| Natalya_9122 a întrebat:

Ce semnifica casa parinteasca, casa in care va-ti nascut pentru voi?

3 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

Asculta melodia aceasta si afla ce cred eu:)
http://www.youtube.com/watch?v=frbCnLtSseQ

| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

E un loc unde pur si simplu ma simt...ACASA. adica aici am avut toate experientele vietii mele de pana acum si toate s-au intamplat aici. nu cred ca exista cineva caruia sa nu-i pese de casa in care a copilarit, a crescut, a trecut prin viata. sunt o persoana mai independenta si de aceea mi-am petrecut ( si inca imi petrec ) mare parte din timpul liber in casa vorbind la telefon sau pe net, si distrandu-ma cum stiu eu mai bine. cred ca aici este locul meu, locul in care ma simt bine si nimeni nu ma jigneste, nimeni nu-mi spune nimic, toti ma lasa in pace, undeva unde sunt departe de ochii celorlalti si unde pot sa ma refugiez cand am o problema.winking

| Bebelushaaː a răspuns:

Buna big grin
Poate te referi la casa in care am crescut ca presupun ca nu mai este cineva care sa nu se fi nascut la maternitate happy.
Casa in care am crescut este day dreaming cea mai frumoasa amintire, imi aduc aminte de toate clipele frumoase petrecute in ea. Si mai putin placute. cand am aflat ca mosu nu exista laughing.
Casa parinteasca este si va ramane in sufletu meu :X.
pup :*