| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca vrei sa faci un avort si au trecut doar 2-3 luni de la ultimul.va rog sa nu ma judecati pentru asta...s a antamplat fara sa vrem.va rog mult, vreau un raspuns cat mai rapid

27 răspunsuri:
| drhotzu a răspuns:

Pai risti sa ai probleme foarte mari dupa... prima problema ar fi sa nu mai poti tine o sarcina pana la termen...

| drhotzu a răspuns:

Dar cel mai in masura sa iti spuna este doctorul

| ThatWeirdFuck a răspuns:

Nasti copilul si il dai la centru de adoptie daca nu-l vrei. La 19 ani sa faci deja 2 avorturi, U mad? Iti strici de tot corpul. Stiu ca fara protectie se simte mai bine dar totusi, uite unde ajungi daca nu gandesti destul.

| alexa2829 a răspuns:

Este nasol k doar de 2 luni ai facut un avort si acum vrei sa faci altul, vreau sa stii eu am facut un avort acum un an aveam 17 ani mi-a fost tare frica si intr-adevar m-a durut dar nu mai tare ca psihicul, dar eu sex nu am facut timp de 7 luni de zile si nici atunci nu as fi facuta dar prietenul meu nu mai suporta acum fac din nou sex neprotejat si in fiecare luna mi-e frica sa nu fiu insarcinata spre ex azi trebuie sa vina si mie foarte frica, deci sfatul meu este sa iei anticonceptionale daca nu iti place prezervativul, eu nu iau pentru ca am multe kg in plus si am sa ma ingras tare dar de azi am sa folosesc prezerv. Sfatul meu este sa faci acest avort daca nu este un copil dorit dar grija la consecinte si fal in prima sau a doua luna nu mai astepta deloc odata ce fatul creste o sa ai mari problema.mesaj daca te pot ajuta!

| H0lz a răspuns:

Ai facut deja 2 avorturi? sad E cel mai mare pacat sa avortezi.

| Marius019930 a răspuns:

Mai faci unul nu se intampla nimic nu esti singura din lume si viata merge inainte. Si daca nu ai invatat din prima sper sa inveti din a doua ca e vai de a 3 a happy

| r3ally a răspuns:

Daca nu puteti sa aveti grija de ce nu va protejati? straight face Cate avorturi vrei sa mai faci? straight face S-ar putea sa ai probleme atunci cand iti vei dori un copil! O persoana cunoscuta mie a facut avort la 20 ani si atunci cand a ramas insarcinata si a vrut copilul i-a murit la 6 luni. Au fost multe complicatii din cauza avortului si nu a putut sa duca sarcina pana la termen. Ganditi-va de 2 ori inainte sa mai faceti iar aceiasi prostie ca si prima data happy

| Katherineeeeeeee a răspuns:

Pai in primul rand nu suntem noi Dumnezeu sa te judecam.
Iar in al 2 rand daca faci avort dupa avor risti sa ai 90% probleme pe vitor... poti sa nu mai faci copii spre exemplu. asta depinde de organism.
Daca ai peste 18 ani ai putea pastra copilul si dupa ce il nasti poti sa il dai spre adoptie, dar ar fi un pacat extrem de mare sa iti parasesti copilul dupa ce l-ai tinut timp de 9 luni in pantecc, te-ai chinuit si i-ai dat viata ar trebui sa nu ai suflet sa il nasti si sa il lasi...dar si avortul este un pacat extra mega mare [ca sa intelegi]... sincer un copil este bine venit si ar trebui sa te gandesti inainte sa faci iar aceasta prostie [de a avorta]
ai putea consulta un medic ginecolog...
dar totusi eu zic sa faci ce iti spune inima happy

| MayanMistica a răspuns:

Nu te judecam noi, o sa te judece altcineva mai tarziu. Oricum o sa ai constiinta incarcata, chiar daca acum mica fiind nu realizezi.

| TashaUhm a răspuns:

Trezirea`!straight face S-a inventat prezervativu`!straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum suna asta "au trecut 2-3 luni de la ultimul"..Ma oamenii ca voi merita un glont in cap! Si stati unpik ca nu stim daca doar 2 avorturi pot sa fie chiar mai multe..Asta nu e om..Parerea mea..Kill herself!

| Zenithf a răspuns:

Nu stiu, cel mai bine ar fi sa vorbesti cu Jack (Spintecatorul) sau cu alt coleg de breasla. Ei au experienta cu crimele in serie.

| Zenithf a răspuns:

Stii cand s-au mai petrecut din astea? Pe vremuri, erau "preotese" ale lui Baal si Astarteei, care practicau prostitutia sacra, si isi sacrificau copii acestor zei. Asta faci tu, omori un copil - copilul tau - din pofta ta de nu zic ce. Si "iubitul" tau este partas la crima ta.

| Pitzipoanca a răspuns (pentru H0lz):

E cel mai mare pacat sa-ti dai cu parerea despre pacatele altora. In plus, poate ea are o religie obscura din Fiji. O s-o impusti pentru ca nu aveti acelasi Dumnezeu?

| Pitzipoanca a răspuns:

Sunt sanse sa nu mai poti face copii. Imi cer scuze ca te intreb asta, dar serios? De ce nu ati folosit prezervativ? De ce nu a ejaculat afara? Nu e asa greu sa termine afara.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Avorturile repetate pot cauza STERILITATE ( nu vei mai putea face copii ) sau creşterea RISCULUI unei sarcini premature - mai ales avorturi făcute la intervale SCURTE de timp!

După primul avort ar fi fost OBLIGATORIU să iei tablete anticoncepţionale ( sau să foloseşti, cu mare atenţie, metode contraceptive alternative )!

Dacă tu NU te gândeşti la sănătatea şi la corpul tău, nimeni NU se va gândi...

Dacă mai faci un avort, acum, să-l faci cât mai REPEDE - şi, preferabil să faci un avort medicamentos ( NU chirurgical/chiuretaj )!

| H0lz a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Eu doar i-am spus ca e pacat sa faca avort, si nu cred eu ca e ea din insulele funaFuti si din astea.

| Anndaa a răspuns:

Iti sugerez sa nu avortezi iar sunt riscuri foarte mari la mijloc

| Pitzipoanca a răspuns (pentru H0lz):

Again, nu mai fii asa roman. Lasa dracului treaba cu pacatul, sunt alte aspecte mult mai importante care ar trebui s-o ingrijoreze. Oh, lol. Acum nu ne mai preocupa sanatatea, ci pacatele.

| H0lz a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Ma rog, faci cum crezi tu happy

| NothingImportant200 a răspuns:

Vai de capul tau! Si iti zic pe bune, nu ai ce face acasa?! Doamne fereste, o faci o data, ramai insarcinata, faci avort si apoi continui cu toate ca ai facut cel mai mare pacat! Eu zic totusi sa il pastrezi, este un pacat imens ca faci 1 avort, d-apai 2. Poate te opresti si tu din facut copii ca nu e o meserie straight face

| andra000 a răspuns:

Nu te judec deloc.multe pot pati la fel.te-ai gandit sal pastrezi? mai bine il nasti.mai bine cu un copil decat bolnava, cu regrete si mai tarziu sa iti doresti si sa nu mai poti face. sfatul meu e sa pastrezi copilul.

| Oana92 a răspuns:

In secolul 21 nu se intampla fara sa vrei nici macar o data, dar mai de 2 ori. Daca tu esti in poza de profil esti o fata draguta care la 19 ani are constinta mai incarcata decat bunica-mea la 85. Desi nu sunt de acord cu jignirile nu pot decat sa fiu de acord cu TepesunD.

| Adrianetc a răspuns:

Gandeste-te ca tocmai omorat un copil, gandeste-te ca maicata putea sa te avorteze pe tine, si sa nu mai traiesti, Gandeste-te ca ai pe constiinta un copil si vrei sa mai omori alt copil? Cat creier ai in capul ala sec? o sa fi judecata De un Dumnezeu, toti o sa fim judecati de Domnul.

| RemusAndrei a răspuns (pentru H0lz):

+ ca acei copii vor fi pentru o eternitate in intuneric

| H0lz a răspuns (pentru RemusAndrei):

Spune tu nu am dreptate? Nu sunt un impatimit al religiei dar ma rog la Dumnezeu. Proful nostru de religie e preot si daca imi aduc eu bine aminte e mai grav sa faci avort decat sa ucizi, pentru ca daca faci avort omori un fiu de a lui Dumnezeu. happy

| RemusAndrei a răspuns (pentru H0lz):

Poi da ai dreptate.