| anonim_4396 a întrebat:

Ce sunt mai exact fluturasii in stomac? Se zice " Nu te desparti niciodata de cineva cand nu mai ai sentimente" este adevarata vorba asta? Nu are sens pentru daca nu mai ai sentimente nu il/o iubesti si atunci de ce ai mai sta cu el?
Eu asa cred, poate cred gresit nu stiu. Voi ce ziceti?

2 răspunsuri:
| 1997onur a răspuns:

Poți sa iubești și pentru amândoi dacă iubește cu adevărat cu toată inima și doar inima pe care iubești cu adevărat.

| Kiran a răspuns:

Nu stiu exact de altii, dar cand este vorba "a avea fluturi in stomac" ma duce gandul la o senzatie de rau, putina ameteala si parca simti cum intestinele se incolacesc asemenea serpilor in perioada de reproducere. (totul intr-un sens bun laughing )
"Nu te desparti niciodata de cineva cand numai ai sentimente". suparatoare ideea dar nu e tocmai corect si sanatos sa ramai impreuna cu cineva chit ca la "inceputuri" existau sentimente. (exceptand ideile cand exista un motiv pentru a ramane impreuna, un copil, etc)