| Ervinq a întrebat:

Ce sa fac?
I-am zis unei fete ca o plac si ea mi-a zis ca nu ma place.
Eu o plac foarte mult.
Dar de la hai sa ramanem prieteni ieri, azi nici macar nu ma mai suporta.
Si la scoala sta in spatele meu si indirect ma mai intorc in spate si la alti colegi,
ea crede ca ca ma intorc la ea si ma ignora.
Nu mai suport.
Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| sunnyday6 a răspuns:

Ce prostii zici aici? Daca va vorbi cu alte fete de fata cu ea, nu numai ca fata pe care o iubeste va fi si mai scarbita de el (judecand ca e un ipocrit, nedemn de increderea ei) ci va spune CHIAR EA "Bine ca am scapat de asta, oricum era toxic!". E chiar invers fata de cum zici, am vazut situatia aceasta de "n" ori, iar baietii mereu au dat cu bata in balta mergand pe aceasta varianta! Batjocura nu e o solutie (decat pentru oamenii slabi), nicidecum el sa obtina vreo satisfactie emotionala procedand asa, oricum capul tot la ea ii va sta, poti sa ii tii tu mult si bine teorii misogine si sa ii spui despre cat de nenorocite sunt aceste fiinte "femeile" care ti-au dat si tie viata si care continua sa salasluiasca printre noi, barbatii (apropo, si eu sunt barbat, dar macar am viziune, nu cataloghez femeia ca fiind "raul", iar pe noi barbatii ca fiind "esenta vietii, sfantul graal").
Hai sa fim obiectivi! Tipa l-a respins, macar a fost transanta, sincera, nu i-a dat sperante desarte! De unde atata hate?
Sfat pentru baiat: vezi de viata ta, de scoala si cu timpul se vor alinia lucrurile favorabil si in viata ta sentimentala...ideea e sa ramai multumit de faptul ca macar ai incercat si i-ai spus, indiferent care a fost reactia ei! Move on, numai bine!

7 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Asta a fost, nu trebuie sa faci nimic. Ea e un copil prost si nu a stiut sa judece situația, nu este un lucru frumos cand te place cineva? Putea sa iti spuna ca nu simte la fel dar sa rămâneți prieteni. Tu te-ai fi amagit ca poate poate pana ai fi gasit pe altcineva.

| sunnyday6 a răspuns (pentru Emazio):

Nu e obligata sa accepte sentimentele lui daca nu il place. Macar a fost transanta, nu i-a dat sperante false omului! Sa nu uitam ca femeile 95% au parte de atentie nedorita! So, move on, boys!

| Violleta2022 a răspuns:

Sa ii respecti dorinta si sa-i dai pace, ca dragoste cu sila nu se poate face.

| Hammurabi a răspuns:

Dacă citeai alte întrebări pe tema asta ai fi văzut că am mai scris de nenumărate ori, că cea mai proastă idee pe care o poți avea e să-i spui unei fete că o placi.
Nu prea mai poți face nimic. N-ai făcut altceva decât să o faci să se ferească de tine.
Las-o în pace o perioadă și n-o mai băga în seamă. Dă mai multă atenție altor fete.

| Plato a răspuns:

Nimic, ce sa faci? S-o fi suparat ca ai stricat prietenia, asta e.

| Crackman a răspuns:

Treci peste, este atat de simplu happy

| OrdanKarris a răspuns:

Cand incepi sa placi excesiv o femeie care vadit nu te place, ori te va evita ca si cum ai fi un lepros, ori te va exploata pentru interesul care i-l porti, va folosi tot ce esti tu dispus sa-i oferi ei (timp, atentie, bani, interes) si nu-ti va oferi nimic la schimb, nu-ti va oferi interesul care i-l oferi tu.Nu se va intampla asta niciodata si nu ai cum sa convingi sau sa obligi un alt om sa te placa, doar ca asa ai vrea tu. O persoana care nu te place, sau in cazul tau e vizibil scarbita de tine, o lasi in pace si o eviti si tu ca o boala incurabila.

Daca vrei sa-i faci in ciuda, vorbeste cu alte fete de fata cu ea. Vorbeste cu toate fetele, mai putin cu ea. Fa-o sa se simta nedorita, sa vezi ce repede isi schimba atitudinea. Iar daca nu-si schimba atitudinea, si mai bine, macar stii ca ai scapat de o persoana toxica. NEXT!

| sunnyday6 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Ce prostii zici aici? Daca va vorbi cu alte fete de fata cu ea, nu numai ca fata pe care o iubeste va fi si mai scarbita de el (judecand ca e un ipocrit, nedemn de increderea ei) ci va spune CHIAR EA "Bine ca am scapat de asta, oricum era toxic!". E chiar invers fata de cum zici, am vazut situatia aceasta de "n" ori, iar baietii mereu au dat cu bata in balta mergand pe aceasta varianta! Batjocura nu e o solutie (decat pentru oamenii slabi), nicidecum el sa obtina vreo satisfactie emotionala procedand asa, oricum capul tot la ea ii va sta, poti sa ii tii tu mult si bine teorii misogine si sa ii spui despre cat de nenorocite sunt aceste fiinte "femeile" care ti-au dat si tie viata si care continua sa salasluiasca printre noi, barbatii (apropo, si eu sunt barbat, dar macar am viziune, nu cataloghez femeia ca fiind "raul", iar pe noi barbatii ca fiind "esenta vietii, sfantul graal").
Hai sa fim obiectivi! Tipa l-a respins, macar a fost transanta, sincera, nu i-a dat sperante desarte! De unde atata hate?
Sfat pentru baiat: vezi de viata ta, de scoala si cu timpul se vor alinia lucrurile favorabil si in viata ta sentimentala...ideea e sa ramai multumit de faptul ca macar ai incercat si i-ai spus, indiferent care a fost reactia ei! Move on, numai bine!