| JustMeCata a întrebat:

Ce suferinta ii mai grea?

1) sa iubesti pe cineva si acea persoana sa nu te iubeasca si sa suferi...

2) sa iubesti pe cineva si acea persoana sa te iubeasca, dar apoi sa va despartiti dupa putin timp si sa suferi...

Răspuns Câştigător
| Nixs a răspuns:

Eu zic k prima varyanta e cea may dureroasa

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Singurătatea în doi!
Pa, pa.

| Libelle a răspuns:

Cum s-o dai sa fie bine.
Dupa ce te desparti,crezi ca nu te-a iubit suficient,nu?
La prima, depinde.
Ca te indragostesti tu de un tip, si tot vazandu-l, vorbind din cand in cand iti faci impresia ca-l iubesti, aia nu-i asa mare chestie.In fond,nu ai avut o relatie, o legatura stransa cu el, nu stii daca ai pierdut sau nu, e doar senzatia ca nu ai avut ce ti-ai dorit.
Amandoua dor, oricum.

| Angelsergiuboy a răspuns:

Niciuna nu e grea daca tratezi cu nepasare si gasesti alinare in alta parte.

| anamaria0974 a răspuns:

A doua este mai dureroasa pentru ca pui suflet

| Auslesse a răspuns:

Amandoua variante sunt destul de dureroase, dar a doua e...muult prea dureroasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A doua varianta e mai grea. Abia cand ai o relatie cu cineva si impartasesti iubire, cunosti cu adevarat profunzimea sentimentelor. Pierderea iubiri impartasite este mult mai dureroasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iubesti in tacere si sa nu ai cui sa ii spui.

| LaNaibaa a răspuns:

1.`

| NotToday a răspuns:

| ana5 a răspuns:

Amandoua sunt foarte dureroase

| adeeeeeeeeeeeee a răspuns:

1 cu siguranta.

| adeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Am zis 1 pentru ca eu trec prin asta...