| Claaudiu a întrebat:

Ce vitamine elimini prin masturbare ( ejaculare)?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu avem de unde sa stim

| corbulalbrosu a răspuns:

Cantitatea de vitamine si minerale (micro si oligoelemente) existente in volumul de circa 3-4 ml (cm3) de sperma ejaculata este atat de mica incat poate fi considera ca fiind cu totul infima, nesemnificativa, lipsita de importanta, mai ales daca se are in vedere informatia potrivit careia, ceea ce s-a ''pierdut'' se reface imediat din primele cantitati de hrana ingurgitate. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Niciuna (adică nu consumi mai mult decât poate organismul să suporte fără niciun fel de consecință).

| doctorandus a răspuns:

Parerea mea e sa discuti cu un psihiatru.

| SkyPilot a răspuns:

Nu iti raspund la intrebare, dar iti dau un link la ceva mai folositor: o lista de vitamine care iti imbunatatesc calitatea spermei.
http://www.healthline.com/health/mens-health/food-for-strong-sperm
Din ce stiu eu, elimini zinc, seleniu, cupru. In corpul tau nivelele de testosteron, serotonina, acetycholina and dopamina scad, nivelul de prolactina creste.

| aXy99 a răspuns (pentru SkyPilot):

Si din cativa ml de sperma cate minerale si vitamine crezi ca pierzi? laughing

| SkyPilot a răspuns (pentru aXy99):

Este o cantitate foarte mica, probabil neglijabila. Linkul pe care ti l-am pus este pentru cazul in care ai un deficit de vitamine sau minerale. Am presupus ca daca ai pus intrebarea asta ai un motiv de ingrijorare. Procentul de barbati cu probleme de fertilitate este destul de mare.

| aXy99 a răspuns (pentru SkyPilot):

Nu sunt eu cel care a pus intrebarea, dar e bine de stiut.

| RandomStudent a răspuns:

Neuronii