| HolyPotato a răspuns:

Allview are o memorie RAM estul de mică după părerea mea (asta înseamnă că o să întâmpini probleme la anumite jocuri/aplicații din Android Market) iar sistemul de operare este Ice Cream Sandwich și nu Jelly Bean care este ultima versiune de android. Însă dacă vrei o cameră mai mare, alege-l pe acesta. (are 8mp față de Samsung care are 5mp)
Părerea mea este să alegi Samsung fiind o marcă de încredere. Dar mai bine mai strânge ceva bani iar la o diferență mică îți poți lua un smartphone mai bun ca Samsung Galaxy S2 Plus sau Samsung Galaxy S3 Mini.

| Adrian4123 a răspuns:

SAMSUNG 100%! Samsung e o firma de incredere. Nu poti sa ai incredere in chinezariile ca Allview! Crede-ma, iti spun din propria experienta!

| LittleAnca a răspuns:

Aici depinde si de preferintele tale dar si de buget. Eu una mi-as lua Samsung Galaxy S Duos S7562. Cu totusi sa e mai scump decat celelalt e si mai bun iti dai seama. Dar ti-am spus aici depinde de tine ( care iti place mai mult) dar mai ales depinde si de buget. Sper ca ti-am fost de folos. Funda?