| HustlerM a întrebat:

Ce sa fac sa rezist mai mult in timpul actului? (Am incercat si exercitii nu stiu de care, fara rezultat).

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fleshlight stamina training unit. Futì siliconu ala cate 20 min controland miscariile si te vei obisnuii asa. 25 sau 20 min de fùtai pentru una e climax. Daca nici asa nu se orgasmuieste e problema cu ea

| RAY a răspuns:

Spune-l la niveluri inferioare de excitare.
Xanet Pailet, autorul „Living an Orgasmic Life", explică faptul că, uneori, bărbații care se luptă să dureze mult timp în timpul sexului sunt atât de excitați, nu pot împiedica ejacularea să se întâmple până nu este prea târziu. „Pentru a putea dura mai mult în timpul sexului, un bărbat trebuie să învețe cum să stea la niveluri inferioare de excitare pentru perioade lungi de timp."

2. Încercați un inel pentru penis.
Nu este o soluție cu o singură mărime, însă, după cum remarcă Carol Queen, doctorat, unii oameni găsesc că încercarea unui inel pentru penis îi ajută să dureze mai mult, așa că merită să încercați. Așa cum Lisa Lisa, manager de brand și educatoare de sex la Babeland, a explicat pentru Cosmopolitan înainte, inelele penisului funcționează prin restricționarea fluxului de sânge în axul penisului, ceea ce poate ajuta la menținerea unei erecții mai puternice.

POVESTE RELATĂ
imagine
7 inele de penis pe care nu le știați că v-ați dorit
3. Exersați atenția.
August McLaughlin, autor al Girl Boner: Ghidul Fetei Bune pentru Împuternicirea Sexuală, spune că practicarea atenției și a respirației poate ajuta și la încetinirea ejaculării. Bonus: practicarea atenției în afara dormitorului nu poate decât să vă ajute jocul în pat. „Utilizați o aplicație pentru meditație ghidată o dată pe zi, de exemplu, sau încercați o alimentație atentă, unde vă concentrați pe aromele și texturile alimentelor, evitând totodată distrageri, cum ar fi telefonul dvs.", spune McLaughlin.

4. Concentrează-te pe plăcerea celuilalt partener de a elimina presiunea.
Dacă lucrurile devin prea calde și grele pentru penisul lui, August recomandă să faci un pas înapoi și să concentrezi atenția pe plăcerea celuilalt partener. „Când opriți ceea ce faceți odată ce sunteți aproape de orgasm, apoi răcoriți un pic, apoi începeți din nou (un fel de antrenament în intervalul sexual)", explică August.

5. Încercați să vă antrenați.
Serios! Dacă această situație de terminare prematură nu provine dintr-o problemă medicală pentru nici unul dintre voi, este întotdeauna posibil să încercați doar... să faceți mai multe relații sexuale. Pentru unele cupluri, este o problemă de condiționare a rezistenței sexuale. Gândește-te la același mod în care ai merge la o sală pentru a deveni mai puternic. Acest lucru este util în special dacă partenerul în cauză nu se masturbează foarte des. Sunt conștient că acest lucru sună incredibil de nesigur, dar scoaterea din noutate poate extinde timpul înainte ca un orgasm să se simtă inevitabil.

6. Cereți-l să încorporeze jucării.
Sigur, acest lucru s-ar putea simți „înșelând" puțin, dar acest lucru nu ar trebui să conteze când vine vorba de a vă asigura că sunteți ambii orgasm. Dacă nu poate dura suficient de mult pentru a termina, așteptați până când este aproape, dar încă nu este acolo și lăsați-l să eticheteze și să utilizeze un vibrator. Apoi, poate să vă eticheteze din nou când sunteți aproape de linia de sosire.

POVESTE RELATĂ
imagine
12 jucării sexuale pentru tipul din viața ta de încercat
7. Petreceți mai mult timp pentru foreplay.
Da, s-ar putea ca partea sexuală să fie ceva mai scurtă, dar petrecerea mai mult timp în foreplay, astfel încât sunteți mai încălzit va extinde sesiunea de sex în general și vă asigurați că sunteți amândoi satisfăcuți.

8. Pune-l să se masturbeze dinainte.
Dacă ați văzut Există ceva despre Mary, știți că să faceți sex fără să vă masturbați este „ca și cum ar fi ieșit acolo cu o armă încărcată". Ejacularea cu o oră sau două înainte va îngreuna un bărbat să vină repede. După cum afirmă Dr. Jane Greer, expert în relații și terapeut de familie, „Puteți acumula excitația din nou, cu un foreplay lent și intim cu partenerul, așa că emoția tipului este inițial satisfăcută și el poate face mai bine ritmul și sincronizarea cu partenerul său. ritm."

9. Profitați de perioada refractară a bărbaților.
Cine spune că sexul trebuie să fie limitat la o singură sesiune? Acesta nu va funcționa pentru toată lumea, dar terapeutul matrimonial Lisa Thomas recomandă începerea lucrurilor din nou la câteva minute după ce el ejaculează. „Mulți bărbați experimentează mai puțin sensibilitate în timpul celei de-a doua erecții", explică Thomas. Atâta timp cât nu vă deranjează să așteptați câteva minute (sau treceți înapoi la foreplay) și poate să-l ridice relativ repede, ar trebui să aveți rezultate mai bune în a doua rundă.

imagine
LUCYMACARONI
10. Încercați ceva nou și ieșit din comun în pat.
Când sunteți cu același partener de ceva vreme, pozițiile dvs. de rutină de sex pot face ca organismul său să anticipeze să vină și astfel să vină mult mai devreme. Noile poziții și senzații îl vor distrage și îl vor face să dureze mai mult. „Cu cât este mai incomod și necunoscut, cu atât mai bine", spune Greer.

7. Încercați să editați.
Când este pe punctul de a orgasmului, lăsați-l să se oprească și să aștepte aproximativ un minut sau ceva înainte de a reveni la el. Toată lumea are un punct orgasmic de neîntoarcere, o „inevitabilitate ejaculatoare", după cum afirmă cercetătorul de sex Dr. Ian Kerner. Edging își antrenează corpul pentru a întârzia acel punct, astfel încât să poată petrece mai mult timp pe margine (și mai mult timp plăcut).

11. Strângeți baza penisului său.
Acesta este unul vechi, care vine prin amabilitatea cercetătorilor de sex Masters și Johnson. Puteți face acest lucru cu mâna sau folosind un inel de cocoș. În mod literal, îl oprește să ejaculeze. Gândiți-vă la acesta ca la îndoirea unui furtun pe jumătate pentru a opri curgerea apei, dar, cu siguranță, nu vă îndoiți penisul în jumătate în niciun caz.

prindere.

12. Pune-l pe el să facă Kegels, yoga și pilates.
Toate aceste exerciții întăresc mușchii podelei pelviene, care îl ajută să controleze spasmele cu orgasm. (Și da, tipii pot face și kegels.)

13. Încercați poziții sexuale perpendiculare.
Aceasta este, din punct de vedere tehnic, o poziție în exterior, dar este o modalitate de a evita zonele cele mai sensibile ale penisului (în special, partea inferioară a capului, unde se află o mulțime de nervi). „Nu intrați de fapt în ea, dar lăsați-o să alunece înainte și înapoi de-a lungul vârfului arborelui", spune Kerner. Spuneți-vă sau fațați unul pe celălalt pe părțile voastre și totuși poate fi plăcut fără a-l face să se grăbească spre orgasm.

14. Medicament.
În unele situații, partenerul tău poate dori să ia în considerare să vadă un medic. Sunt disponibile o serie de rețete dacă ejacularea precoce este o problemă serioasă care afectează negativ relația dvs. Și, în timp ce există suplimente contra-counter care îți doresc abilitatea de a îmbunătăți rezistența unui tip, cel mai bun pariu este să parcurgi cineva care știe despre ce vorbește. Tipii se pot consulta cu un urolog pentru a vedea care este problema și ce pași pot fi făcuți. Și ca idee generală, cel mai bine este să evitați suplimentele pe care le puteți cumpăra la o benzinărie.

POVESTE RELATĂ
imagine
Experții spun că aceste prezervative sunt cele mai bune pentru tine
15. Prinde prezervative mai groase.
Ar trebui să practicați întotdeauna sex în siguranță, așa că trebuie doar să schimbați cumpărăturile de prezervative și să-i oferiți partenerului ceva mai gros (și, indiferent din motivele pe care nu le folosiți prezervative, folosind unul dintre ele, probabil, vă vor părea senzații plictisitoare și vă va menține protejat. ). Rețineți că este încă important să vă asigurați că găsiți ceva care se potrivește potrivit pentru el. Și niciodată să nu se dubleze pe prezervative. Bagajul dublu poate duce la probleme, cum ar fi, să spunem, pierderea a două prezervative în vagin. Și după cum explică Emily Morse expertul în domeniul sănătății bărbaților, prezervativele pot aluneca și pot acționa ca un „desensibilizator".

https://www.cosmopolitan.com/sex-love/advice/a6668/make-sex-last-longer/

| corbulalbrosu a răspuns:

Pe baza celor afirmate, se poate presupune ca ti-ai inceput viata sexuala cu putin timp in urma si din acest motiv deocamdata iti lipseste experienta sexuala, din acest motiv in astfel de situatii indiferent care este varsta ta, ejacularea se produce foarte rapid. Experienta sexuala cu ajutorul caruia orice tanar adolescent sau barbat chiar matur, reuseste sa-si coordoneze, controleze si sa-si retina ejacularea atat timp cat doreste el, poate fi obtinut uneori in decurs de 1-2 ani de activitate sexuala intensa constanta si mai ales atunci cand activitatea sexuala se practia/intretine pe cat este posibil mereu cu una si aceeasi partenera de sex.
In situatia ta pentru a reusi ca totusi sa intretii pana la urma un act sexual catusi de cat multumitor, trebuie sa aveti la dispozitie de fiecare data timpul necesar, incat partida de sex sa aiba cel putin/minim 2 -3 reprize. De obicei sau aproape intotdeauna si In mod aproape sigur in cea de a 3-a repriza a partidei, apare si posibilitatea ca actul sexual sa tina timp suficient de mult timp incat sa reusesti sa-ti satisfaci sexual partenera/prietena/iubita. Multa sanatate!