| anonim_4396 a întrebat:

Ce se întâmpla dacă un minor da poze nud unui adult?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Minorul nimic, majorul da că deține poze nud cu minori și și mai mari probleme dacă le distribuie

| Violleta2022 a răspuns:

Este ilegal si daca se ajunge si unul din ei este prins, amandoi intra la belea.

| bOaBeLaPlIc a răspuns (pentru Violleta2022):

Și minorul ce pătește?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru bOaBeLaPlIc):

Este internat si reeducat intr-un centru de reeducare a minorilor. In cazull in care are noroc. laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru bOaBeLaPlIc):

Puscarie juvenila in centrul de reeducare, pana la 18 ani, cand este transferat la Puscaria de adulti.

| Green66 a răspuns (pentru bOaBeLaPlIc):

Ești luat din familia ta și dus să fii crescut de către Ioneasca.
Nu ai dat prea multe detalii, nu ai spus dacă ți s-au cerut sau dacă te-ai apucat tu sa trimiți.

| mihai69 a răspuns:

Dacă adultul e responsabil și le șterge și îi spune copilului că nu e bine ce face - nimic.
Dacă nu... în caz că se află, se aplică legea. Și care spune că nu e voie nici să produci, nici să distribui, nici să deții poze erotice cu minori. Chiar dacă ești și tu minor.

| Sofer a răspuns:

Nimic. Daca pozele devin publice se aplica legea pentru cel ce le-a postat si o buleste.