| Mario1994 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă nu ai făcut sex niciodată tu băiat/fată?

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nimic, sexul nu este o nevoie esentiala a corpului, alimentatia,sportul, gandirea optimista,metidatia,socializarea,sa iti folosesti creierul, sunt esentiale, de asta multi fac sex ca urmeaza turma, socializarea este o conditie esentiala dar e subiectiva, lipsa socializari poate duce la anexitate, depresie, stres

| corbulalbrosu a răspuns:

Persoanele care nu intretin acte sexuale raman virgini/virgine. In afara unei posibile ''deraieri'' mintale, in mod aproape sigur nu vor pati si o alta afectiune. big grin

| Emilian65 a răspuns:

Nu se intampla nimic

| Sofer a răspuns:

Absolut nimic ca trăiești și fără sex ca doar toți ne masturbam nu?

| Nemessys a răspuns:

Simplu : nimic.
Totusi. ce crezi ca se poate intampla? Probleme de sanatate sau ceva asemanator? Nu. stai linistita.

| Mario1994 explică (pentru Nemessys):

Cum nimic? Cei care au acnee vulgara sau alt tip de acnee, care sunt spun dermatologii ca se poate fie de la dereglari hormonale, ce înseamnă asta?

| Nemessys a răspuns (pentru Mario1994):

Nici eu nu stiu exact, dar clar nu este de la lipsa de sex. happy
Daca e sa o luam asa, poti face si single, adica care este mare diferenta? ca doar tot la acelasi rezultat ajungi. Asa ca nu are cum sa fie de la aia.

| Andrei258 a răspuns (pentru Mario1994):

Exact da, pot fi derglări hormonale corpul are și el nevoile lui

| RAY a răspuns (pentru Mario1994):

Acneele sunt cauzate de hormoni sau de o alimentatie bogata in carbo, grasimi rele nu de lipsa sexului, la pubertatea asa ceva este perfect normal si apoi, dar ast e valabil si daca faci sex si daca nu faci sex

| SG1995 a răspuns (pentru Mario1994):

Dereglerile hormonale nu ține de lipsa de sex, pentru că nu există doar hormoni care au rol de-a stimula reproductivitatea, mai apoi în adolescență e ceva normal asta, pentru că organismul încă se reglează, până la 20-25 de ani hormoni își fac de cap, mă rog la femei se termină mai repede perioada de maturizare între 15 și 18 ani.

| BogdanM275 a răspuns:

În cazul bărbaților care nu se masturbeaza sau nu fac niciodată sex,pe termen lung nivelul de testosteron e posibil să scadă pe lângă asta,cu timpul crește riscul de cancer de prostata de asemenea astfel de bărbați ar putea avea parte și de problemele cum ar fi disfuncțiile erectile, stări de deprimare sau chiar momente depresive.

În cazul femeilor, cu timpul pereți vaginali se usucă, libidoul va scădea, se vor excita foarte greu și de asemenea cu timpul vor deveni mai stresate.

| LuisEdward a răspuns:

Nu cred ca se intampla nimic.

| AEWPenta a răspuns:

Se intampla ca ajungi la o varsta in care iti dai seama ca ai fost prost de ce nu ai facut-o mai devreme...