| patriciu4 a întrebat:

Ce sa fac daca iubita mea este foarte stresata si nervoasa mereu aproape cand vine vorba de scoala gen,a avut o teza vineri, a fost mult mai sensibila, stresata si se enerva mult mai des toata saptamana.Niciodata nu am strigat la ea ca sa ne certam,nu pot sa o fac cand vine vorba de ea, dar in aceelasi timp nu ma las condus de ea, fara sa ma cert din prostii de genul dar nu stiu ce as putea face.Simt nevoia de afectiune pe care o aveam mai demult, inainte sa reinceapa scoala, am avut foarte multa rabdare si fiecare cearta a noastra era din aceelsi motiv aproape.Chiar nu stiu ce sa fac,nu o manipulea,nu mi-am batut niciodata joc de ea, nu am facut ceva gresit, e vorba de acel stres in general..am incercat cu calmante si a fost mai bine,dar acum e atat de nervoasa in perioada asta ca nici nu are chef sa ia,e irascibila si sensibila pe scurt, dupa aceea urmand sa se enerveze din nimic, absolut nimic.Tin sa precizez ca nu se afla in perioada de ciclu si aceste lucruri se intampla mereu...

Răspuns Câştigător
| blackside0506 a răspuns:

Explica-i frumos ca ai nevoie de mai multa afectiune din partea sa, incerca sa o convingi sa fie altfel, sa o faci din suflet, daca tot nu reusesti incerca sa o convingi sa mearga la consilierul scolii. Nu e o prostie sa mergi la psiholog/consilier, daca asta vei gandi cand imi vei citi raspunsul, acesta te ajuta enorm in orice situatie, nu e pentru nebuni, e pentru oamenii ce nu inteleg anumite pase din viata si nu le pot trece.

| patriciu4 explică (pentru blackside0506):

Multumesc foarte mult, am convins-o...habar nu am cum laughing

2 răspunsuri:
| patriciu4 explică:

Si uitasem sa mentionez...am incercat sa ii arat cum ar fi fost sa fie in locul meu demulte ori si a urat asta, am rugat-o sa fie mai calma pentru ca precum ea, la fel si eu sufar in asa situatie si nu am reusit intr-un an de cand suntem impreuna...