| NuMaContrazice a întrebat:

Ce s-ar face barbatii fara femei si femeile fara barbati?

Răspuns Câştigător
| figure a răspuns:

Barbatii s-ar face batrani si ar muri.
Femeile s-ar face batrane si ar muri.

Si uite asa, s-ar stinge lumina... happy

Avem nevoie unii de ceilalti. Ne cautam, ne dorim, sta in firea lucrurilor. Pur si simplu, nu ne-am simti completi unii fara ceilalti si ne-am umple viata cu tot felul de "substitute" (lucruri) artificale si "substituti" (oameni) sterili.

57 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Barbatii fara femei: bere din plin, magazine de haine, de bere, piese de masini, pescuit, inchirieri de filme porno toate in aceeasi incapere, jocuri de noroc, terase, birturi, pub-uri la orice pas.

femeile fara barbati: mall-uri peste tot, oriunde, apartamentele sau casele ar fi de cel putin 10 ori mai mari, toate ar avea catei mici ce tremura

| NoSmile a răspuns:

Femeile fara barbati, ar putea supravietui mai bine decat un barbat fara femei!
Asta e clar!

| AnoOo a răspuns (pentru NoSmile):

Haha laughing cu siguranta laughing am trai noi mai putin dar fara femeii am trai regeste! te pup :*

| NoSmile a răspuns (pentru AnoOo):

Crezi tu?!
Eu ma indoiesc, n-ati mai avea ce sa ''iubiti'' si-i cam greu pentru voi. :"))

| AnoOo a răspuns (pentru NoSmile):

Ma pentru mine unu da ai dreptate (nu as mai avea de ce sa traies) dar sunt multi altii (la barbati ma refer) care iubesc fotbalul de exemplu si alte chestii thinking

| NoSmile a răspuns (pentru AnoOo):

Stiu,dar pana si cei care iubesc fotbalul cel mai mult au nevoie de-o femeie.
A-ti fi ''mancati'' fara noi. N-ar avea cine sa va mai cicaleasca laughing

| LiVeeee a răspuns (pentru NoSmile):

Da,dar si fara noi nu ati mai avea pe cine cicali laughing)

| Raiiiisa a răspuns (pentru AnoOo):

Sa incerce unu sa zica ca iubeste fotbalul mai mult decat pe minewaiting

| NoSmile a răspuns (pentru LiVeeee):

Pai de fapt nici nu ne place sa facem asta, dar suntem nevoite.
Deci, cum o dai cu mine tot n-o nimeresti.
Nah!
laughing

| LiVeeee a răspuns (pentru NoSmile):

laughing) e nu, cand vine vorba de telenovela preferata laughing ne-ati si omor pentru ea laughing)

| NoSmile a răspuns (pentru LiVeeee):

Sincer?!
As renunta la ''telenovela mea preferata'' doar ca sa stau cu iubitul, sa-l tin strans in brate, sa-l sarut, sa-i fiu aproape!

| LiVeeee a răspuns (pentru NoSmile):

Poate tu, dar mai sunt unele care nu gandesc chiar asahee hee

| h3r a răspuns (pentru LiVeeee):

E, uite ți-ai găsit aleasahee hee

| NoSmile a răspuns (pentru LiVeeee):

Depinde!
Nu toate suntem la fel, cum nici voi nu sunteti toti la fel!
Pai nu?
Hai te pup!

| LiVeeee a răspuns (pentru NoSmile):

Asa e, te pup si euhee hee :*

| LiVeeee a răspuns (pentru h3r):

Neah, e pe drum, inca nu am gasit-o laughing)

| AnoOo a răspuns (pentru NoSmile):

"A-ti fi ''mancati'' fara noi. N-ar avea cine sa va mai cicaleasca" pai de asta zic ca ma trai regeste dar am trai mai putin laughing decat ati trai voi fara noi barbatii.

| NoSmile a răspuns (pentru AnoOo):

Cum am spus si mai sus, nu vrem sa va cicalim, dar ne provocati!
Nu stiu cat de regeste a-ti trai. N-o sa va mai spuna nimeni o vorba buna, n-o sa va mai certe nimeni ca ati intrat incaltati pe gresia abia stearsa. Ca ati uitat sa ne sunati. si ...etc.

| NoSmile a răspuns (pentru LiVeeee):

Asteapta-ma!
Ajung imediat! laughing

| AnoOo a răspuns (pentru NoSmile):

Va provocam pentru ca ne place cand sunteti nervoase -> unele fete sunt adorabile cand se enerveaza laughing :X

Nici voi nu ati duce-o prea bine pentru ca nu o sa va mai sune nimeni nu o sa mai aiba cine sa va murdareasca gresia laughing

| LiVeeee a răspuns (pentru NoSmile):

laughing) hai mai repede ca ma grabesc rolling on the floor)

| NoSmile a răspuns (pentru AnoOo):

Din contra, am fi multumite c-am scapat de o grija. laughing
Stiu, si eu sunt adorabila cand sunt nervoasa laughing
Depinde de tipul de nervi pe care-l am :X laughing

| h3r a răspuns (pentru AnoOo):

Uite ce băiat drăguț, recunoaște și e mândru de prietena lui... care o fi aia.

| NoSmile a răspuns (pentru LiVeeee):

Ptiu,si eu care credeam ca sunt singura care e nerabdatoare! laughing

| h3r a răspuns (pentru LiVeeee):

Ți-am zis eu! Grăbește-te și tu.

| LiVeeee a răspuns (pentru h3r):

laughing)

| LiVeeee a răspuns (pentru NoSmile):

hee hee da' vrei sa ne cunoastem mai bine?hee hee rolling on the floor)

| h3r a răspuns (pentru LiVeeee):

tongue

| AnoOo a răspuns (pentru Raiiiisa):

laughing))

| sebby27 a răspuns (pentru Raiiiisa):

Iubesc fotbalul mai mult decat pe tine.

| Raiiiisa a răspuns (pentru sebby27):

In momentul asta nu te pot contrazice, pentru ca nu ma cunosti, dar in caz contrar, lucrurile s-ar schimba.

| sebby27 a răspuns (pentru Raiiiisa):

Oricum nu m-am mai uitat la un meci (intreg) de fotbal de vreo 11 ani. laughing

| CorneliaC a răspuns (pentru AnoOo):

Nu ai dreptate, voi fara femei sunteti pierduti

| AnoOo a răspuns (pentru CorneliaC):

laughing clar laughing rolling on the floor) sigur asta era laughing suntem pierduti laughing gen "Ai o harta? De ce? M-am pierdut in ochii tai" rolling on the floor la fel si vooiiii v-ati plictisii fara barbati.

| Danutul22 a răspuns (pentru NoSmile):

Eu niciodata nu uit sa sun happy Faci caracterizari generale?happy Sunt destui barbati care sunt extrem de dedicati relatiei

| Danutul22 a răspuns (pentru sebby27):

Poor you sad

| NoSmile a răspuns (pentru Danutul22):

Da,stiu ca nu toti sunteti la fel!
Am si lasat intr-un alt raspuns ca nu toti sunteti la fel, cum nici noi nu suntem toate la fel.
happy

| sebby27 a răspuns (pentru Danutul22):

De ce spui asta?

| Mosotti a răspuns (pentru NoSmile):

Nu ar putea, ca in maxim 2-3 saptamani iti pica toate utilitatile si vei ajunge in evul mediu unde vei ramane permanent.
Si fara utilitati nici nu mai conteaza ca toate aparatele si restul nu vor mai functiona, ca sa nu mai zic ca daca se strica ceva, stricat ramane. Nici masina nu-ti va mai merge ca nu vei mai avea benzina.
Fara curent dispare si telefonia mobila, nu mai ai FB, Whatsapp, telenovele.
O sa ramana magazinele pline de haine, farduri, bijuterii, parfumuri si de alea da, va veti bucura pana se termina si alea, apoi nimeni nu va mai face altele.
Masinile alea din fabrici trebuiesc reparate, intretinute, nu vor mai fi intretinute ca nu are cine.

Merge totu bine cat din inertie la centrele de apa, gaze, curent si altele inca merge treaba, pana pica in lipsa intretinerii.
Dupa aia da, poate vei supravietui mai bine ca acum 500 ani, sa muncesti campul, sa-ti faci mancare, ca de stat sa zici ca stai in locuintele care sunt.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce lume nebună, păi crezi că Dumnezeu ar fi conceput viața asa?

| RAY a răspuns:

Stiintific natura nu are nevoie de barbati sa stii noi suntem o eroare genetica noi toti masculi, ele ar putea bine mersi exista si inmulti

| NuMaContrazice explică (pentru RAY):

Interesant, cum s-ar putea inmulti femeile daca nu au sperma de la barabat? Oamenii nu au inmultire sexuata?

| NuMaContrazice explică (pentru RAY):

Oameni nu se inmultesc sexuat? Cum ar putea femeile singure sa conceapa un copil, ducand astfel mai departe specia fara ajutorul unui barbat?

| AnoOo a răspuns (pentru RAY):

Cum sa se inmulteasca fara noi, barbatii?

| RAY a răspuns (pentru AnoOo):

Simplu sa ne imaginzam ca in timp un ovul numai asteapta un spermatoiz ca sa se grupeze si se grupeaza singur, instrictiunile pentru a forma un nou nascut e in fiecare celula o adnului desi nu este nevoie de 2 jumatati de adn, asa cum fac dragoni tocmai ce am vazut pe nat geo wild, in prezent e sf asa ceva

| RAY a răspuns:

Poate ca nici nu am fi existat ca specie sau am fi evoluat diferit, deci aparitia genei y a influentat evolutia in bine, acuma sa spunem in prezent barbati ar disparea e destul cativa ca sa fie destula sperma pentru ca sa repopulam toata planeta

| Mosotti a răspuns:

Sa facem abstractie ca nu se mai inmultesc, sa vb de generatia si generatiile care sunt in viata pana se duc, deci:

Barbatii fara femei ar supravietui f bine ca si acum, pentru sex isi vor folosi mainile, papusi de inalta performanta, jucarii sexuale, in rest se vor bucura de tot.

Femeile fara barbati ar fi jale, ca ar ajunge rapid in evul mediu. Vor pica toate utilitatile, nu va mai functiona nimic si vor ajunge sa isi muceasca pamantul ca acum 200 ani, vor sta in locuintele existente fara apa, gaze, canalizare, curent, telefonie, TV, caldura.
O sa faca cu lemne dar zic ca nu e ca acum.
Primu pica curentul, si cu el se duce cam tot.
La masini benzina cine o rafineaza? Infrastructura cine o repara, intretine?

Cam asa arata.
Si daca ori fi cateva femei care se pricep, alea nu or sa faca fata la tot ce trebuie, sau vor fi dictatoare, vor domina tot si astealalte tot in rahat vor ramane, oricum o vor duce mai rau ca acum.

| h3r a răspuns:

Se caută de păduchi...

| grab a răspuns:

S-ar f oo te pe gratis. Intre ei!

| fuzzer a răspuns:

Barbatii ar trai fericiti, ca niste oameni culti si inteligenti.

Si femeile si-ar plange soarta toata viata!

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

S-ar **** pe gratis.

| Ajutatorool a răspuns:

Homosexuali si lesbiene.

| ALEX2402 a răspuns:

Omul nu ar putea trai in aceste conditii

| LordBolton a răspuns (pentru ALEX2402):

Omul daca ar putea face ca dragonul de komodo care sa zicem ca este izoloat isi dubleaza ovulele si se poate imulti fara a avea nevoie de mascul si se poate imperechea cu puii sai.

| LiVeeee a răspuns:

Se ard intre ei, ce dq sa faca rolling on the floor)

| UnunderstoodArtistHere a răspuns:

N-ar mai exista oameni cu timpul

| digda a răspuns:

Nu stiu femeile fara barbati dar barbatii fara femei ar face ffff binelaughing