| Seby88 a întrebat:

Ce sa fac daca fata de care imi place nu simte la fel? Chiar daca o sa-mi ziceti ca s-o uit si sa caut alta fata, am incercat dar nu pot

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Incearcă, ai să poti. Nu vrei.

| ania a răspuns:

Roagă=te lui Dumnezeu pentru viitoarea ta soție și momentan ocolește fata de care ai vorbit. \precis \El are pentru tine pe cineva care să te placă

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista "nu pot", exista doar "nu vreau"!
Cand vei intelege ca oamenii nu se pot schimba si nu pot iubii la comanda, pe cineva care nu-l sufera, poate vei invata sa accepti realitatea si sa mergi mai departe.

| corbulalbrosu a răspuns:

Inceputu-i greu. Dar cu timpul te vei obisnui. N-ai ce face, fiindca dragostea cu sila su numeste... hartuire sexuala. big grin

| LoveSleep a răspuns:

Nu există așa ceva. Sunteți maxim clasa a 10-a. Nu există "nu te plac și n-o să te plac niciodată, indiferent ce ai face". Astea sunt povești inventate de ăștia refuzați de prea multe ori. Poți s-o faci să te placă, dar trebuie să știi și cum.
Femeile nu știu ce vor, nu mai lua în serios ce spun ele la capitolul ăsta.
Dar asta nu înseamnă că trebuie să fii insistent. Doar să înțelegi că "nu te plac" are mereu în spatele lui "acum". Asta se poate schimba.

| Ely1234567 a răspuns:

Dacă ea nu simte asta pentru tine nu ai ce sa faci decât sa o uiți...