O seara buna happy

| corbulalbrosu a răspuns (pentru caramela):

O fapta buna sau chiar mai multe nu pot anula sau atenua o fapta reprobabila a unui grobian. Parerea mea. big grin

| caramela a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Tocmai ca nu are fapte bune ar trebui sa o puna pe ganduri...
Atat timp cat, faptele rele se intetesc, trebuia sa ii zica PA in secunda urmatoare!
O zi buna happy

| dariaelena a răspuns:

Ar trebui sa-l lasi in pace nu te merita.Stiu ca e greu mai ales ca tu ai facut totul pentru relatia voastra, dar el nu te iubeste.Nu ai un viitor cu el si sincer mai bine plangi acum decat mai tarziu. Daca o sa apara si un copil tu vei sta acasa si el plecat cu baietii prin oras, prin club.Parerea mea ar fi mai bine sa-l parasesti, meriti pe cineva mult mai bun, un baiat care sa te iubeasca, sa te respecte, sa fie alaturi de tine.Tu trebuie sa fi puternica si sa pui capat acestei relatii care iti face rau!

| Emilian65 a răspuns:

Un asemenea om care se poarta urat cu o fata nici nu trebuie bagat in seama.

| Doub a răspuns:

Mai ai şi dubii?
Omul ăsta are un comportament primitiv.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O iubire adevarata este pura si curata. Chiar daca el simte ca este indragostit de tine. S-a comportat intr-un asemenea mod cu tine, asta nu se poate numi iubire! Cel mai bine ar fi sa uiti, sa pleci, sa-ti aduci aminte si sa incepi sa-ti dai seama ca lui chiar nu i-a pasat de tine. Treci peste oricat de greu ar fi, devin-o puternica incat sa-l uiti, prin gandul ca el nu te-a iubit niciodata. Daca vei continua asa si veti intemeia o familie, tot la fel se va comporta cu tine. Nu fa aceasta greseala!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce sa zic, daca asta ti s-a intamplat, inseamna ca asa meriti. Te-a obligat cineva sa te combini cu el? Te-a obligat cineva sa ramai in realatia respectiva dupa ce ai aflat ca te-a mintit? Te-a obligat cineva sa ramai cu el dupa ce te-a bruscat? Ce vrei sa-ti facem noi? Nu poate fi decat mai rau, mai bine nu va fi sigur.