| danutza_8135 a întrebat:

Ce se intampla daca dupa terminarea primei folii de logest am uitat sa fac pauza de 7 zile si am mai luat in continuare 3 pastile?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu zic sa iei toata folia pana la sfarsit (practic sa sari peste o menstruatie) si apoi sa faci pauza de 7 zile si sa continui normal. O data nu se va intampla nimic grav, organismul se va regla singur, dar ai grija sa nu mai faci chestii din astea ca iti bati joc de corpul tau si vei regreta mai tarziu.

| Irina a răspuns:

Eu iau yasmin si acolo scrie ca daca doresc sa aman menstruatia pot continua pastilele in momentul in care ar trebui sa fac pauza respectiva. Deci probabil doar acesta este efectul, intarzierea menstruatiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se produce sangerarea. Ia-le in continuare si nu se intampla nimic grav. Faci pauza dupa ce termini si folia asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Continuă pâna la 7 pastile și le întrerupi pentru venirea menstrei.
Mare atenție data viitoare și menstra are un rol deosebit de benefic asupra organismului.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ramaai gravida