| gab0ru a întrebat:

Ce sa aleg dintre Durex mutual pleasure si Durex performa pentru actul sexual cu iubita mea? Precizez ca ejaculez foarte repede. Doresc sa isi de.a cu parerea doar cei care au folosit! Multumesc + funda!

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să te controlezi!
Cumva la trecut te-ai masturbat? Dacă da, uite acum efectul.
Pa, pa.

| gab0ru explică (pentru Legiuitoarea):

Incerc de fiecare data ma controlez dar degeaba pur si simplu nu pot controla ejacularea de aceea nu stiu care dintre aceste 2 prezervative sa aleg stiind ca intarzie ejacularea. Si da, m.am masturbate in trecut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Personal folosesc durex tickle me, adica cele cu striatii. Pentru tine, daca spui ca ejaculezi foarte repede, ar fi indicat performa, insa trebuie sa ti cont ca lubrefiantul din ele iti anesteziaza o parte din stimuli chipurile prelugind actul sexual. Un fost coleg de facultate a folosit acum 3 ani asa ceva si a avut surpriza sa ramana fara erectie. Acum nu stim ce inseamna la tine ejaculezi foarte repede. Pentru unii inseamna 15 minute, pentru altii o ora.

| gab0ru explică (pentru anonim_4396):

Doamne. Si a rezolvat problema? La mine inseamna 1-2 minute.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gab0ru):

La el nu durata era problema, insa vroia mai mult happy Dupa ce a patit faza respectiva le-a aruncat pe toate si a trecut la prezervative normale happy

| gab0ru explică (pentru anonim_4396):

Am inteles. Pe mine ma intereseaza durata, sa fie mai lunga.

| SorinTudor a răspuns:

Durex mutual sunt cu striatii si au o substanta care intarzie ejacularea iar celelalte sunt mai rezistente ...acum tu decizi ce vrei dar intreab-o si pe ea ce vrea, eu in general folosesc Durex Safe si nu am avut probleme

| gab0ru explică (pentru SorinTudor):

Pai tocmai de aceea nu stiu ce sa aleg! Din cate stiu amandoua genurile sunt pentru a intarsia ejacularea.

| ClauditaSmile a răspuns:

Eu le-am folosit pe amandoua. Eu zis sa folosesti mutula pleasure.

| gab0ru explică (pentru ClauditaSmile):

Sa inteleg cand ai folosit mutual pleasure ai ejaculat mai greu.

| ClauditaSmile a răspuns (pentru gab0ru):

Nu am ejaculat mai greu. La ambele am cam ejaculat la fel. Ese sunt pentru fete sa aiba un orgasm mai rapid sau nu.

| gab0ru explică (pentru ClauditaSmile):

Pe mine ma intereseaza sa ma ajute pentru a ejacula mai greu (sa ma tina mai mult pe romaneste). Din ce zici tu am inteles ca mutual pleasure sunt mai mult pentru a excita femeia.

| gab0ru explică:

Stiu ca este mai placut dar am problem cu stimularea sexuala adica ejaculez repede.