| Hellboy96 a întrebat:

Ce simt femeile când au orgasm? Dacă au orgasm ce se poate întâmpla?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

1. Simt plăcere.
2. Nimic deosebit.

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Orgasmul feminin este definit ca o starea suprema a voluptatii placerii si satisfactiei atinse de femeie, stare care se manifesta la incheierea unui contat sexual placut si relaxant, reprezentand de fapt punctul culminant al excitatiei sexuale. Orgasmul reprezinta o descarcare fizica de energie care afecteaza intregul corp si se manifesta prin contractii ritmice si spasmodice ale muschilor vaginali si anali care se produc in ritm alert/rapid, cu o frecventa de circa 1 secunda intre ele si pot sa dureze ca timp efectiv de manifestare intre 10 si 20 de secunde. De asemenea in timpul orgasmului unele femei pot sa elimine cantitati insemnate de lichide vaginale intr-un proces ce poate fi asemanat cu o ejaculare femenina denumita squirt. Durata orgasmului este determinata de obicei de intensitatea si gradul de excitare a fiecarei femei si poate fi un orgasm simplu sau uneori sa fie un orgasm multiplu care se manifesta printr-o insiruire de mai multe orgasme in cascada, scurte si violente mai mult sau mai putin intense produse intr-un interval de timp. Placerea resimtita de femeie este direct proportionala cu durata coitului si se manifersta prin gemete scadate tot mai dese si tot mai intense, aparitia un tremur nervos imposibil de controlat fiind de tip spasmodic, care se propaga in tot corpul, dar si prin infigerea involuntara a unghiilor in pielea partenerului sau in parul acestuia, aparitia unei transpiratii abundente care de obicei este asociata cu eliminarea unor cantitati mari de mucus vaginal, pentru ca in final majoritatea femeilor sa se destinda, devenind "apatice" sau sa cada in transa si o totala relaxare. big grin