| Fatshionable93 a întrebat:

Ce se poate face pentru marirea penisului,o modalitate care chiar merge?
Raspunsuri serioase va rog, nu am 14 ani.

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Probabil,intrebi pentru prietenul tau.
Fiind mai plinut,probabil grasimea abdominala apasa pe organele din corp si nu se face irigarea cu sange cum trebuie,a penisului. Poate fi si lipsa de "experienta",timiditatea,care scad libidoul,tinand cont ca de abia v-ati inceput viata sexuala impreuna.
Niste analize,poate nu ar strica,sa se constate,nivelul colesterolului,trigliceridelor,glicemiei.
In cazul in care sunt probleme(disfunctie erectila),se poate face o programare la un medic sexolog sau psiholog.
Dar, ce ar trebui in prima faza, ar fi recomandata o dieta sanatoasa, exercitii fizice, pentru a putea slabi(amandoi).

| Fatshionable93 explică (pentru pietrean):

Cineva cu minte! in sfarsit! Doamne...inteleg ca e un site `la misto` dar totusi aveam nevoie de ajutor si nu stiam unde ma pot informa.
Despre doctor.e oarecum o problema intima si inteleg ca sexologul poate ajuta dar chiar nu se poate..sa mergem.
Iar de slabit, el este incapatanat si desi face sport baga in el big grin
Iar eu am niste probleme mai ciudate, de sanatate, care nu ma lasa sa fac miscare si chiar daca tin regim ma ingras.E ceva cu pancreasul.
Eu am 21 el 22.
Oricum multumim frumos de raspuns!

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nimic cu adevarat, daca dimensiunea lui este in limitele normalului 9adica 9-19 cm pentru un adult. Daca la 14 ani penisul tau are sub 6 cm in erectie, e bine sa te vada un endocrinolog. daca are peste 6 cm, va mai creste cat sa ajunga la dimensiuni normale.

| pietrean a răspuns (pentru Brigaela):

A specificat ca nu are 14 ani!
Au probabil, amandoi, cam 21 de ani,sunt plinuti si de abia si-au inceput viata sexuala.
Pacat ca nu a scris si alte detalii, dar am aflat din alta postare.
Asa ca, datele problemei, se complica!
Sper, ca nici-una sa nu se supere pentru adaugarea mea.
O seara buna!

| Fatshionable93 explică (pentru Brigaela):

Am mentionat ca nu avem 14 ani! Ca sa primim raspunsuri gen `trage de ea, ia viagra` si tot felul.
Are 22 de ani si intrebam pentru prietenul meu.

| Brigaela a răspuns (pentru pietrean):

Multumesc, am inteles gresit, probabil am citit insuficient de atent.
daca ai peste 17 ani si penisul tau are peste 9 cm, atunci este suficient de mare pentru a satisface orice femeie. Daca sunteti amandoi plinuti, e mai dificil un pic la inceput sa gasiti cele mai bune pozitii, dar va veti gasi impreuna ritmul in cel mai scurt timp. Nu e cazul sa considerati ca e stanjenitor daca nu merge totul perfect, niciodata intr-un cuplu nou lucrurile nu merg perfect, chiar daca amandoi sunt fotomodele. Tocmai de aceea sexul devine tot mai bun pe masura ce relatia se invecheste, ca vinul

| Fatshionable93 explică (pentru Brigaela):

Nu cred ca are peste 10cm. Important e sa simt si eu ceva (Ca femeie) desi sunt plinuta..cat si el ca barbat.

| pietrean a răspuns (pentru Brigaela):

Multumesc pentru raspuns,dar nu eu am postat intrebarea. Daca eram mult mai tanara, mai grasuta, poate imi erau si mie de folos sfaturile tale, dar... Poate o sa citeasca toate raspunsurile si atunci o sa-i fie de folos ce mi-ai scris, ca si cum ar fi fost pentru mine.

| Brigaela a răspuns (pentru pietrean):

Stiu ca nu tu ai postat-o, iti multumisem tie pentru observatie si apoi trecusem (cam abrupt) la un raspuns cu logica pentru cel care a pus intrebarea. E calr, azi sunt aproape neinteligibila, lunea nici iarba nu creste

| Brigaela a răspuns (pentru Fatshionable93):

Veti simti amandoi, stai linistita, eu zi sotul meu suntem mai mult decat plinuti, chiar obezi amandoi. Si nu avem nici o problema, chiar daca la inceput ne-am mai ciocnit si am ras

| Brigaela a răspuns (pentru Fatshionable93):

Da, am inteles, imi cer scuze, prima oara am citit neatent si am inteles contrariul. Pietrean mi-a atras atentia si am revenit cu alte explicatii. Imi pare rau pentru primul moment.
Oricum, spui ca penisul lui are in jur de 10 cm, ceea ce este suficient pentru a va simti amandoi bine fara probleme. dar la inceput poate fi un pic mai greu pana gasiti cele mai bune pozitii, insa cu rabdare, iubire si umor totul se rezolva.

| neutrino a răspuns:

Fetele nu au penis, nici la 14 ani, nici la 30 de ani. Daca intrebi pentru un el, iar tu ai mult peste 14 ani, atunci totul este pierdut, pentru ca el nu mai este un copil.

| pietrean a răspuns:

Daca la tinerete, recomanzi viagra, la batranete ce mai folosesti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atârnă greutăţi.

| sensualus a răspuns:

Mda, la o asa buna ca tine clar ca -ti doresti sa simti ceva pe masura ta. cam cat ai spera sa i-o mareasca

| annabetu a răspuns:

Vezi aici http://xshop.cabanova.com/solutie-marire-a.html
Este foarte bun o sa fi multumit

Sper sa te ajute

| Alexu9696 a răspuns:

Sunt anumite exerciti de intindetere pe net.

| YummyDkRich a răspuns:

Leaga de el 2 kg de cartofi (ai grija sa nu fie alte legume ca nu merge) si stai cracanat deasupra tigai, vei sti cand e gata cand simti un miros placut de cartofi prajiti.

| Fatshionable93 explică:

Viagra se ia pentru a se scula si pentru a ramane in erectie cel putin 1 ora in continuu. Eu ma refeream la marire. oricum nu are nici o treaba cu asa ceva.
Nu e impotent ci doar probleme de marire.