| BlueDreams a întrebat:

Ce varsta credeti ca e potrivita pentru a avea un iubit. Vreau o varsta exacta, dupa parerea voastra.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| SweetCandy a răspuns:

Dumnezeu ti-a raspuns cel mai exactlaughing
pai km 16 anihappy

42 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Ce ziceti voi 16 ani?laughing)
Acum fetele au iubit de la 10 ani laughing[si ele il considera serios, si sunt ft mandre de astalaughing]

| Psihoyounger a răspuns:

Imi pare rau, dar nu iti pot da un raspuns... depinde de fiecare...

daniela
| daniela a răspuns:

Pai stiu si eu cred ca dupa 16 ani?

| marsy a răspuns:

La 14=15 ani apare primul iubt tongue

| Crisu_8081 a răspuns:

Eu la 16 ani am inceput o relatie oarecum mai serioasa.Acum depinde de fiecare in parte.NU este o regula.

| M.J. a răspuns:

Dragostea nu depinde de o anumita varsta, e ceva inevitabil... dar daca e doar un iubire pasagera, ti-o poti face oricand.cred ca dupa16ani

| MisterKat a răspuns:

Dupa varsta de 18 ani pentru ca atunci esti mai matura, iar pentru baieti dupa 20 de ani. ca noi suntem ceva mai imaturi(asa a zis profa noastra de psihologie. ca cica baietii se dezvolta mai tarziu decat fetele din punct de vedere psihologic).

| Ruxyana a răspuns:

Depinde... dragoste vine de unde nu te astepti si vine cand te astepti cel mai putinhee heehappy...
16-17 ani crdhee hee...

| maxQ a răspuns:

Pai...cum sa iti explic eu tie...Aici este vorba de dragoste. Dragostea vine pe neasteptate, nu neaparat la o anumita varsta.
Uite ca exemplu eu am avut prima iubita la varsta de 12 ani...Depinde de la om la om...fiecare cand gaseste persoana potrivita. Deci acum nu trebuie sa astepti nu stiu cati ani ca sa iti faci un iubit. Pur si simplu daca iti place cineva spune-i in fata. Daca si el simte acelasi lucru pentru tine...Norocul vostru

Succes!

| alexdop21 a răspuns:

Varsta dupa cum toata lumea spune, nu conteaza, numai ca atunci conteaza ce faci, normal ca daca ai 14 e ok sa ai un iubit, numai ca nu e normal sa faci sex cu el, si e normal ca la maxim 18 ani, zic eu, sa ai un iubit si sa faci sex cu el big grin deci asta cu abstinenta e o mare aiureala, trebuie sa stii ce sa faci cu cine sa faci si de ce o faci mai ales

| Marry:X a răspuns:

17-18 ani ...parerea meahappy

| andreea_7473 a răspuns:

15 ani si 4 luni laughing

mah, la lucrurile astea nu merge cu exactitati matematice. Lasa viata sa-si urmeze cursul...

| AllenTJ a răspuns:

Depinde cati ani ai tu happy Si poate varia 1 -2 ani, sincer nu cred ca conteaza tongue

| iulia_5454 a răspuns:

Depinde ce intelegi prin iubit.am avut primul prieten la 14 ani, iar iubit(intelegi tu la ce ma refer)pe la 18

Răspuns utilizator avertizat
| :*:*Dya:*:* a răspuns:

Pai de la 14 ani in sus!

Dar poti si mai devreme daca crezi ca ti-ai gasit perechea

Parerea meawinking

| bestgirl1 a răspuns:

Eu am iunit la 10 anitongue

| Jonsdottir a răspuns:

Deci, depinde laughing cred ca cel mai bine e la 14 ani, 5 luni si 12 zilewinking

| nu conteaza_8511 a răspuns:

Pai...nu se poate spune exact la ce varsta. Unele fete au de la 12 ani, pe cand altele nu au nici dupa 16 ani. Depinde cat de matura esti ca sa incepi o relatie. Bravo anamariatongue

| tania13 a răspuns:

Un uibit nu al ai la o asemenea varsta cand crezi tu ca iubesti si te iubeste un bait puteti fi impreuna!

| chris_7812 a răspuns:

Pai tu cati ani ai? ca sa iti dau un raspuns mai putin romantic.Nu conteaza varsta, conteaza cum si cine e viitorul iubit, sot, sau ce e.sigur ideal e sa treci de 16 dupa mine, iar el sa fie mai mare. si copt la minte, sa stie ce vrea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

17 ani, 3 luni, o saptamana si patru zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varsta exacta? Cum, cand fiecare persoana este diferita?
Daca vrei asa, aproximativ, cam 16, 17 ani
Poate unele persoane nici atunci nu se pot implica 100%.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cared ca virsta potrivita pentru intilniri e 15 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti trebuie o varsta exacta pentru ca nu suntem roboti. Suntem oameni si gandim, simtim, relationam diferit. Atunci cand esti suficient de matura sa te implici intr-o relatie si sa preiei anumite raspunderi atunci poti avea un iubit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O varsta exacta zici...
Pai... specialistii de la Harvard, au zis ca pe la 29-45 +/- 10 ani e varsta perfecta pentru a-ti face un iubit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va suparati pe mandea! dar, ca doar exista si-un dar! dati-mi definitia cuvintului iubit!, avind in vedere relatia fata/baiat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la 14 in colo e cel mai bine big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns: