| Alice90 a întrebat:

Ce sunt taieturile mici de pe labiile mici? Mi-au aparut dupa ce am luat niste antibiotice pentru o infectie urinala, dupa am mai asteptat 2 saptamani, m-am dus la medicul de familie si mi-a spus ca am facut candidoza, am luat tratament, taieturile nu ma mai dor si nu ma mai ustura la urinare, dar parca au ramas ca niste cicatrici. Este herpes genital? Taieturile erau mici si fine, nu sunt albe, nu eliminau lichid si nici sub forma de beșicute nu erau. Ce este atunci? Am in familie persoane cu herpes in zona gurii dar nu am luat niciodata virusul de la ele. Si mentionez ca am o relatie stabila de 3 ani si 6 luni. Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| emiliaa07 a răspuns:

Încerca sa folosești unguent ' nidoflor', gasesti in orice farmacie, se poate cumpara si fara prescriptie de la medic, costa aprox 10-12 lei.
Dupa ce folosești unguentul de cateva ori vezi cum se prezintă zona.
Totuși cel mai indicat ar fi sa consulți un medic ginecolog.
Seara faina happy

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Un raspuns corect se poate pronunta doar in urma efectuarii unei examinari vizuale a intregii zone vulvare. Parerile si presupunerile sunt/pot fi doar subiective si fara nicio valoare.big grin

| Alice90 explică (pentru corbulalbrosu):

Mersi pentru sfat! ☺

| A02Sniper a răspuns:

Iti poti face o programare la colegul, si nu cred ca vei mai avea probleme. rolling on the floor

| Alice90 explică (pentru A02Sniper):

Se mai întâmplă să fii prost. Îmi pare rău pentru tine si pentru "colegul" tau.

| Alice90 explică:

Nu-i amuzant.

| Alice90 explică:

Din cauza prostiei.