| Joyfetih a întrebat:

Ce schimbari se petrec la corpul tau atunci cand faci sex anal ( ca baiat), e ca si in cazul fetelor?

Răspuns Apreciat de Editori
| corbulalbrosu a răspuns:

In urma practicarii sexului anal, in anumite situatii pot sa apara/sa se produca fisuri sau chiar rupturi ale muschilor rectali/perianali. Iar in cazul practicarii frecvente/constante sexul anal poate provoca intinderea peste masura a muschilor si aparitia incontinentei fecale datorata slabirii tonusului sfincterului anal. Bineinteles ca urmarile neplacute care pot sa apara in urma practicarii sexului anal sunt aceleasi in cazul ambelor sexe. big grin

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Posibil ca sistemul digestiv sa functioneze invers. Sa-ti miroasa gura urat.

| Violleta2022 a răspuns:

Sexul anal este la fel atat la fata cat si la baiat.
In urma sexului anal, se rupe anusul, iar cu timpul, trebuie sa porti un dopulet in poponet, ca sa nu pierzi fecale.
Cum anusul nu se lubrefiaza singur precum vaginul, este indicat sa se foloseasca un gel sau lubrefiant pentru sex, asta dupa ce in prealabil, s-a facut o clisma, s-a golit intestinul gros si bineintele, se foloseste prezrevativ.
Cand faci sex anal, nu faci si vaginal, ca risti sa infectezi vaginul cu materii fecale, provocand o vaginita urata.

| SG1995 a răspuns:

Nu știu dacă în cazul sexul anal se întâmplă, dar după o clismă și o operație am fost constipat o săptămână.

| Andrei258 a răspuns:

Nu la baieti nu are ce sa le creasca